Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Онзи ден колата ми която е civic 8  2.2 ctdi 2007 ми направи следния проблем.

При палене колата върти но не пали.Разкачих акомулатора поизчаках поставих го пак и отново не става.

Извиках човек който да направи диагностика, като първоначално се усъмни в проблем с имобилайзера.

Когато обаче проверихме дюзите новото на горивото в една от тях беше доста по голямо от останалите.

Посъветваха ме да купя дюза и да се смени.Така и направих купих дюза втора ръка на поносима цена сложихме е но проблема е същия. Когато напръскаме със старт спрей през отвода за въздушния филтър колата пали. От диагностиката няма никакви проблеми без грешки. Колата пали когато я пусна на ход без да се затормозява. Гледахме какво ли не свещи маркучи и не може да установим какъв е проблема. Смятам да ходя в специализиран сервиз на хонда но ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарен.

 

Редактирано от jikony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като установих проблема ако някой има подобен съвета ми е да си направи диагностика в специализиран серзвиз.

При мен от диагностиката теста на горивната рейка не бе покрит което подсказа че е за смяна.

Опитах да върна дюзата която взех по-рано от търговец на втора ръка части и да поискам да му доплатя за новата част но той ми отказа с което ме 

изгуби като клиент.Дюзата ще остане за резервна или някой ако има нужда може да ми пише.

Купих горивна рейка и всичко си дойде на мястото.

Също разбрах че когато използваме не оригинален въздушен филтър се получава една дразнеща вибрация при подаване на газ. Решението е да се сложи оплътняваща гума от оригинален филтър и всичко изчезва.

Дано съм бил полезен с инфото!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...