Jump to content
Guest Dobromir

Жило ръчна

Recommended Posts

Guest Dobromir

Здравейте, имам проблем с ръчната спирачка. Когато я дръпна после си остава жилото така опънато. Казаха ми че е най-добре да сменя цялото жило така ли е според вас и какви парички е горе долу. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с ръчната спирачка. Когато я дръпна после си остава жилото така опънато. Казаха ми че е най-добре да сменя цялото жило така ли е според вас и какви парички е горе долу. Благодаря предварително.

Първо почисти и смажи жилото и тогава мисли за ново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има някаква пружина, която да го връща - защо първо нея не провериш + почистване и смазване на жилото....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Акорда жилата са две (за всяко колело по едно). Като си купих мойта жилото за дясното колело беше блокирало, сипвах му спирачна течност масло и т.н. от двете страни, но не успя да се раздвижи. При една от скобите които държат жилото към купето бронята се беше повредила и с времето беше клеясало яко. Ходих при Омбре прегледахме и апарата, свалихме жилото и на Княжево за ново 35лв. (в Блтрако е 220лв.). Да знаеш като свалиш едното жило оставаш без ръчна, но това не е много фатално. Майстора в Княжево каза, че хората си мислят че като не се ползва ръчната не се поврежда или износва, но трябвало да се ползвала по-често за да не клеясва и да се раздвижва. Пружина има долу при апарата като свалиш предпазното капаче се вижда. Ако има въпраоси питай, успех :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема с блокиралите жила е вследствие не на ръжда,а на скъсване и разплитане на жилото или разтягане на въжето. Добромире,ти като дърпаш ръчната усещащ ли да прави нещо или лоста се движи свободно все едно е без жило?и мойте жила са правени в княжево ама два-три пъти им ги носих докато оцелят дължината.иначе са пичове-за 50лв и двете ги направиха.иначе за мойта кола едното жило ново струва 52$ в САЩ-не е много.а и няма нищо по-хубаво от оригиналната част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема с блокиралите жила е вследствие не на ръжда,а на скъсване и разплитане на жилото или разтягане на въжето. Добромире,ти като дърпаш ръчната усещащ ли да прави нещо или лоста се движи свободно все едно е без жило?и мойте жила са правени в княжево ама два-три пъти им ги носих докато оцелят дължината.иначе са пичове-за 50лв и двете ги направиха.иначе за мойта кола едното жило ново струва 52$ в САЩ-не е много.а и няма нищо по-хубаво от оригиналната част.

Ами като дръпна ръчната и после ръчката се движи точно без жило а колата не тръгва. Като се опитам да тръгна и понатисна спирачките се оправя ама е проблем. Първо смятам да проверя дали не е закъсано и това да му пречи да се върне обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема с блокиралите жила е вследствие не на ръжда,а на скъсване и разплитане на жилото или разтягане на въжето. Добромире,ти като дърпаш ръчната усещащ ли да прави нещо или лоста се движи свободно все едно е без жило?и мойте жила са правени в княжево ама два-три пъти им ги носих докато оцелят дължината.иначе са пичове-за 50лв и двете ги направиха.иначе за мойта кола едното жило ново струва 52$ в САЩ-не е много.а и няма нищо по-хубаво от оригиналната част.

Ами като дръпна ръчната и после ръчката се движи точно без жило а колата не тръгва. Като се опитам да тръгна и понатисна спирачките се оправя ама е проблем. Първо смятам да проверя дали не е закъсано и това да му пречи да се върне обратно.
100% се е разплело или е запекло по някаква причина и когато потеглиш самите апарати от движението на дисковете се отварят и отпускат.това не е добре обаче щото може да не се отлепят и да си караш на спирачки отзад непрекъснато.за нови жила си,въпроса е откъде и какви според мен....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest micro

с малко игра на моята баба яга смених само жилото без бронята от МОСКВИЧзависи от края където е пружината и дължината му

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трудно би се разплело жилото , защото опигиналното е облечено с много сериозна тефлонова обвивка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...