Jump to content
Guest bobi_manolov

Имам проблем със Сивика

Recommended Posts

Guest bobi_manolov

на4и преди като си запалех колата сутрин си работе6е на смука4 и дарже6е около 1500 об/мин ,махнах и катализатора и не6то сега като йа запалиа и мотора е студен ми дарйи некви никви такива обороти парво ги дарйи високи около 1500 после падне на около 1000 после пак ги дигне и малко пу6и а таиа кола никога не е пу6ила и не гори масло на4и сместа и е богата кво да правиа на диагностика ли да я карам вси4ко и е сменено филтри масло си4ко от кво мойе да е е незнам на компиутар ли да ходя става вапрос за 1.5 16v мотор CIVIC мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ти какво си сложил на мястото на катализатора, да не си направил грешката да сложиш тръба например. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Така,по това което ми разказа как сте разрязали катализатора и сте го избушили, ефектът е все едно, че сте сложили тръба. Когато хората не разбират или искат да им излезне евтино правят така - ГОЛЯМА ГРЕШКА.Сега ще ти напиша защо и после как да го оправиш:-Защо:Защото, катализатора освен, че пречиства газовете, той ги и забавя като излизат от колекторите назад към ауспуха. В резултат на това забавяне предвидено от конструкторите на автомобила се отчитат данните от ламбда сондата, която седи доста по-нагоре към двигателя, преди катализатора. Когато сложиш тръба или го избушиш, газовете излизат много бързо и данните които почва да подава сондата са грешни и се набюдават аномалии в автомобила както при теб. А ако е запушен катализатора е логично, че трябва да се смени или поне да се сложи нещо, което да не е катализатор, но да забавя малко газовете, за да се избегне тази аномалия.-Какво трябва да направиш:Отиваш в сервиза на KRAFT за ауспуси и там ще ти монтират Резунатор, който е направен специално за тази работа. Това е гърне, което е направено да замести катализатора. Няма да пречиства въздуха много, но колата ти ще се върне в нормалният си работен режим. Аз съм си сложил РЕЗУНАТОР на мястото на катализатора и съм много доволен. Колата върви малко повече, защото не е като преди със запушен катализатор, а и работи нормално.Ами това е колега, ти ми беше писал в кутията за лични съобщения, но ти отговарям тук, защото може да има още някой във форума който да го интересува тази тема :) Като свършиш работа, напиши как е автомобила. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobi_manolov

мерси много само последно питане каде се намира тоя сервиз и колко пари струва тоя резонатор даи някав адрес или телефони а ако резонатора не е на KRAFT проблем ли е ? МЕРСИ МНОГО ОТНОВО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

По принцип не е проблем и друг да ти е измислил и направил резонатора, но не знам колко ще е качествен. Аз на 2-ра моя кола слагам и там сам много доволен от качеството на работа и стоките им. Също така ми дадоха и 1-а год. гаранция. Освен това имай предвид, че Резонатора не е обикновенно гарне и не можеш да сложиш просто гарне на негово място. А тел. не го знам на изуст, ще си погледна довечера в гаранционната карта ие ще го прата тук във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

мерси много само последно питане каде се намира тоя сервиз и колко пари струва тоя резонатор даи някав адрес или телефони а ако резонатора не е на KRAFT проблем ли е ? МЕРСИ МНОГО ОТНОВО

намира се на околовръсното шосе от драгалевци посока бояна на около 200 м. от крастовището за драгалевци гледай си от дясно ако патуваш в посока драгалевци - бояна и няма как да го пропуснеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jungle

Az sym s izbu6en katalizator i pri men dwigatelq si raboti perfektno kakto predi samo 4e e malko po 6umno no towa se o4akwa.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

KRAFT има и близо до Дружба-1, до Дескрим, аз там съм ходил.тел.: 974-50-32, 974-50-47п.п.: можеш да турсиш Неделчо, аз с него съм говорил за мойта Хонда за резунатор, голям пич е и е приемчик там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

22лв алуминиев БЪЛГАРСКИ резонатор и си ОК ;) Сложих такъв и никакъв проблем,само дето малко по-бързо дърпа (или така си мисля ;) ),въпреки че катализатора ми не бе запушен :eat: резонатора е просто едно СЪВСЕМ ОБИКНОВЕНО ПРОХОДНО ГЪРНЕ,в което се разширяват отработенита газове ;) не си мисли,че е кой-знае какво,но и без него не работи добре двг :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Не е от катализаторът!Аз съм със същият двигател и няма никакъв проблем с изтърбушен катализатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

22лв алуминиев БЪЛГАРСКИ резонатор и си ОК ;)

мдаа...........значи аз за резунатора в КРАФТ платих около 70 лв. Доста голяма разлика в цената. Може би по-добре ти да напишеш от къде си го взел. А иначе съм сигурен, че като го сложи и ще му се оправи проблемът. Няма как иначе. Човекът си пише, че след това е настъпила промяната във автомобила. Освен това инфото което дадох съм го чел, не съм си го измислил, за това и ходих да си купя резунатор, а не го избуших катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

от Пловдив,близо до маг Евмолпия,който го интересува,ще му обясня по-подробно,до магазина има и оксиженист,който за 10лв го монтира(само за членове на клуба,понеже и той е наш съклубар с 2 хонди),иначе взима 15лв ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon
;) чак в пловдив!Аз като си сипя бензина и ще ми излезне дет се вика като в КРАФТ.Кофти.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...