Jump to content
Matrulian

Как се сменя преден ляв фар на Accord 1.8 iLS CE7 1997?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Бих искал да ви попитам как се сменя преден ляв фар на английски Accord 1.8 iLS CE7 1997 (с хубавата заоблена задница)?

Сменихме капака, свалихме бронята, свалихме мигача, трудно свалихме стария счупен фар с доста счупена основа, но сега дупката за новия фар се оказва доста тясна и не успяваме да сложим новия.

Опитахме се да свалим малката част от гредата над него, но се оказа захваната за основната част с три точкови заварки.

Свалянето на долната напречна греда също се оказа почти невъзможно ...

Може ли да ни насочите какво още да свалим и как? (Tърсихме доста в интернет, но не намираме нищо точно по този въпрос.)

 

Ето и снимка на Accord-а отпред, за да се ориентирате още по-точно за модела: http://dox.bg/files/dw?a=9d57b9d39f 

 

Предварително ви благодаря много за отделеното време и внимание,

 

Станислав Динев (Matrulian)

Редактирано от Matrulian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 - принципа е същия , т.е. трябва да махнеш бронята Ти сигурен ли си , че неползваш фар от CC7 например (преди фейслифта ? )

 

Между другото при мен (CC7) беше много по лесно да махна цялата броня . Тя се държи на 4ри големи гайки, които се завиват на шпилки (мисля така беше) развиваш ги и цялата броня с пластмасите се маха, вместо да махаш безброй пластмасови щипки, който може да счупиш (при тоя вариант обаче трябва да се внимава за корите на подкалниците. При теб явно това няма значение де. Някъде бях описвал как се маха и къде се намират тия гайки, но грубо ще ти опиша два бяха около тромбите , и две са от вътрешната страна на коша близо до фаровете ... 

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря много за отговора. Сигурен съм за фара, защото е нов и ми go търсиха по VIN-a.

Гледахме и този клип, но проблема при мен е, че не виждаме лесен начин да свалим гредата под бронята, която човека маха. При мен има и една тънка малка греда над тази , под фара която всъщност ни блокира. Ще пиша коментар ако успеем ;)

Редактирано от Matrulian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен тази греда е част от бронята . Намери начин да развиеш бронята от купето . Виж къде е захващането и работата ще се получи .Успех ! п.п. В крайна сметка провери и в менюъла. Хората са показали абсолютно всичко там 

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми изпратиш link към manual-а точно за моя модел? (В книжката която е в жабката не мисля, че има това инфо).

Намерихме един online, но мислим, че е за друга модификация на модела и изглежда непълен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/Accord93/pdf/62sN723.pdf - 231-ва страница  Това е което намерих. При по-внимателно търсене ще намериш може би и по-подробно описание, но въпреки това смятам, че дори и то тази скица се вижда къде се захваща бронята .Дейстевай смело ! :) Сваляй бронята  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда от снимката в описанието на проблема, бронята е свалена. Много благодаря за линка, довечера ще го разгледам подробно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Свалил си пластмасата ... бронята (металната греда) си стои

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си и наистина много благодаря за вниманието. В събота ще я оправим напълно ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти много за куража и информацията cK1. Един приятел който се е занимавал професионално с поправяне на коли успя да я оправи и ето как изглежда сега: http://dox.bg/files/dw?a=f61aa7c3f3 .  Вече я карам, а бъмпера и бронята мога да сменя и по-натам.

Редактирано от Matrulian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Със здраве и безаварийно ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...