Jump to content
sjekov

Парното не работи на 1-2 -ра скорост само на 3-4 -та ?

Recommended Posts

Проблема е следния (колата е '95 сивик англичанка):Не работи парното на първа и втора "скорост" само на трета и четвърта. Поразтършувах се из нета и "менюали" и намерих къде е проблема на всичкото отгоре се оказа и лесен за отремонтиране.http://www.honda-tech.com/zerothread?id=20...postid=29678750Както се оказа проблема е същия като на горния линк. Само че не мога да разбера какъво е съпротивлено на този "тел" който се е стопил. Има ли някой идея колко са им съпротивленията и от къде мога да си ги купя? В линка се споменават някакви 5 ома на резистор. А в ръководството за 2-3 ома за цялата верига.Даже съм направил снимки ще ги кача като се оправя с проблема.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest boko

сумарното сапротивление е :При поз. 1 - 2.7 омаПри поз. 2 - 1.8 омаПри поз. 3 - 0.65 омаПри поз. 4 - 0 омаако не ме лже памметтаако ги направиш малко по различни едва ли ще е голям проблем просто ще духа малко по силно или малко по слабо

Редактирано от boko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest grem

И аз го имам абсолютно същия проблем + това че духа или само топло или само студено. Ще ми се да го оправя преди зимата да се е развихрила напълно. Много добре линкче си постнал, благодаря, дано с негова помощ решим проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dotzula

Във времето, когато карах голф 2 имах такъв проблем. Отидох при "жидчкаджията", при който си ходя за всякакви "електро" проблеми. Оказа се, че е изгоряла машинката на парното, поради което работи само на 'мах' степен. Би могло и тук да е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем,парното работи,нема ядове.Обаче като е изключено парното и се движа с над 90 километра то работи :) незнайно защо,леко подухва,някой имал ли е такъв проблем и как се отстранява :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем,парното работи,нема ядове.Обаче като е изключено парното и се движа с над 90 километра то работи :) незнайно защо,леко подухва,някой имал ли е такъв проблем и как се отстранява :)

Преди известно време го имах същия проблем. Реших го като си навих сам съпротивленията. В матазините за ел. материали се продават реотани за разни ел. печки. Режеш парче от него което ти отговаря на нужното съпротивление и запояваш на съответното място. Гледай само да спазиш диаметъра на телта иначе малките разлики в съпротивленията променят малко оборотите както ти пише колегата по-горе!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем,парното работи,нема ядове.Обаче като е изключено парното и се движа с над 90 километра то работи :) незнайно защо,леко подухва,някой имал ли е такъв проблем и как се отстранява :)

Ами мисля че е нормално, колега. Поне при мен е по същия начин, дори и при по-ниски скорости. Връткаш ръчката на "ладовиня" и да духа в краката и си наред. Поне аз така правя :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си оправих проблема да поясня как стана :Phttp://www.honda-tech.com/zerothread?id=20...postid=296787501. Сваляте жабката. Става като развиете 2 болта в долната част на нея, или я извадите като на линка.2. Откачате от кабелите и развивате двата винта който държат резисторния блок.3. Трябват ви 3 съпротивления от 10W: 1,2 - 1,5 ома 0,9 - 0,7 ома 0,5 - 0,4 ома4. Запоявате ги на съответните им места. На резисторния блок има 3 съпротивления в вид на реотан. Сбора им по книжка е между 2-3 ома. 5. Сглобявате.Лесно е. На мен ми отне час и половина. Докато бях с свален резисторен блок ми работеше 4 -та степен така че може да се прави и през зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...