Jump to content
nikos

Моля за помощ относно няколко проблема

Recommended Posts

Здравейте колеги хондаджий!!Карам Rover 216 с D16A8 двигател.Много съм доволен от количката,но като всяко нещо от женски род :tooth:  и тя започна да ми лази по нервите.Проблемите й са следните:

1.При скорост над 80км/ч в момента в който изключа от скорост и оборотите падат и колата гасне.(това само на газ) Ако е по-ниска скорост само падат плавно оборотите спрямо скоростта.Под 50км/ч няма промяна.Бедна смес ли е това или съм за смяна на изпарител?Мисля че ми е електрически изп.защото нямам копче за обогатяване при превключвателя.

2.АГУ-то ми е обикновено.Плочката е като тази - Публикувано изображение Подходящо ли е стеснението според вас и колко % приблизително максимална мощност губя от нея? (на бензин/газ).На бензин колата върви по-лошо от на газ,което го отдавам на несменен бензинов филтър (сутрин пали на 3 цилиндъра или пали и гасне.При 2-рото палене няма проблем)

3.На CEL-a ми дава грешки 13 и 16.13 е някакъв БАРО сензор,който според интернет ми го дават като MAP сензор,но не съм сигурен за 1 и също нещо ли става дума.Чека ми свети като я паля студена рано сутрин (рядко) и като превключа на газ и после реша (топла) да я върна на бензин.Докато карам на газ чек не свети.16 го отдавам на наличието на газ.

БЛАГОДАРЯ на всеки отзовал се!Безаварийно!

Редактирано от nikos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...