Jump to content
jikencio

лампата на ABS свети постоянно

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Не открих старата тема или някоя подобна за ABS и за това пускам нова. Значи на мойта кола още от както я взех от време на време светеше лампата на ABS. Преди като я измиех на автомивка се оправяше, а последния път на задно дясно кололо бях напръскал със спирачна течност всички там простотии и около една година не светеше грам. От една седмица започна да свети и вече няма гаснене и най-интересното е, че след измиване започна. Пръсках по датчиците на ABS, но уви - не се оправя..

 

Имате ли някакви други идеи какво да проверя за да изгасне.

 

Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колега можеби имаш заминал датчик. Ако имаш възможност вземи от някъде един оборотен и го сложи на мястото на съмнителния.

Успех!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е, че незнам кой е съмнителния... Утре ще видя да почистя предните да видя какво ще стане... Днес иначе се оправи за малко, но после пак започна да свети...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между другото сега се сещам за всеки случай прегледай и и на самата главина това, което е срещу датчика. То е едно като гребен и може някъде да се е зацапало. Като цяло започни с подробно почистване!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети грешката и ще видиш къде е проблема ;)forums.hondabg.com/index.php?showtopic=73223

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми точно реших да я прочета грешката и лампата хвана та изгасна и от вчера не е светвала.... Сигурен съм, че пак някога ще светне и ще видя тогава грешката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светна лампата, но нещо не намирам букса под жабката, за да направя тази диагностика. Със сигурност ли ма букса и къде е точно? Гледах отдолу и няма нищо... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих буксата и направих това, което пише. Даде грешка 15, което означава сензор заден десен. Свалих го,защистих всичко, каквото можах. За нещастие лампата продължава да свети. Явно датчика е за смяна, но имам само едно съмнение - когато бяха наодннията по морето колата попадна в една локва и беше потънала до средата на гумите. След това 100 километра пак не светеше. Някакви други предположения или да ситърся датчик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Замери си датчика  с омметър,мисля че стойностите бяха от 700до1300ома ама не съм много сигурен.Ако не ти работи няма да ти покаже нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...