Jump to content
honda_9977

Разход на акорд 1,8 116 кончета

Recommended Posts

Колеги нормално ли е да ми гори 16/100 на газ през зимата,а 12/100 прз лятото.Незнам дали е добре и за това ви моля за мнението ви. Благодаря ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е , мойта ми даде последно 16 бензин софия и от тогава не я засичам, че ми става лошо.Иначе извънградко ми дава към 7.5 със средна скорост 130 км/ч

Редактирано от inc0rrupt2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при такъв разход, защо сте сложили газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм на газ......Pesh този акорд на аватарати колко разход ти дава .....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хонда, много ти е разхода.сменил ли си филтри ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на газаджия и си настрой уредбата.Моя в този трафик гореше 12-13 след раглажа преди това 1 бутилка 30л едвам ми стигаше до Стара Загора. Много зависи колко ти тежи кракът.Сегашния ми Акорд гори 10 извънградско и към 14 градско ама бензин при нормално каране като го настъпвам гледам как ми пада стрелката на бензина в реално време с увеличаване на оборотите.Абе похапват си тези автомобили ама нали караме камиони по 5 м. никой не ни качва насила в тези коли я!!!

Редактирано от sabinski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам сьщия ,разход 14-16 газ за градско и то зимата е напьлно нормален,карай и не пипай нищо!

Редактирано от креспо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега,аз съм с 2.0 и откакто си смених термостата в пловдив ми дава 11,5-12 бензин.В зависимост колко е натоварено движението и разбира се до колко са верни колонките на лукоила.Мисля че с обикновена газова като твоята разхода ти е нормален.Ако искаш пробваи да я загрееш на едно място и тогава обърни на газ и караи,понеже когато е студен изпарителя гъзта направо си тече като река.Ако не, можеш да направиш един газ анализатор за твое успокоение,чувал съм добри думи за брц на околовръсното на тракия до топливо мисля че взимаха 15лв.Успех колега. :shy:

Редактирано от hondarev_accordov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hondarev ..... искам да попитам какво общо има термостата към разхода на автомобила ????? как влияе ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hondarev ..... искам да попитам какво общо има термостата към разхода на автомобила ????? как влияе ??

Ами преди да го сменя не можах да бутна разхода по малко от 15/100 градско,понеже не можеше да вдигне температура.Като я оставя на едно място да работи примерно 5мин. стига до нормалната работна температура но после като тръгна бавничко да си карам и веднага пада почти до долу.След смяната на място ми прави температурата за 3мин.и после като си карам си стои все нормална температура.Другата ми разлика,преди като я покарам малко и спра на едно място примерно да пия едно кафе и после запаля,колата е абсолютно студена все едно не е палена,а сега няма проблем,като я запаля и парното ми духа топло.Надявам се че бях изчерпателен колега?! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален разход е това колега...Но само да ти кажа че Хонда и газ не са савместини...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален разход е това колега...Но само да ти кажа че Хонда и газ не са савместини...

[/quot

 

Аз не бих казал, че е нормално. А лятото колко ти гори? Ако пак ти гори 15 къде е икономията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих казал, че е нормално. А лятото колко ти гори? Ако пак ти гори 15 къде е икономията?Колега Лятото разхода е 12/100 на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия акорд и ми харчи смесен разход 10,5 газ .. мисля че ти трябва реглаж... :D

Редактирано от peshito7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия акорд и ми харчи смесен разход 10,5 газ .. мисля че ти трябва реглаж... :thumbs1:

Колега тва зимата ли? с газов инжекцион ли си? Редактирано от honda_9977

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам същия акорд а разхода ми 9-10л. на 100км смесено пазарджик-пловдив като си я натискам.Оня ден до софия бая я пържих и ми даде 14л с четирима души все яки и скорост 150-170км че гонех време.така че вземи си я виж колата защо гори толкова а аз съм с обикновена газова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам същия акорд а разхода ми 9-10л. на 100км смесено пазарджик-пловдив като си я натискам.Оня ден до софия бая я пържих и ми даде 14л с четирима души все яки и скорост 150-170км че гонех време.така че вземи си я виж колата защо гори толкова а аз съм с обикновена газова.

Клега този разход 14/100 извън градско ли е или е смесен или само градско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извън градско но ти казах че сам я пържил и с хора в колата иначе при нормално каране ми е падала и на 8-100 а в пазарджик кадето движението е станало ад защотото градат е малък а колите много си ми гори 10л. но си я натискам кадето може.ако се чудиш каде да я правиш мога да те заведа при моя майстор в пз. или в пловдив знам един сервиз кадето сам страшно доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода си е нормален .Невярвай на глупости от типа 10 на сто смесено.Аз карам 2.0 131 коня и мога да и кажа че най ниския ми разход е бил 10.5 на дълго това значи 300км със супер икономично каране ,стрелката невдигна повече от 3000 оборота.Карай си колата и да знаеш "Кефа цена няма" :drool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия акорд и ми харчи смесен разход 10,5 газ .. мисля че ти трябва реглаж... :lol:

Колега тва зимата ли? с газов инжекцион ли си?
Да колега с газов инжекцион съм !!!.. засега нямам забележки доволен съм. От София до Пловдив 9 разход на газ при скорост 130-140 на места и повече. Незнам защо но ... от Пловдив към София ми е с около литър повче разхода, може би от това че пътя е по стръмен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги искам да ви се похваля не много но пак е нещо.Като се вдигнаха градусите ми падна разхода от 16/100 до 14/100 :punk:

Редактирано от honda_9977

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода ти е перфектен- 10-11 градско е НЕВЬЗМОЖНО да се постигнат с този мотор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моя звяр :fun: градско ми е стигал до 12 ама с яко натискане иначе изван градско сам я смаквал на 7-7.5 при нормално каране :fun:

Редактирано от Teko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги искам да ви се похваля не много но пак е нещо.Като се вдигнаха градусите ми падна разхода от 16/100 до 14/100 :fun:

Как по точно си вдигна градусите ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги искам да ви се похваля не много но пак е нещо.Като се вдигнаха градусите ми падна разхода от 16/100 до 14/100 :)

Как по точно си вдигна градусите ?????
Колега не съм вдигал градуси на нищо. имах предвид че времето се стопли и разхода ми падна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааа,пак несъм разбрал ..... аз последно като е засяках ми даде 15/100....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааа,пак несъм разбрал ..... аз последно като е засяках ми даде 15/100....

Бива значи като предположим че трафика в София е по-голям от Пловдив :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сефте засякох колицата си на бензин.палня го тоя резервар цяла година :) и даде 15/100 бензин градско(пловдив)нормално ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята е 2.0 147 и градско бензин е 12/14л. при доста прилично каране, ако се кротна е между 10/12л. ама с тоя автоматик как да се кротни човек, голям гъдел е :D Това са приблизителни стойности, не съм си играл да ги засичам точно но със сигурност са в този интервал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...