Jump to content
EAGLE

Honda F1

Recommended Posts

Въпроса ми е дали някой знае за какво време минава болида от Ф1 1/4 миля.Няма значение дали е модела от тази година или някой от предишните.Благодаря :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това май се пази в тайна,а може и да греша.помня само че Топ Гиър си правиха разтривки с една Ф1 кола(май беше Тойота) в една зала и май мериха тези неща.потърси го по нета това филмче...едва ли на Хонда болида ще е много по-различен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около (или дори под) 9 секунди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм ,че от 0-200 /там 0-100 изобщо не го броят за мерене :)/ е около 4 секунди. Но това е стара информация ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

това май се пази в тайна,а може и да греша.помня само че Топ Гиър си правиха разтривки с една Ф1 кола(май беше Тойота) в една зала и май мериха тези неща.потърси го по нета това филмче...едва ли на Хонда болида ще е много по-различен...

Неси спомням точно с каква кола я сравняваха, но Ф1 падна и то много лошо. Колкото и тракшън контрол да имат, е трудно бързото ускорение само със задно и толкова лек болид. Има и по-добри времена и то от коли. !!!P.S.Всъщност ето и линка:
Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става дума ,че е най-бързото или нещо подобно , но като комбинация двигател-спирачки-аеродинамика ,надали има нещо по-добро ! само гумите не са чист слик и пак са много добри :) ...а иначе за 0-400 видях едно време ,но не гарантирам ,че е вярно защото сайта е японски ,а не съм намерил от къде да го потвърдя - 6.5с !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

не става дума ,че е най-бързото или нещо подобно , но като комбинация двигател-спирачки-аеродинамика ,надали има нещо по-добро ! само гумите не са чист слик и пак са много добри :) ...а иначе за 0-400 видях едно време ,но не гарантирам ,че е вярно защото сайта е японски ,а не съм намерил от къде да го потвърдя - 6.5с !

И имаме участник познал верния отговор!!!6.5сек и вдига около 210км/чрали автомоблите за 11.00 и вдигат 200км/ч (лично тествано :dry: ) Редактирано от A.B. RALLY-DRIVER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

абе не знам дали не се отнася за старите двигатели ,че тия сега са малко по хърбави ,ама и за тях да е си е едно достойно време за кола която после може да спре без парашут или да влезе в завой :) ... пък нека да не е бързоП.П. атмосферни малолитражки :)

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

не става дума ,че е най-бързото или нещо подобно , но като комбинация двигател-спирачки-аеродинамика ,надали има нещо по-добро ! само гумите не са чист слик и пак са много добри :) ...а иначе за 0-400 видях едно време ,но не гарантирам ,че е вярно защото сайта е японски ,а не съм намерил от къде да го потвърдя - 6.5с !

Съгласен.Ето едно интерестно клипче, не за ускорение а за Top Seed Honda F1Honda F1 Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... беше дал около 9сек ...

Мисля, че го написах кратко, ясно и точно, ама след това много дървени философи и един през друг по-големи всезнайковци се изредиха в темата... и никой не даде конкретен отговор!И понеже никой не го е намерил написано черно на бяло - ето ви пример от 2000г. ПРОЧЕТИ МЕ! и си избийте от главата тези драгстерски времена от по 6,5 сек...Сега ще кажете, че тая кола е стара ... а да не мислите, че 3 секунди (от 9) се свалят току така? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... беше дал около 9сек ...

Мисля, че го написах кратко, ясно и точно, ама след това много дървени философи и един през друг по-големи всезнайковци се изредиха в темата... и никой не даде конкретен отговор!

И понеже никой не го е намерил написано черно на бяло - ето ви пример от 2000г. ПРОЧЕТИ МЕ! и си избийте от главата тези драгстерски времена от по 6,5 сек...

Сега ще кажете, че тая кола е стара ... а да не мислите, че 3 секунди (от 9) се свалят току така? :ph34r:

 

не е това начина колега !

секундите са 2.5 и разликата между кола от 2005 на водещия отбор и кола от 99-та на изпадащ има доста разлика !

1. разлика в мощността от порядъка да 200 коня !

2. разлика в аеродинамиката - не можед а се определи на око ...

3. разлика в електрониката - launch control-a доста напредна за тия години

4. разлика в гумите - струва ми се че и те понапреднаха !

 

Top speed : 350 km/h

0 to 400 meters in 9.5 sec ( reaches 275 km/h)

0 to 100 km/h in 3 seconds

0 to 200 km/h in 6 seconds

ето ги времената на колата която визираш ...

 

0 to 100 km/h: 1.9 seconds

0 to 200 km/h: 3.9 seconds

0 to 300 km/h: 8.4 seconds, may be slightly more or less depending on the aerodynamic setup.

а ето ги тия на тази която аз визирам ... дали няма разлика която да е достатъчно значителна ? че си тръгнал да нареждаш ...

 

този за който ти говориш финишира с 275 на 9-тата секунда ,а този за който аз говоря е с 300 за 8.4 ... освен това до 100 стига за над секунда по-бързо и ето ти ги 2 секунди от общата разлика .. намери сам половинката !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е това начина колега !

Не го вземай толкова навътре, колега :ph34r:Сметките ти са много красноречиви, но грешиш доста чрез грешни допу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest A.B. RALLY-DRIVER

Не съм вещ по формулите но ми се струва че днешната Ф1 го прави за около 6.5 изхождайки от рали колите като динамика не съм се возил във ф1 но като гледам кадри е мнооо бърза предполагам че целия спор е безпредметен :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho
Отговорено (Редактирано)

вярно е че спора е безпредметен , но все-пак :ph34r:на това хилмче хич му нямам вяра пък и е правено на самолетна писта което си е доста далеч от идеята за ф1 ... то като ще е така да пуснат и скутера на асфалт ! ... сега като смятах по това дето го имам написано излиза според много груба интерполация някъде към 8 сек , но това си е доста песимистично да се смята така по 4-5 точки ... другото е че между това колко може и това колко прави има разлика точно както казваш заради настройките които имат колите за писта , но спора може да се реши ако хонда решат да направят тест освен за максимална скорот и за максимално ускорене :plane:П.П. на ф1 трудно ще се возиш :lol: тия с детската седалка отзад са демо коли и нямат много общо ...

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...