Jump to content
dimodi

Подходяща ширина и офсет на джанти 17" за Civic 4DR 2009

Recommended Posts

Здравейте,
 
Опитвам се да разбера какъв размер джанти 17-ки стават за Civic седан 2009 (FD1).
 
В момента съм със стандартните 16 х 6.5, ET45 и гуми 205/55/16.
 
Оригиналният аксесоар за модела са джанти Challenger, part number 08W17-SNB-600. В Бултрако не можаха да ми кажат нито ширината, нито офсета, а само, че препоръчителният размер гуми е 215/45/17. Ширината лесно се намира - 7.0, но офсетът е мистерия. След бая ровене, само на две места намерих ET45.
 
Притеснението ми е, че до горната част на задната гума има един пластмасов детайл (протектор за пружината и амортисьора?) и разстоянието между него и гумата е много малко. Според сайта по-долу, джанта 7.0 с офсет 45 ще е 6.3мм по-близо до окачването, но това не включва по-широката гума. Ако не греша, за гума 215 трябва да се добавят още 5мм, значи новата гумата ще е на 11.3мм по-близо до пластината, което по субективна преценка е почти колкото празното място в момента, но на теория трябва да се смести (ако офсетът на Challenger-ите наистина е 45).
 
 
Джанти 7.0 и 7.5 с офсет 40 вероятно ще стърчат навън, а джанти 7.5 с офсет 45/48 и гуми 225/45/17 вероятно ще опрат отвътре.
 
Та въпросът е - някой знае ли офсета на Challenger-ите и има ли опит с поставянето на 17-ки на тоя модел и каква информация може да сподели? Мерси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...