Jump to content
-=airman=-

До Япония и назад

Recommended Posts

Здравейте, колеги и приятели!Не бях на февруарската месечна, надявам се, че Мартин ви е раздал флаерите "ХОНДА", които напечатах "на едро" :worthy:Няма да мога да дойда и на мартенската месечна, но мисля, че ще ме извините, защото...ОТИВАМ В ЯПОНИЯ!Да, нали ходих на един курс по японски мениджмънт (благодарение на който изпуснах доста месечни), та поради доброто ни представяне няколко от нас ще отидат на последващо обучение в Японията за 2 седмици. Ще бъде супер, напра'о съм щас'лиф :DЛетя на 24.3 и още отсега тренирам с натъпкването на мускалите в пояса :D но не за търговия - японските френдове ще получат от мен дребни подаръци. Не знам дали да казвам датата на завръщането си, да не ви ангажирам да ме чакате на "Пристигащи" с букети и клаксони... ;)И ако от Тойота ни откажат посещение, ще ни заведат в заводите на ХОНДААА!Та мисля да си взема от Японията аз една ОРИГИНАЛНА емблема за задния капак, че моята я откраднаха отдавна, а пък курса е само предлог за ходенето ;)Та ако някой много иска нещо от Japan, да казва, сега е момента, постоянно съм в Кю-то през работно време, а и във форума влизам :D (ще стане като в "Маневри на петия етаж" - "...полуоска за Нисан...")П.П.: Японки не се наемам да нося, само ще разказвам как са ;)П.П.2: Надявам се да се видим утре на Еко-то (там пък не можех да идвам заради айкидо-то, но временно съм спраял и това)

Редактирано от -=airman=-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Човек. Предполагам знаеш японски, ходиш на Айкидо, отиваш в Япония, Караш японска кола. Ти моя идол. :lol: Да се отъркаш в някоя готина японка, и да носиш после снимки. :lol: Стискам ти всички палци дето имам да ви откажат от Тойота, и да отидете в заводите на Хонда :blink: Пожелавам ти приятно изкарване и Токио Дрифт. :( P.S.Да ми вземеш и на мен две емблемки. Предна и задна за 5-та хеч. Много ще съм ти задължен.P.S.С това ми разби мечтите.

Японки не се наемам да нося, само ще разказвам как са

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее тва е ......честито ....100% ще се върнеш като ударен с мокър парцал от това което ще видиш.......много искам да отида и аз до там.....не само заради Японските колици....главно заради Япония просто......Да ползвам и аз темата.....Дано нямаш нищо против.......АЗ ОТИВАМ В КИТАЙ....в града в който до момента са пройзведени 1 000 000 хонди ....и още наричан ...рая на пазаруването :blink:......има автомобилем панаир на тунинг и афтърмаркет частите.....мисля да напазарувам солидно.....още веднъж честито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще съм скромен и ще поръчам ако намериш някой готин ключодържател - хонда разбира се :blink:Иначе това да видиш Япония просто е нещо невероятно .... един наистина друг свят и то не кой да е .... Късмет , много хубави моменти .... и много снимки да носиш !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

Приятно (макар и дълго) пътуване и се надявам там да усетиш СТРЕМГЛАВАТА И ДЕЛИКАТНОЮВЕЛИРНА същност на марката :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ванка вземи автограв от Кеичи :blink: ако се засечете някъде :lol:ако не се видим до тогава приятно изкарване :lol:

