Jump to content
z1atko

Тропа рейката

Recommended Posts

Колеги от много време ми тропа рейката рецеклирана е веднъш и не се получава.Някой сблъскал ли се е с това и как го оправи и колко струва,сложно ли е ли не толкова.Каръм Honda civic 1.5 16V 94година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята тропа и ми казаха смяна или да си карам така, нямало опасност да се строши. Карах е на майстори каза така за моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега те и нем ми казаха така ама нали се сещаш щом тропа че не е добре,аз съм се вманиачил да ми стане тиха колата почти ми се получи,чувам двигатела малко уплатнеията и тая тъпа рейка:Dказаха ми че реиката била кам 200лв втора ръка и кам 100лв. труд за смяната че било много работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко са но 200лв недавам за рейка. 100лв за рейка давам но повече не. Братовчетни наскоро купи цяла кола за 700лв в движение и що годе в прелично състояние, имаше много забележки по нея но и цената е толкова. Те морално вече са остарели а искат некви невъзможни суми за частите. Но като се копуват на тези цени така ще е. Аз лично съм решил да си докарам кола от чужбина само да видим кога ще стане с тази криза и ще си оправя всички проблеми по колата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист ама от това което съм чел мога да кажа, че на рейката има едни накрайници дето се сменят и утихва това тропане. Мойта примерно беше така след което я смених с хидравлична. Момчето дето ми я продаде (наш съфорумец) ме увери че е ок рейката, пък и цената на беше зле. (150 с всички щуротии по инсталацията ... те после излязоха и други части дето трябваха ама това е отделен върпос) не се оскъпи много до 200 се включих :D ама това за цялата инсталация както си му трябва. И най-важното наистина спря да лопа. Ако бях на твое място бих потърсил накрайници мисля че не са толкова скъпи пък и има доста колеги дето вкарват части ... я от Англия, я от Ебау ... така че ти си решаваш в крайна сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах за механична или за хидравлична рейка говорите?Какво толкова не може да и се оправи на механичната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от много време ми тропа рейката рецеклирана е веднъш и не се получава.Някой сблъскал ли се е с това и как го оправи и колко струва,сложно ли е ли не толкова.Каръм Honda civic 1.5 16V 94година

Рейка ли тропа ,или вътрешни/външни накрайници........?Рейки се рециклират, къде по добре ,къде по лошо............има само една причина да не може да се рециклира и тя е, ако е ръжджасал гребена, или зъбите му са се износили..........Най често рейка тропа м/у червяка и гребена ,отзад на гребена има една U-образна втулка ,която е при вас тефлонова или някаква друга, при Мицубишитата са метални ( и това е и приината при малък луфт да тропа много )която се износва с времето и се появява луфт.........този луфт с теч. на времето може да стане опасен ,защото почва да прескача гребена по червяка и и ма опасност да не можете да вземете завоя ..........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и аз  имах този проблем тропаше,закарах е на  едни  маисторчета каза ми  рециклиране  ,но  е   притегнахме малко  отзад  има един болт и  за сега е ок  ,но маи  това е времена работа :)

Редактирано от nanizealot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е временна и ще отиде едни 100 000 км така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта тропаше натегнахме я и вече 20 000км нямам грижи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това натягане не  става ли по-твърд волана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става малко по твърд волана но не е толко зле;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбутам малко темата,

днес си поиграх с болта за натягане на рейката и  луфта ми изчезна ,волана стана доста по твърд от преди и не се развива сам, не че преди се развърташе де ама сега трябва да приложа леко усилие . Мисля да го разхлабя четвърт оборот , иначе си върви мазно и гладко от пълен ляв до пълен десен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...