Jump to content
harry11

d14z6 PCV клапан

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Издирвам този клапан, но по веригите ме гледат като че съм от друг свят. Повечето даже не са чували, че такова нещо има. Да не говорим какво прави. Някой от вас да го е сменял и евентуално от къде могат да се купи. На клапан пише: 17130-ph1-003 Pacific Japan

 

Моя беше блокирал. Изчистих го, но пак не работи правилно. Маркуча, който е след клапана е омаслен отвътре. Имам доста разход на масло. 

 

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,

клапана го вадих преди 2 месеца и беше затлачен с боклуци (пропускаше свободно). Изчистих го, но клапана не затваря плътно. Пише че с времето пружинката омеква. Утре ще го разглобя пак да видя дали не е същото положение. След месец четене се оказа, че в Северна Америка и на други места клапана се сменя периодично на 30-40к км. Смяната се прави със смяната на маслото. В тротъл бодито има доста наличие на масло както преди така и след дроселовата клапа. Смяната се прави със смяната на маслото. Оказа се доста трудно да се намери. Повечето места не знаеха за съществуването на такова нещо. Замислям се дали да не шунтирам система временно да видя дали ще има разлика. Чета че при доста колеги има голямо подобрение.

При мен проблема е че колата е италианка и е само доливано масло. Сменял съм почти всички гарнитури и семеринги. В картера положението беше ужасяващо като го отворих. В голяма дилема съм с промивката на маслената система. По-скоро с кой препарат от всички на пазара да я направя. 3 гарнитури за картера съм купувал последната оригинална.

Запознат съм с проблема за маслените сегменти при хонда. Колко долу-горе струва за да се приготвя психически?

Редактирано от harry11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...