Редактирано от didone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей братле завиждам ти !!! на добър път и се наслаждавай максимално !!!ще изпълниш една мечта на много хора :lol:. само си вземи един хубав апарат с по-голяма карта и после качвай снимките в album.bg та да се насладим и ние на гледките :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее супер ;) завиждам ти благородно :hondarulez: това е една от мечтитеми ;) приатно изкарване :oops: и после чакам снимки :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за поздравите.Записах си емблемките и ключодържателя (и автографа ; )Само дето не зная японски (освен 10 думи и да броя до 30), но... нали знаете, че не е гот всичко да е идеално :plane:Имам намерение много да снимам, но нямам цифров фотоапарат... мисля да си купя оттам. А докато си купя: една приятелка обеща да ми даде нейния, но ако се отметне - срам-не срам може да изпрося от някой от вас... защото нито един миг не е за изпускане за снимки.. братлета, ще летим с Боинг 747 - до скоро най-големия пътнически самолет! Е, малко ще е дълъг полета (13 часа от Франкфурт до Токио, преди това чакане във FRA, а преди това 2 часа полет от Софията) но мисля, че си струва.Браво на Михо - добро пътуване (и със смисъл) ще направиш и ти :hondarulez:Хайде, ще раздуем довечера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet
Отговорено (Редактирано)
:hondarulez: }}Ще ти хареса - сигурен съм :plane: . Подсети ме за едни спомени ... Само ,че аз летях през Париж - пак средно 13 часа - отиването беше с Еърбъс 330,връщането с Боинг 777. Щастливец - приятно изкарване ! Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако снимаш завода на Хонда къде правят ВТЕК-а ще си го сложа като фототапет в къщи.Много приятно изкарване.P.S.И аз карам Хонда, и аз съм тренирал Айкидо а на курса по глобален мениджмент (има лектори Японци предполагам на този си се записал) за малко не се записах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако снимаш завода на Хонда къде правят ВТЕК-а ще си го сложа като фототапет в къщи.Много приятно изкарване.P.S.И аз карам Хонда, и аз съм тренирал Айкидо а на курса по глобален мениджмент (има лектори Японци предполагам на този си се записал) за малко не се записах

Хаха, ще направя Хонда- снимките с няй-висока резолюция, да стават за фототапет... Той Михо спомена, че отива в града, дето са произведени 1Мил. хонди в Ктай, та и той може да снима нещичко подобно.А за курса - жалко, че не си се записал:1. Щяхме да сме заедно (ако си мислел тази група да запишеш, есенната)2. Беше много весело и много полезно3. И маше и казус за Хонда, направихме шоу - разказвахме за казуса от нещо като кола, построена от 4 маси в учебната зала, свалих си тасовете и чистачките и ги слижих пред нас на масата, бяхме донесли кормило от компютърна игра, бях с тениска ХОНДА - въобще идиотско беше, но нямам сниммки още, за да ви покажа4. Щеше да имаш шанс за Япония, освен полезните неща, научени тук в БГ курсаМинуси:1. 1000 лева бе курса2. Всеки уикенд в продължение а 4 месеца бях там от 9 до 17, а през седмицата си бях на работа... поизцедих се откъм енергия, да знаеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти колега!И аз ходих наскоро до Япония - Токио за 3 дниНе ми остана време да кача снимките някъде Много ми хареса там, успях и да се напия в Ropongi Hills даже, и после без да се спи разглеждахме.Всичко е много добре организирано, почти невъзможно е да се загубиш или да ти се случи каквото и да било. Буквално си скъсах подметките от ходене.Вземи си повечко пари - стандарта си е висок. По-изгодно е да си взимаш цилодневна карта за метрото за Y1000, когато обикаляш. Внимавай, че движението е от ляво. Подготви се, че всички са много учтиви и готови да помогнат, но са много зле с английския. Не е възпитано да гледаш някой в очите и в градския транспорт не се говори по телефона. Може в метрото някой да ти заспА

Редактирано от My Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега!... ... ...Аз се вдъхнових много от сградите им, искам да проектирам на такова ниво

Здравей, колега!Благодаря ти за изчерпателната и полезна информация! Ти за три дни си овършал доста! :)Ще опитам да отида на някои от местата, които споменаваш. Ние през повечето време ще учим, но ще имаме и 1-2-3 свободни дни... На бар бих отишъл с удоволствие, дано не е ултра скъп.За алкохол – няма да взимам, по-скоро ще взема малки сувенири там за някой и друг японец (което може да включва и малки бутилчици алкохол и цигари от БГ).И да, можем да се видим да раздуем за Япония – напр. вторника на седмичната на Еко? Или пък някоя вечер в центъра – да раздуеш, карти-марти...Аз съм се заканил да се виждам тези дни с една позната девойка, която години е била в Япония – да даде и тя някой съвет... М/у другото мисля, че тя точно там е учила архитектура, та след като си фен, може дори да ви запозная :cool:Я раздуй долари ли да си взема оттук, направо йени ли.. за да ми е изгоден курса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

