Jump to content
Guest apple_jack

Шум при потегляне

Recommended Posts

Guest apple_jack

От известно време забелязвам, че като потеглям се чува един метален звук точно като - разтропано каре на кардана на лада, прави ми впечатление, че при потегляне на задна не се чува, само на първа и не всеки път, при ускорена кола и смяна на предавки го няма. Понякога имам усещане, (а и ми се иска да е така), че е самия диск на съединителя когато зацепва по-рязко и при зацепването с маховика издава този звук. Не съм наясно как стоят нещата с предаването на движението от ск. кутия към диференциала. Също така се чудя дали не е шум от опит за зацепване на задния диференциал (4WD). Мисля да я карам докато не стане очевидно откъде идва, но ме човърка какво може да е... Моля за съвет...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

За карето можеш да провериш много лесно. Завиваш първо пълен ляв на място и тогава потегляш като не отпускаш волана ако чуеш тогава щракане значи е от карето. Същото повтори и с десен пълен волан. Имам един приятел с crv който го продаде заради диференциала, получи се някакво румолене. Искааха мо 4 бона за нов не искам да те плаша просто го казвам като вариант. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest apple_jack

Благодаря ти, убеден съм 99%, че е каре, този шум го чувам обикновено като маневрирам от гаража и освен това ми направи впечатление, че се чува и не само като зацепва съединителя а и когато "отлепя" явно карето се е поразтракало. Звука е само едно чукване метално такова. Чудя се дали да мина профилактично през сервиз или няма смисъл да си карам така ... дали ще има някакви последици върху другите механизми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

ами ако е само докато я изкарваш от гаража и не толкова фрапиращо карай така може да издържи още много и при мен е така изминах 10 000 километра и не се променя,но ако се чува при изправен волан е за смяна ти си решаваш моето струва около 120 лева.

Редактирано от pepi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest apple_jack

Sega probwah towa, koeto mi kaza kato nawyrtq pylen lqw i trygna, pyrwiq pyt se chuwa i pri posledwashti trygwaniq go nqma pri pylen desen syshtata rabota !!!, abe s powechko gaz ne se chuwa !!!, shte karam taka !!!, pyk kakwoto sabq pokaje...Za sega ne mi izglejda seriozno...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Sega probwah towa, koeto mi kaza kato nawyrtq pylen lqw i trygna, pyrwiq pyt se chuwa i pri posledwashti trygwaniq go nqma pri pylen desen syshtata rabota !!!, abe s powechko gaz ne se chuwa !!!, shte karam taka :lol:, pyk kakwoto sabq pokaje...Za sega ne mi izglejda seriozno...

При мен има нещо подобно.Когато тръгвам на по-ниски обороти чувам някакъв звук , нещо като стържене.Тожа го чувам само кагото тръгбам на много ниски обороти и ако понякога включа втора на 1000 оборота !!! и дори и по-малко.Този звук започна да го издава мойта хонда следкато и смениха ремака.Ми пич виж дали се чува при повисоки обороти като тръгваш или като караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Някой друг да даде мнение :blink:Този звук се чува когато тръгвам с по-малко оброти и като задържам съединителя.Когато тръгвам с по-високи обороти този звук не се чува.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest apple_jack

Vartan, pri men e po-skoro metalno pochuwkwane, syshto se poqwqwa kogato na niski mina na wtora i kolata predyrpa, opredeleno ima nqkyde luft po kareta syedinitel ili i az ne znam po koe. no ne e tolkowa strashno za momenta mi se struwa ... ako q zaweda na serviz po dr. powod shte se konsultiram i za towa no zasega gaz i tolkowa :hondarulez:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Vartan, pri men e po-skoro metalno pochuwkwane, syshto se poqwqwa kogato na niski mina na wtora i kolata predyrpa, opredeleno ima nqkyde luft po kareta syedinitel ili i az ne znam po koe. no ne e tolkowa strashno za momenta mi se struwa ... ako q zaweda na serviz po dr. powod shte se konsultiram i za towa no zasega gaz i tolkowa :hondarulez:.

При мен е нещо като метално престъргване.А когато мина на втора на по-ниски обороти и задържа малко повече съединителя за да не предърпва пак се чува това леко метално жулене. Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest micro

От известно време забелязвам, че като потеглям се чува един метален звук точно като - разтропано каре на кардана на лада, прави ми впечатление, че при потегляне на задна не се чува, само на първа и не всеки път, при ускорена кола и смяна на предавки го няма. Понякога имам усещане, (а и ми се иска да е така), че е самия диск на съединителя когато зацепва по-рязко и при зацепването с маховика издава този звук. Не съм наясно как стоят нещата с предаването на движението от ск. кутия към диференциала. Също така се чудя дали не е шум от опит за зацепване на задния диференциал (4WD). Мисля да я карам докато не стане очевидно откъде идва, но ме човърка какво може да е... Моля за съвет...

Може да е в скоростната кутия щом е с двоиноЗаклатия когато е в покой и ако се чува щракане това е скоростна кутийка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време забелязвам, че като потеглям се чува един метален звук точно като - разтропано каре на кардана на лада, прави ми впечатление, че при потегляне на задна не се чува, само на първа и не всеки път, при ускорена кола и смяна на предавки го няма. Понякога имам усещане, (а и ми се иска да е така), че е самия диск на съединителя когато зацепва по-рязко и при зацепването с маховика издава този звук. Не съм наясно как стоят нещата с предаването на движението от ск. кутия към диференциала. Също така се чудя дали не е шум от опит за зацепване на задния диференциал (4WD). Мисля да я карам докато не стане очевидно откъде идва, но ме човърка какво може да е... Моля за съвет...

Може да е в скоростната кутия щом е с двоиноЗаклатия когато е в покой и ако се чува щракане това е скоростна кутийка
На мен ми казаха , че това жулене може да е от скоросната кутия и ми казаха да си погледна маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Micro, много трудно ще я разклатя колата достатъчно добре :D, а и клатейки я какво очакваш да се завърти в скоростната кутия, че да се появи шум, нещо не разбирам и какво общо има двойното предаване 4WD със скоростната кутия. Маслото в моята е на ниво. Поздрави...

сори грешка на езикаисках да кажа на ръка напред назад да я бутнешако тогава се чува този шум слез под колата на канал и се ослушаипри мен има такава хлабина в скоростната кутия и като спра на място и я отпусна на скорост по лек наклон се чува метално чукване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен има същя проблем и се оказа лагер на скоростите лагерите били два единят шуми на празен ход а другият при потегляне на мен и двата ми шумат ама като си пусна музиката и шума изчезва :) ще трябва да се правят но на пролет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Освен да отида до някой сервиз да го локализират откъде идва и да пиша :), че ми стана интересно :P.

Това с локализиране на разните шумове досега не съм видял някой да се справя.Аиде при Хонда не се е налагало още много много, но на едно Поло сменях до дупка части по предницата докато се разбере какво тропа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен успяха да го локализират, шума е от предна лявата гума. Просто в канала като я разклатиш и ясно се чува, че е оттам. Казаха ми, че може да се наложи да се сменя цялата полуоска или да се рециклира, ако се окаже че това което хлопа не може да се свали от полуоската (не съм в час с окачванията). Как смятате дали ще се наложи цяла полуоска да купя, струва ли си да я рециклирам или направо нова и ако може да ме ориентирате за фирма от която да купувам и евентуално цена, че смятам да го отстраня този дефект, че точно лява гума и ми е притеснено да не стане нещо в движение, вярно за момента не дрънчи много, но все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...