Jump to content
edikoisi

полиране на смукателен колектор

Recommended Posts

така колектора вече е налице и сега се чудя дали даго полирам или не ?поне трабите към цилиндрите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО полираш , оказва благоприятно усещане , а ако портниш и главата ще е още по-осезаемо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

митак чувал съм че смукателя не се полира защото после студения въздух почва да лепне по стените и започват нежелани завихряния,но доколко е вярно това незнам /защото нямам как да разбера :unsure: / евентуално можеш да полираш входа на смукателя клапата обезателно,ако не е полирана,и тръбите но според мен не повече от 5 6 см ,/тази част която е до гарнитурата/ но вътрешната част на смъкателя знам че не се препоръчва за полиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смукателя не се полира защото после студения въздух почва да лепне по стените и започват нежелани завихряния

Ако ДВГ-то е с моно спринцовка :unsure: е добре да се полира целия колектор , защото горивната смес се прави преди цилиндъра (не като при пълната инжекция , да се прави вътре в цилиндъра) и по-добре достига до там ако е полиран колектора. Сега забелязах профила на колегата и от съкращението "VT" съдя че е пълна инжекция , така че не мога да дам адекватен съвет точно в неговата насокап.п. но пък колко да е студен въздуха , че да залепва . Айде зимата, докато се отопли коша(5-10 мин) мога да се съглася , ама пролетта, лятото и есента , мисля че няма да има този проблем(ако можем да го наречем проблем)п.п.п.Не ме съдете строго ако съм сгрешил нещо, все пак не се занимавам професионално с ДВГ-та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата jeepers е мн прав няма никакъв смисъл казвам ти го от личен опит ако беше така щеше да излиза полиран от завода :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кво рабираш под полиране.Моя съвет е с кръгова шкурка 200 докато спреш да усещаш грапавините с пръсти но в никакъв случай огледало...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

митак чувал съм че смукателя не се полира защото после студения въздух почва да лепне по стените и започват нежелани завихряния,но доколко е вярно това незнам /защото нямам как да разбера :blink: / евентуално можеш да полираш входа на смукателя клапата обезателно,ако не е полирана,и тръбите но според мен не повече от 5 6 см ,/тази част която е до гарнитурата/ но вътрешната част на смъкателя знам че не се препоръчва за полиране.

Пич,това не е вярно.Знаеш ли каква е температурата на въздуха в смукателя в нормален режим на работа?Ако мислиш че е 20 градуса много се лъжеш.Отворете малко книги и ще видите:КОЛКОТО ПО-ГЛАДКА Е ПОВЪРХНОСТТА ТОЛКОВА ПО-МАЛКО Е СЪПРОТИВЛЕНИЕТО!Тоя филм с кондензирането и завихрянето е голяма заблуда.Не ми се вадят бумагите по Механика на флуидите,че вече завърших и не ми се търсят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата jeepers е мн прав няма никакъв смисъл казвам ти го от личен опит ако беше така щеше да излиза полиран от завода :blink:

Автомобилите излизат от завода така верно е.Но.Те са компромис между вървеж,цена,шум и горене! Това не се прави от завода защото оскъпява колата!!!!Това са компромиси....колко ще излезе на Хонда да направят гладък колектор?Ами най-малкото при отливането на метала им трябват компоненти с които се маже отливката за да стане детайла по-гладък,а това струва пари и съотврно ще оскъпи автомобила!Защо се портват входовете за сместа на главата на Интегра Тайп Р от завода?Естествено,че да подобрят потока!Ама за Тайп Р ще платите доста повече от за ГСР!Разберете го тва.От завода го били направили най-добре....ами не е така.Ако беше така тунинг индустрията щеше да не прави десетки милярди на година!Друг е въпроса дали тунинга е качествен и ще бъде направен като хората! ;)
съгласен съм с колегата отсекъде!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

засега ще го сложа така ще пусна малко снимки тва чудо е огромно :blink: после като свалям главата ще го полирам и напасна към главата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ursus

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО полираш , оказва благоприятно усещане , а ако портниш и главата ще е още по-осезаемо.

Проштавайте за :blink: ама какво означава ПОРТВАНЕ/на главата/смукателния колектор???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО полираш , оказва благоприятно усещане , а ако портниш и главата ще е още по-осезаемо.

Проштавайте за :blink: ама какво означава ПОРТВАНЕ/на главата/смукателния колектор???
разширяване;) на каналите ако е с фи 40 на 41-2 примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете нещо за полирането на смукателен на карбуратор ефект ще имали и с какви инструменти да го направя с пясакоструйка ще стане ли или ще си замине колектора !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете нещо за полирането на смукателен на карбуратор ефект ще имали и с какви инструменти да го направя с пясакоструйка ще стане ли или ще си замине колектора :)

Най-лесно port and polish става с дремел защото е високооборотен до 35к об./мин. има гъфкаво и дълго рамо за по-недостъпните места и прилежащи накрайници към него: "борчета", шкуртки и кечета. Пясакоструйката няма да помогне рр никакъв слчай!НО!!!! При карба не е желателно да не казвам, че е противопоказно защото точно грапавините на колектора помагът за по-дорото смесване на горивната смес. Защото при карба го няма налягането и разпрашаването както при спринцовката.П.П. Митак, sorry за това че ти разводнявам темата! Редактирано от NCN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...