Jump to content
kalio

Проблем със спирачките, помощ!

Recommended Posts

Значи набързо: В друга тема бях обяснявал как след като ми смениха задните накладки и дискове, започна едно скърцане. Прегледах няколко пъти всичко по дисковете и машинките, но всичко беше ок! Преди няколко дни започна едно стържене, което до колкото можах да преценя обаче идваше от предните спирачки и се появяваше когато спирам. Вчера и днес започна да се появява и без да съм натиснал педала на спирачката! А преди час ми светна чека на ABS-a и ръчната, а хъркането (стърженето) отпред и скърцането на задните спирачки изчезна! Спирачната течност в казанчето си е на нормално ниво, над минимума. Спирачките иначе работят. А като поседи малко изключена ABS-a угасва, но след няколко минути пак светва... Незнам какво става, ама определено нещо се прецака. :lol: Помагайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене първо провери дали всички светлини и бушони са ти здрави. Хонда имат странната практика, когато някоя светлина не ти работи да ти светват лампите за ръчна и АБС-а (АБС-а дори спира да работи и заради една крушка на стопа щях да ударя една кола тази зима :lol: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички светлини работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледал ли си дали спирачните апарати не ти задържат ? Често се случва след смянана на дискове+накладки да задържат. При мен година и половина ми светеше абс-а и ръчната, докато не отидох на диагностика на абс-а и се оказа бушон :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами когато скърцаха задните ходих няколко пъти да ги гледат. Отзад не задържат. Работят нормално. Виж предните не съм ги проверявал... Обаче до вчера работеха перфектно, не се усеща колата да не върви...

Редактирано от kalio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не е заминала помпа на абс-а, каква грешка дава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако му е помпата на АБС-а няма да му свети лампата на ръчната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа... Други идеи?! Колеги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си за помпа :bash:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Alexandro се оказа прав! Прегледах светлините и се оказа, че не съм видял че левия стоп е изгорял. :) Остана да проверя и бушоните и да купя нова крушка.Благодаря на всички за отзивите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене първо провери дали всички светлини и бушони са ти здрави. Хонда имат странната практика, когато някоя светлина не ти работи да ти светват лампите за ръчна и АБС-а (АБС-а дори спира да работи и заради една крушка на стопа щях да ударя една кола тази зима :D )

Приятелю, sorry, но това не мога да го повярвам!!! Искаш да кажеш, че ако напр. една крушчица на някой габарит ти изгори ABS-а спра да работи ?!?!? Нееееееееее :) Това е абсурдно, не може да е вярно! ;) Редактирано от 100NX Golf Destroyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е изгоряла крушката на стопа - така става.Още първия отговор ти каза колегата.На мен като ми се случи се учудих много но така е нормално. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Акорд изгоря ми крушката на десния стоп и нямах никакви проблеми със ABS-a.... Не ми светеха никви лампи по таблото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да съживя темата на колегата. Днес забелязах че на Акорда когато дам на контакт всички лампи угасват и след това когато запаля ми светва за малко отново лампите на АБС и ръчната. Така ли трябва да е или има някакъв проблем? От скоро имам съмнения че левия преден апарат задържа понеже при натискане на спирачката дърпа леко на дясно. Ама пусто все няма време да я откарам да я погледнат. Дали и колата вече не ми напомня че е наложително да го направя ? :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа.Понеже вчера имах проблем с изгорял предпазител на интериорното осветление и понеже за пръв път ми се налага да го търся-естествено проверих всички предпазители един по един в купето,докато се оказа,че въпросният е при предпазителите при двигателя.Всичко ОК,смених го.Паля-светят ABS и ръчната спирачка непрекъснато.Изчетох форума снощи,но нищо не намерих.Пробвах самодиагностика,нивомер на спирачната течност,бушона на АBS при двигателя-нищо,всичко си е наред а лампите светят.Започнах цялото упражнение от начало и се оказа,че съм разменил мястото на 1 предпазител в купето:по опис на клеймореда с предпазителите на таблото НЕ трябва да има предпазител ,но дефакто точно там е бил проблема!?!Поставих 7.5А предпазител на мястото си и всичко е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...