Jump to content

Recommended Posts

След като си купих колата(сивик 6 ген.1.5илс втек.3вр.) ,ми дадаха 4ключа(2 за палене,1 червен/компютьрен ми казаха че е/,и едно малко странно ключе което до сега не мога да открия за каде е.Каде ли не сам тарсил по колата(няма).Един приятел ми каза че тва ключе било няква фабрична аларма,и била някаде по двигателя,но незнам дали е така..Ако има някои да знае нещо нека пише ...Мерси

Редактирано от misho
непълно заглавие на тема!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Мисля, че червения ключ е за програмиране на обикновени ключове, тъй като в обикновените имаш имобилайзер. 2.Ако малкото ключе е наистина малко, около 3-5см, с кръгла главичка накрая... то това е не за фабричната, а за афтърмаркет алармата ти - то поставя алармата в извънреден режим, когато например и двете ти дистанционни са се развалили, загубили и т.н. Поне така е на моята аларма. Обикновено гнездото, в което да пъхнеш ключето се намира на сирената на алармата зад гумена капачка. :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ,за червения ключ ми казаха че чистел грешките на бордовия компютьр,ако даде такава(незнам точно за кво е ),а за малкото прословуто ключе е с четири ьгьлна глава.А аларма все още не сам слоьжил.Само с централно сам.Мерси все пак колега :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа това което съм чувал. Червеният ключ е обучаващ ключ за имобилайзера ти, чувал съм че не е желателно да палиш с него колата защото при вкарването му после чакал да вкараш "празен" ключ за ново обучение, но не съм го правил това. Малкото ключе освен за алармата както каза колегата по-горе, може да е за отключване капачките на алуминиевите джанти-виждал съм такова. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм пробвал да паля със червения ключ (мислех него да ползвам, защото хондето червено, това онова, да си отиват), ама не става. все едно сложих резервния ключ. не пали и това е. ама не мен никой не ми каза че 2-та били с чип, червения за кво е и другия резервен за кво е :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си купих колата(сивик 6 ген.1.5илс втек.3вр.) ,ми дадаха 4ключа(2 за палене,1 червен/компютьрен ми казаха че е/,и едно малко странно ключе което до сега не мога да открия за каде е.Каде ли не сам тарсил по колата(няма).Един приятел ми каза че тва ключе било няква фабрична аларма,и била някаде по двигателя,но незнам дали е така..Ако има някои да знае нещо нека пише ...Мерси

колега,ако си взел колата от италия,жабарите слагат такива тарикатлъци-обикновенно ги крият зад барчето или някъде над педалете,под таблото,но винаги в купето,другото което е имало аларма,ама там като правим пазарлъци за сваляне на цена те се ядосват и свалят каквото могат,така,че може да е имало аларма и е свалена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам такова ключе, когато купувах колата/внесена от Италия/ в обявата пишеше, че има аларма, но когато я взех не ми дадоха дистанционно.Само имобилайзер.Но ключето си седеше на вразката.Един ден се рових под таблото и открих един модул на марката "Gemini" 2244.Разбрах, че това е фирма за аларми.Пуснах снимка на тази кутийка във форума и се разбра, че това е модул за аларма, който вдига ел.стъклата при заклучване.Възможно ли е да имам аларма? И къде да тарся, къде се бута това ключе?

Ето го и него:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червеният ти ключ НЕ е за чистене на грешки, това е сигурно. А това, че нямаш аларма, не значи, че това ключе не е от такава. Щом до сега никой с шеста генерация не се е изказал в полза на фабрична аларма, значи наистина някога е имало друга, която явно е свалена. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам такова ключе, когато купувах колата/внесена от Италия/ в обявата пишеше, че има аларма, но когато я взех не ми дадоха дистанционно.Само имобилайзер.Но ключето си седеше на вразката.Един ден се рових под таблото и открих един модул на марката "Gemini" 2244.Разбрах, че това е фирма за аларми.Пуснах снимка на тази кутийка във форума и се разбра, че това е модул за аларма, който вдига ел.стъклата при заклучване.Възможно ли е да имам аларма? И къде да тарся, къде се бута това ключе?

Ето го и него:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

леле ,колега мойто ключе е сащото...И аз каде ли не сам тарсил ама немога да открия брава за него??Някои да знае повече !! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха колеги и аз имам такова ключе .... най интересното е че мойто го намерих дясно на педалите/с обратна дирекция съм/ и беше в нешто като патрон смисал като на този дето ми е оригиналния ключ.... не са вартеше само стои там и видях 1 кабелче с 2 жички кам него... проследих го и водеше към оригиналния ми патрон за стартиране на двигателя и беше закачен на 1 табло с оригиналния ключ.... махнах 2-те кабелчета и сложин оригиналното кабелче на стартовия ключ :) обаче нещеше да запали стой само на контакт и нищо повече :dry: върнах 2-те кабелчета намястото им и запали ..... с този резервен патрон мога да снимам патрона да видите за какво става дума.Но ненамерих приложение на това черно ключе махам го от патрона пали си няма проблем.... да считам ли че е имало имобилайзер а това е някаква бай пасна система... и за какво е този ключ,каде ли не го пъхах :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ключе служи за изключване на алармата когато нямате батерии или нещо се е случило с оригиналното дистанционно! обикновено на повечето коли това нещо се намира отпред при двигателя или където е говорителя за алармата или както е при мен захванато до радиатора една кутиика и там има едно като ключалка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...