Jump to content
AlexeiTc

автомат .. проблем ...

Recommended Posts

Здравейте колеги ... днес вече съм сигурен че нещо му  има на автомата  ... акорд купе 1999 2.0 автомат ... когато го купих преди малко повече от 2 години  смених маслото с АТФ от хонда и някъде около 25 000 км  и до скоро съм нямал никакви проблеми ... преди седмица две излязох по магистралата и си карах нормално когато реших да изпреваря ... колата си свали предавка тръгна да набира и когато превключи на 4-та на 160 км/ч и 4к оборота просто спря да набира .. остана си на 160 км/ч . Че днес с едно приятелче, което разбира малко повечко от мене го качих да го повозя и да види за какво става на въпрос се получи същото ...застой на 160км/ч  . маслото го проверявам редовно стои до средата на щеката при студен мотор ... днес приятелчето ми каза че се проверявало на работещ двигател и нивото беше малко над максимума .... загледах ме се  и забелязах ме че малко по към купето по кожуха на кутията има масло ... и то прясно от днеска а още по навътре към купето .. пак имаше масълце което си е стояло някакво време ... 

 колато в градско каране със съобразена скорост и евентуално някакво изпреварване си сменя скоростите съвсем нормално, ускорява уж нормално (или малко по мудна но това вече е до привикване ...) няма шумове няма тракане .... 

..че въпросът ми е е откъде може да идва този теч ? и евентуално каква е връзката колата да не ускорява от 160 нагоре ...

.... последното ми излизане на извънградско беше есента  разходка до Пловдив .... колата си ускоряваше съвсем нормално до 180-190 ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...