Jump to content
Barsaka

Покупка на Акорд 6

Recommended Posts

   Здравейте, Решил съм да сменям старата Астра и дълго се чудих към какъв автомобил да се насоча. Изчетох  много различни мнения  и се насочих към Хонда Акорд 6 . Прочел съм всичко написано във форума за този автомобил  и останах с много добри впечатления. Спрял съм се на бензиновия 1.8 136 кончета, искаше ми се да е 2.0 147 но из нашите сайтове  за продажба на автомобили не открих много екземпляри с по-големия двигател( масово  са с десен волан,а мен това не ме устройва). Предпочитам да е седан но в краен случай може и хечбек  да си взема.

 Колата задължително ще се газифицира, защото пътувам доста .

 Харесал съм две коли и искам да чуя вашето мнение,  а ако някой е ходил да ги види и има впечатления да сподели, ще съм ви много благодарен. 

 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11423489964566863&slink=9glgfu

 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427473882470490&slink=9gpfpe

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

po dobre zemi 2.0 147c rashoda na gorivo shte ti e edin i sasht i shte varvi poveche

za tova kope 1.8 motot e manichak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че 1.8 са доста по- масови, освен това и 2.0 се слага само до 2001г. Тези , които си показал са фейслифт на модела, т.е. няма фейслифт с 2.0

Съмняваме да няма разлика в разхода обаче - (имам наблюдения над 2.0 - (извън градско 7.1 - 7,5 - 80-130км/ч))* И двете оптично изглеждат добре - за да се разбере общото повлияване от корозия - може да се погледнат - болтовете на бомбетата на амортисьорите и болтовете , които захващат фаровете за предната греда , пантите на вратите, където се захващат към купето (там може да има мнооого лека и само повърхносттна ръжда) и все пак единственто място където купет може да ръждяса, защото като цяло модела има добра корозионна защита, е на задните калници (веждите) - ако не е махната гумата по ръба. Ако и по тези болтове няма ръжда - то и отдолу състоянието на елементите е перфектно. (като гледам снимките - мисля , че и двете нямат такива проблеми)За тази кола в случай, че е обслужвана редовно не би трябвало да има каквито и да е проблеми. Гледай състоянието на спирачките ( дали са сменяни наскоро - хубаво е накладките да са оригинални - пробвай как спира дали има някаква вибрация във волна) и съединителя - той не че е проблем - просто може би е най-големия разход по обслужването заедно с ангренажа (който винаги сменяй с водната помпа ! Тя е консуматив , който може да ти докара проблеми от нищото). Някои екзепляри чувам мооооже да имат проблемис климатика понякога ...Това е от мен - спирачки, съдинител, климатик (запали я на място и я остави да работи докато пусне перката това са 5-10 мин. (без да е пуснат климатика - че там винаги работи единия вентилатор) гледай стрелката на температурата - не трябва да мърда изобщо (вследствие на работата на вентилатора) не трябва да се раздуват прекалено и маркучите. Успех и късмет !* Още нещо - внимавай къде слагаш газ - не пести за газова - тя се избива бързо. Важно е да имат опит с такива коли или поне да барат с внимание, че съм се наслушал и нагледал на прецакани добри автомобили вследствие на некъдърно сложена газова (загрявания - 15-18 на 100 разход и т.н. )

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a neshto  2.3l 154c sedan 2001g moje niakakvo mnenie kakvarvi ima li problemi s motora i okachvaneto zaslojavali si ili e po dobre po malak motor

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако напишеш два реда на български, без грешки, ... може евентуално някой и да ти отговори.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти cK1 за съветите и напътствията, другата седмица ще ходя да ги гледам машинките и ще пиша какво е станало.

  Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...