Jump to content
memfis

Четене на грешки и изтриване

Recommended Posts

Здравейте, от скоро и аз се сдобих с така желания от мен civic 6 gen. Още при купуването му постоянно светеше Check engine light. Днес направих самодиагностика следвайки тези инструкции http://www.fastjapcars.com/mod-subjects-printpage-pageid-1-scope-all.htm и грешката която е записал компютъра е:"67 - Catalyst system Efficiency Below Threshold malfunctioning or defective catalyst system" - до колкото разбрах или запушен катализатор или някой от датчиците не работи.Оказа се, че и лампата на ABS-а започна да мига, та до колкото успях да разчета грешките са:18 - wheel senor (electrical noise/intermittent interuption) RL61 - ignition voltageНякаква идея относно тези две грешки?Като мисля, че е най-добре ако някой има идея да сподели как да се изчистят тези грешки и след това на ново да се провери дали все още са актуални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е кода на двигателя?67 май излиза ако си с две ламбда сонди.Откачи минусовата клема на акумулатора, запали цигара, дръпни два пъти и си изтрил записаните грешки! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14z2 е номера, 6 gen след фейса, мисля, че се води EURO 3 стандарта.Ще опитам с откачване на акумулатора, дано стане. Някой има ли идея за грешките на ABS?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

67 - Виж дали въобще имаш катализатор. Най-вероятно е избушен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатор има, а вече какво е състоянието му предстой да се разбере.За тези които иска да знаят, откачването на минуса на акумулатора изтрива грешките на CEL (Check engine light) и ABS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че най-вероятно вътре да е избушен катализатора, а не въобще да го няма. Трябва да го развиеш от колектора и да видиш вътре да не е кух. Тази грешка се изтрива, но след време светва отново, предимно като караш извънградско с постоянна скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...