току-що дваха филмче по канал 1 за организацията Джайка - там споменаха и за курса по глобален менижмънт :blink: , господин Като го водеше , ако е същия курс , ти за какво не ни махаше по телевизията :D да те видим ... шегата на страна филмчето беше много яко !!! японците са пълно хахо !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пожелавам ти да изживееш незабравими дни в япония.и на мен ми е мечта да скокна до там но за сега само толкова.завиждам ти благородно,и на другите дето вече са я видяли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1

хехех :P имаше един баро със костюм :P значи съм те видяли !!! , за сега не пращай поздрави на бацето даскъл хехех ... :P аре със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братлета, в Tokyo съм!!! Вече почти седмица.. Спя малко, уча и се разкарвам по града много... Ще пусна снимки тези дни, че доста трудно влизам във форума...Bratleta, w Tokyo sym!!! Weche pochti sedmica.. Spq malko, ucha i se razkarwam po grada mnogo... Shte pusna snimki tezi dni, che dosta trudno wlizam wyw foruma... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братлета, в Tokyo съм!!! Вече почти седмица.. Спя малко, уча и се разкарвам по града много... Ще пусна снимки тези дни, че доста трудно влизам във форума...Bratleta, w Tokyo sym!!! Weche pochti sedmica.. Spq malko, ucha i se razkarwam po grada mnogo... Shte pusna snimki tezi dni, che dosta trudno wlizam wyw foruma... !!!

Е-е-е,искрено ти завиждам :) ..........и да донесещш 3-4 японки насам :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Леле как ти завиждам само. Благородно разбира се. Ти си в рая. :huh:

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, върнах се здрав и читав и с много впечатления. Ще показвам снимки на ЕКО-то, на месечната си влачех лаптопа, но така и не показах нищо освен едни каталози на Хонда :D За сведение на посрещачите: За съжаление нищичко хондаджийско не успях да донеса - просто времето ни в Сузука (фабриката, пистата и музея не успях да зърна) бе разчетено до минута (знаете ги японците, пък и знаете българите, дето все закъсняват и се моткат и се губят) и нищо не можах да направя освен да се движа по програмата, съставена от японците. За капак на всичко имахме и билет за влака-стрела обратно и нямаше място за размотаване.. което си е много жалко, да отидеш до Япония и да не се размотаеш из територията на Хонда, но такъв е живота...Аз останах със спомените за фабриката (нечовеци са тия, ей!), шапка S 2000 и снимка до въпросната кола, както и една-две брошурки на Хонда. Е, и АСИМО ни каза "здрасти" и потанцува и попя в наша чест. А когато пристигнахме във фабриката на входа на административната сграда имаше "Уелкъм то Сузука фактъри" надпис и японското и българското знаме.Искам пак. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, върнах се здрав и читав и с много впечатления. Ще показвам снимки на ЕКО-то, на месечната си влачех лаптопа, но така и не показах нищо освен едни каталози на Хонда :D За сведение на посрещачите: За съжаление нищичко хондаджийско не успях да донеса - просто времето ни в Сузука (фабриката, пистата и музея не успях да зърна) бе разчетено до минута (знаете ги японците, пък и знаете българите, дето все закъсняват и се моткат и се губят) и нищо не можах да направя освен да се движа по програмата, съставена от японците. За капак на всичко имахме и билет за влака-стрела обратно и нямаше място за размотаване.. което си е много жалко, да отидеш до Япония и да не се размотаеш из територията на Хонда, но такъв е живота...Аз останах със спомените за фабриката (нечовеци са тия, ей!), шапка S 2000 и снимка до въпросната кола, както и една-две брошурки на Хонда. Е, и АСИМО ни каза "здрасти" и потанцува и попя в наша чест. А когато пристигнахме във фабриката на входа на административната сграда имаше "Уелкъм то Сузука фактъри" надпис и японското и българското знаме.Искам пак. :D

Да. Японците са ненадмитати в точността и детайлите. Сега чета автобиографичната книга на Соичиро Хонда, и там се вижда че става въпрос за съвсем друг свят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...