Jump to content
Essential

Странен шум при движене на колата.

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам следния проблем при движение на колата долавям странен шум идващ от предницата. От едната страна се чува като виене на лагер, а от другата нещо между виене и ромoлене, прeщракване?!? Шума и от двете стани се усилва с увеличаване на скоростта в даден момент затихва и ако се продължи ускорението пак се засилва. Също така при влизане в дълъг завой шума се засилва от натоварената страна. Мислех, че са лагери, но уви. Смених лагери, смених целите шенкели шума остана не се забеляза никакво подобрение или дори някакво изменение с шумовете. Бих искал да помоля за съвет къде би могъл да се крие проблема? Шума го има както когато се движи колата на скорост така и при изключване от скорост и при спрян двигател.

 

Благодаря за вниманието.

Поздрави.

Редактирано от Essential

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е шума да идва и от самите гуми, пробвай да сложиш други 2 на тяхно място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах, дори сложих по – малък размер джанта с по – висока гума и когато купувах гумите гледах и нивото на шум да е максимално ниско. Реално съм пробвал с 3 различни чифта гуми. Като и трите бяха с различни марки и цолаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни я на крик и завърти здраво колелото, да не би да е нещо от самите полуоски, или да опират самите накладки по дисковете ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега,провери си задните лагер главини-почти съм сигурен че в тях е проблема.Доста клиенти са били при мен с такива симптоми и..................................проблема е отзад.Вдигни колата на крик и заварти задното колело-не трябва да чуваш виене,ромолене ,бучене или др такива.После и от другата страна също. Поздрави :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сменяx задни лагери главини преди 15 000км. Виеха и осезаемо шума идваше отзад, докато сега ясно чувам звуците от предницата. Не се бях сетил да провера задницата, защото скоро бяха сменени и дори не ги подложих на съмнение, но знае ли човек тогава нито аз ги сменях нито знам какви са ми сложили. Може да са се предали, дано си прав и няма някакви по – сериозни разправии. Благодаря.

Редактирано от Essential

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...