Jump to content
Guest Phillip

Грешка на ЕСu

Recommended Posts

Guest Phillip

Здравеите колеги и колежки от време на време ми свети лампата на комп-а и реших да проверя коя грешка ми дава.Днес ходих при един маистор тои даде на късо буксата и гледахме и даде само 1 грешка 48 LAF - lean air fuel sensor маистора каза да махна и почистя сензора,но сега идва въпроса каде се намира той.Има един нещо като чип и в него влиза една букса той е точно отгоре върху тръбата от кадето постъпва въздух към двигателя на него пише Sensor........ нещо си той ли е и ако не помогне това каква е другата алтернатива.Благодаря предваритело ! :) Двигателя е D15Z3 Aнгличанка

Редактирано от Phillip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя проблем е същия.ходих при едни "майстори" и излезе че е ламбда сондата.500лв.струва.въпроса е 500лв за сонда или 500 за газово и край за проблема със сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как установихте , че е ламбда сондата?Просто излезе грешка 48 или направиха "майсторите" съответните замервания описани User Manual?П.С. Относно 500-те лв. Никога не съм пазил в тайна какво е правено по моята "икономка" !!!Със сума малко над 50% от 500лв. може да си работи перфектно колата на бензин и то без ламбда сонда.Бонус - ЧИП.... и запазване на "НИСКИЯТ РАЗХОД" :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мииии в същност грешка 48 не е ламда сонда а е дебитомер :unsure: аа Мишо ако случаииино се случи нещо с ламдата ще имам предвид към кого да се обърна :)

Редактирано от Phillip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SuN`HiGh

Преди да се обърнеш към него аз мога да ти продам една :unsure:от нисан е ама пак може да стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неее, просто не мога да сдържа емоцийте :blink: Колега Philip: Моля те, ама много те моля снимай ми "дебитомера" на VTEC-E и пусни снимка тук в тази тема.Просто интерса ми към това е невероятен!!! PLS...., чакам с нетърпение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
;)окейизвинянявам се :blink: Редактирано от SuN`HiGh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да го видя този дебитомер :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам си снимките на дебитомера на VTEC-E :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се извиня на всички коти сам подвел относно грешка 48 няма нищо общо с дебитомер защото просто няма такъв явно грешката е свързана с ламда сондата ако не се лъжа (mi6o поправи ме ако греша) просто грешка на новак подведен от майстор (колега от Русе ми говореше че няма дебитомер хондата но аз подцених познанията му послушах ) СЪЖЕЛЯВАМ ! ! !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на момчето, даже ми писа 2 л.с-та с извинения, че е допуснал грешка.Така е мой споко, всеки минава първо през "Бай Данчо" и после всичко се оправя.Напиши от къде си, нали искаш помощ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...