Jump to content
manniakk

свещи & кабели

Recommended Posts

къде мога да намеря хубави свещи и кабели и някаква ориентировъчна цена?

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде мога да намеря хубави свещи и кабели и някаква ориентировъчна цена?

bosch-18lv.е броиката кабел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

Тъкмо преди обяда проверявах за цената на свещите за моята Д15Б2 - Денсо, японски - 4.80 лв. бройката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе споменаваше се някаде за някакви иридиеве свещи и по специялни кабели , или аз пак не съм разбрал нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

оригинален NGK в бултрако 19лв, кабели комплект 204лв. заслужава ли си или да си търся някви свещи NGK, Champion или Denso и някви кабели?дайте идея къде да ида да търся

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Аз съм с DENSO Iridium IK20 по 25лв парчето :)

 

от Симеон ги земах.

 

ако те интересува свиркай... ама ме съмнява да ти се дават толкова кинти :)

Редактирано от surr3a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Преди няколко дена купих свещи NGK (френски) за по 8 лева парчето и съм доволен :) .Преди време питах за кабели в магазин Valvoline и ми казаха към 150 лева , обаче незнам ква марка бяха.Братми преди си копува кабели Bosh за фодчето и каза , че са големи боклуци :) и ги смени после :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на предишния ми акорд купих кабели Нипартс за 85лв комплекта :) от магазин "Самурай" в Пловдив, свещи Денсо 8 лв/бр от "Косер", доволен съм от качеството и на двете покупки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика, ми е с иридиеви, четох, че издържали повече! Досега са минали 4Ккм и мисля, че си струват цифрата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика, ми е с иридиеви, четох, че издържали повече! Досега са минали 4Ккм и мисля, че си струват цифрата!

на сивика свалих оригиналните на 150.000 :) и още могат да карат, нито са иридиеви, нито платинени, просто NGK но не се продават в търговската мрежа а се поставят само в завода :) Това ми отговориха от представителството им в София!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те и мойте са оригиналните и кабелите и са 100к км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

оказа се че нямам проблеми със свещите и кабелите :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Абе все пак свещите в книжката си пише да се сменят на едно около 40 000км . Мисля си все пак че е хубаво .... пък ако ще и 200к да могат да карат. Иначе за наш'те колици само Denso и NGK/japan/. Изпитано !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само японски и никакви други!!!Казвали са ми,че от свещите се влияе и разхода на колата :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено се влияе ... бях със кофти свещи на поне 40К км и като ги смемих разхода падна прилично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено се влияе ... бях със кофти свещи на поне 40К км и като ги смемих разхода падна прилично

и аз така на мотора като смених въздушен , кабели и свещи разхода падна с почти литър :o от 5.5 на 4.6 л на 100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз при подобна трансформация : от 14 на 8.5 газ :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите старите, които смених уж бяха оригинални и нови, ама колата как забиваше нос... А бяха NGK :o !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми с 600 кубика матаретка и 200 кила може и да стане :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

то 600 кубиков мотор под 5 л. на 100км. да гори нема ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy
то 600 кубиков мотор под 5 л. на 100км. да гори нема ;)

 

ей как пак го реши тва ,зависи от карането, значи сивика 1.4 дето тежи 800-900 кила може да падне под 5 на дълго, а в2 600сс 50 коня 190 кг неможе пак двигател на хонда

 

брей , че смех , на един приятел варадерото 1000сс 100 коня при постояна скорост от 90/ч показа 4.6 на 100

 

определено се влияе ... бях със кофти свещи на поне 40К км и като ги смемих разхода падна прилично

 

и аз така на мотора като смених въздушен , кабели и свещи разхода падна с почти литър ;) от 5.5 на 4.6 л на 100

ако свалиш и ръчната ... сигурно ще паднеш под 3/100 ... ;)

 

 

специялист ако ми покажеш каде ми е ръчната на Трансалпа дето се самозаключва при дърпане като на колата ще ти го подаря ;)

 

тва е мотора почвай да търсиш ;) че аз за 3 сезона не я намерих има само една ръчна дето като я отпуснеш си връща в старото си положение и няма зацикляне ;)

 

Публикувано изображение

 

а я кажи колко мотора си сменил и колко км си минал с тях щото аз горе долу имам навартяни към 50-60к с мотор

 

 

 

 

ето мнения на хора карали такав мотор

 

Имам transalp от три години и съм много доволен. Наистина вози като параход, но е много тежък/190 кг/. Малко е неудобен за хардофроуд, но се справям. Със един приятел, също фен на марката и модела си прави яки преходи и разходки. Сменил съм му само гумичките на клапаните иначе е страхотна и здрава машина, харчи ми около 5 /100, а като ходих на Копринка даже и бая под 5. Радвам се че намерих фенове на TRANSALP

 

A

kakav rasxod vi davat transalpite moj e 98g i mi xar4i okolo 5.5 na 100 sredno na dalgo pada do 5 pri 120/4as no pri ra4kane mi vdiga i do 7.5 -tva normalno li e??

 

Охооо Късно видях тази тема. И аз съм член на семейството!

90 г. Цвят оранжево-кафяв. Същия като на Оги, а май и като на Жоро, като гледам снимките. Доволен съм. Върви добре из града и из гората (лек offroad) Идва ми тежък на пресечения терен. Няколко пъти падах или по-точно го пусках да легне с много ниска скорост по кал и по мокра трева. Не успявам да го задържа ( За радост от тревата и калта не остават драскотини и кривини ) Разход 6/100 в града. Под 5/100 извън (карам 100-110). Проблеми: 1. Скърцаща задна спирачка; ремонт-разглобяване и почистване; След месец се появи отново. не съм го чистил втори път; 2. Фучене от триене на на предните накладки в диска; ремонт-разглобяване, почистване и смазване на целия спирачен механизъм; Клеясали елемети; 3. Странно тропане някъде отпред. Появява се на пресечен терен; Още не съм търсил причината; 4. Почистване на веригата; Сваляне, промиване, смазване. Няколко пъти; Разбираемо; Друго не съм му правил!

 

Ха!!! Това със странното тропане и аз си го имам и бая му се чудих. Явно си е нещо като екстра на модела

Митко, моторите ни са различни, поради разликата в годините на производство, но разхода, който си описал е точно като моя. Стига 7,5/100 да е разход при 150 км/ч.

 

Hello, приятно ми е пак да споделям мнения с вас. По въпроса с разхода, моят ТРАНСАЛП гори 5/100. Преди даваше по голям разход 5,5 6/100 но се оказа че въздушния филтър е много замърсен.Изчистих го но все пак си взех нов от БУЛТРАКОВЦИТЕ/40лв./Това лято си покарах доста, не е м
Редактирано от dimy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...чакай бе човек ... :P трябва да ти се извиня .. не съм прочел , че за мотор става въпрос ... :P

а приема се :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...