Jump to content
didomoto

Honda FR-V

Recommended Posts

колеги,в момента карам сивик аеродек но съм си харесал fr-v с бензинож двигател. питам се кои е по добре 1,7 или 2.0 , ако някои има някакво мнение и виждане по въпроса моля да го гподели. благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K20 е по-добре от D17, жалко че трудно излизат такива.

На фейслифта има и 1,8, на който има и автомат.

Успех и късмет с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега и аз си мислех за 2.0 мотор ,и е с верига а има и с 6 скорости от тази версия.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за К20. От три години съм под капака на моят стрийм с такъв, и мога да кажа че това е уникален мотор.Но  знам че трудно излизат при FR-V  такива 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава 1.7, да ти кажа нямам никакви оплаквания от мотора, а по скоро от късата кутия която са сложили и като гледам всички реват........ макар че с късата кутия е доста адекватна на всички предавки. На мен не ми е грижа защото карам бавно и си релаксирам ...някъде около 100км, над тази скорост мотора е шумен. Градско 9/100 , извън 6.5 

Дали с верига или с ремък .............. да ти кажа като наблюдавам е божа работа ......... нито знаеш състоянието на веригата , нито пък ако си с ремък знаеш колко оригинална ролка слагаш и кога ще затегне, или пък ремъка на континентал дали не е започнал да го прави някой китаец ........ всичко е на късмет.

Сега като се замисля ако мога да избирам между 2.0 и 1.7 пак щях да си взема 1.7 от съображения ,че каракам предимно градско и на бензина,разликата в горенето на двата мотора ще е поне 2 литра според мен............ извън градско имат минимална разлика. 

Ако може с нещо друго да ти помогна за ориентир ........ пиши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Карам такава 1.7, да ти кажа нямам никакви оплаквания от мотора, а по скоро от късата кутия която са сложили и като гледам всички реват........ макар че с късата кутия е доста адекватна на всички предавки. На мен не ми е грижа защото карам бавно и си релаксирам ...някъде около 100км, над тази скорост мотора е шумен. Градско 9/100 , извън 6.5 

Дали с верига или с ремък .............. да ти кажа като наблюдавам е божа работа ......... нито знаеш състоянието на веригата , нито пък ако си с ремък знаеш колко оригинална ролка слагаш и кога ще затегне, или пък ремъка на континентал дали не е започнал да го прави някой китаец ........ всичко е на късмет.

Сега като се замисля ако мога да избирам между 2.0 и 1.7 пак щях да си взема 1.7 от съображения ,че каракам предимно градско и на бензина,разликата в горенето на двата мотора ще е поне 2 литра според мен............ извън градско имат минимална разлика. 

Ако може с нещо друго да ти помогна за ориентир ........ пиши

 

Колега само да те просветя малко че 2.0 е по икономичен (или са на кантар)  от  1.7 в градски условия.

Редактирано от raishauer
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го гледал и съм сигурен че е печатна грешка. К20 се слага на много модели и такъв разход няма 11 литра градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да разровиш из интернет, че мотора 2.0 е навсякъде с 2 литра горница на градски разход. Но остави това, всеки си има мнение, целта е да помогнем на момчето а не да спорим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, от известно време съм собственик на Хонда Стрийм 2.0 Автоматик 5 скорости и климатроник.

 

Все не ми оставаше време за регистрация и тормозех един приятел за поръчка на части и консумативи от този як форум.

 

Извън града при нормално каране харчи-6.5-7 литра 95. Говоря смесено каране от Варна до София и обратно, като не съм вдигал повече от 120 км. 

Резервоара зареждам докато прелее и на следващо пълнене пак до горе докато прелее, ама хубаво го пълня да излезе въздуха щото инъче няма да е точно.

Като я избирах ме грабна от пръв поглед особенно като се качих да я карам.

та си търси големия двигател 2.0 за да разбереш че караш Хонда  :yes:

Редактирано от power_dreams

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,карам  FR-V 2.0 с газова- разхода градско 15 ,извън 10-11/100км.Като съм с караваната 15/100км смесен разход.Караваната тежи около 1000 кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как се отразява дърпането на каравана толкова тежка ?

Сподели дърпа ли достатъчно двигателя с тая къща на гърба  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По асфалта няма никакъв проблем вдигал съм до 100км.На черен път е по сложно но с малко помощ се справяме (колега с джип).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...