Jump to content
Guest west bam

запитване за гонка с голф 3 Tdi

Recommended Posts

Guest west bam

Колеги искам да ви питам имам ли шанс срещу този голф знам че е с чип и варви доста добре варти гуми мамка му до трета би доста коли до 90-коня ги реже не сьм се пробвал с него още а тоя постоянно ме базика ще ще ме отвее спопделете колко горе-долу с тоя чип е тоя голф и ще имам ли шансове да го бия моля ви иска мнение някой пробвал ли се е срущу подобен конкурент сьс сигурност му сипва и некви яки добавки знам го тоя защото предишните му коли само добавки им сипваше та вьпроса ми е ще имам ли шанс братлета :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ripper

А голфа какъв мотор е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

1.9 TDI без червени букви :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ripper

1.9 TDI без червени букви :cool:

Ако чипа му е читав ще те дръпне :tooth: Поне 20-30+ кс е повече от теб :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Eми незнам батка аз сьм Д16А6 двигател запазен е ама щом казваш е аз мисля да се пробвам за спорта пьк да става каквото ще :cool: може ли повече инфо за тия печки :tooth: искам да знам малко повече за тях :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ripper

Eми незнам батка аз сьм Д16А6 двигател запазен е ама щом казваш е аз мисля да се пробвам за спорта пьк да става каквото ще :cool: може ли повече инфо за тия печки :tooth: искам да знам малко повече за тях :D

vw - foruma ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

да бе да ще го дръпне на сън :tooth: ае без ... такъв можеда ходи да се дърпа с трактори на село

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Aбе само да се опоправи времето за да се сьбереме пак пьк ще го пробвам и ако ме бие няма да умирам та :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o


Значи Голф-а 1.9 TDI 90 к.с. набира до 100км/ч за 12с.
при положение че е с ЧИП става към 110 к.с. и прави 100км/ч
за 11-ка някаде при положение че той сменя предавките на 4000 об/м
а ти на 6500-7000 об/м невиждам какво му мислиш защото когато ти ще
цедиш втора пича вече ще се мъчи на трета, много зависи на каква дистанция
ще се дърпате и колко са ви читави колите, само гледай да няма изкачване
там кадето ще се дърпате че 240 НМ лапа доста големи баири и няма да се
задъха за разлика от Хондата

Незнам сега видях че си 108 к.с. , абе гонката ще е много изнервена,
щото и двамата сте на кантар :cool:

Какви коли си пържил до сега? :tooth:

Редактирано от slus4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Eми колега бягал сьм се с Калибра 115 коня победа , с голф 2 112 коня победа, алфа 33 1.5 боксер победа кьм 100 коня мисля че а алфицата, с алфа 33 4x4 1.7 загуба, голф 3 GTI 2.0 не 16v победа ,с фиат браво 1.8 16v победа кьм 115 коня май беше ,с 155 1.7 алфа победа но доста трудна, загуба от голф 3 16v , с crx 150 коня Б16А1 загуба , с сивик като моя победа , с д15б2 5 г победа , еми горе долу такива са ми постиженията :cool:Абе мойта максима е зарежда се 98 или 100 октана бензин пьк да става каквото ще ама ми беше интересно да попитам за тоя голф защото като го гледах тоя ми направи впечатление че варви голфарата доста грамотно и исках да разбера какво мислите преди гонката дали имам шанс според вас играта е на кантар еми ще се дьрпаме някаде кьм 500 а може и птгоре на око горе-долу ми се вижда това растояние кадето се правят гонките не е мерено специално растоянието за това ви казвам горе-долу ега го бия или пьк да го затрудня тоя дизелак :tooth::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o


Евала за гонките доста си напред с материала.

Въобще не му мисли а ми го записвай в списъка, графата *ПОБЕДИХ*

Щом се дърпате на 400-500м. ще го отнесеш защото
когато ти си на трета той ще е вече на четвърта :cool:

П.С. Викаш ядове бра с Алфа 155 1.7, бахти :D а аз се бъзикам тука с едни
колеги дет са с 1.8 по 128 к.с. по каталог ускоряват до 100 за 10.1 та си мислех,
че 9,7 е по силно....абе каде съм тръгнал и аз с тая ГАЗ и тоа Климатик на дръпки :tooth:

Редактирано от slus4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Eми батка мерси горе-долу в моя клас имам победи но не всичките са идвали лесно да знаеш но все пак сьм доволен от постигнатото от моята хондела 155-та мисля че беше 120 кончета туинспарк се водеше до колкото знам по 2 свещи на цилиндьр имат тия алфета , дано го бия тоя че много се прави на велик е пада само то една много наточена корса която много варви но нали ти казвам колите 90 коня ги яде да го е**а в голфа само да се пооправи времето може да направим един ластик с него :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Според мен ще го дръпнеш.Няма да е ло6о да поолекоти6 колата все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Eми ок да сегане сьм правил такива неща но може да махна туй-онуй :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PRO-DRIVER

Ако пренебрегнем шофьорските умения,колите са технически изправни и с еднакви гуми Хондата бие.Ако искаш за да си по сигурен може да си помогнеш малко:1гуми-налягането им.2олекотяване-всичко излишно и което не ти трябва и се маха лесно.3гориво.4и не на последно място избора на трасе(гледай да не си в пясъка или в калта както и да няма дупки в твоята половина)никога не излишно да потренираш стартове. това горно само при нужда да си по сигурен иначе го биеш от раз ;)Успех ако не сте се дръпнали още :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Eми още не сьм се дьрпал с него еми ок ще ти послушам сьветите по принцип добре си познавам колата само да се оправи времето веднага ще се направи ластика ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chavdu

Евала за гонките доста си напред с материала.

 

Въобще не му мисли а ми го записвай в списъка, графата *ПОБЕДИХ*

 

Щом се дърпате на 400-500м. ще го отнесеш защото

когато ти си на трета той ще е вече на четвърта :)

 

П.С. Викаш ядове бра с Алфа 155 1.7, бахти ;) а аз се бъзикам тука с едни

колеги дет са с 1.8 по 128 к.с. по каталог ускоряват до 100 за 10.1 та си мислех,

че 9,7 е по силно....абе каде съм тръгнал и аз с тая ГАЗ и тоа Климатик на дръпки :)

пич ... не говори глупости ... това че са ниско оборотни дизелите ,не значи че по-често сменят предавки ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

вярно си е че не сменят по-често :) просто предавките им са по-дълги защото двигателите са по-нискооборотни , но с по-голям въртящ момент ... т.е. на хондата такава скоростна кутия ще прави 80-100 на първа :) ... тия голфове дизел конкретно 3 са големи талиги и въпреки че може от 90 да са го направили 105 коня не върви ... освен това са доста по-тежки от нормалните 3-ки (просто двигателя им е огромен) също така имат неприличо голям маховник дето прави колата още по-тромава ...... случи ми се да се дръпна с такъв (без чип ;) ) с реното на тъст ми което е 1.4моно 68коня ама е толкова изпърдяно ,че се чудя как още се движи и до 120 бях 3 коли пред него - после върнах газта и той мина на червено на светофар с камери ... не се бой и не си давай зор тоя няма шансове поне 300кила е над теб ,а не е по-мощен и ако не си знае наистина добре колата ще започне и предавки да бърка ... ае успех П.П. това с 12-те секунди до 100 е доста измислено , ако с чипа може да ги направи пак евала ! добър чип са му сложили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Абе ти луд ли си!!!Нищо ,че е с чип,трябва да го отнесеш.Доколкото разбрах си с 1.6 110к.с.,а тая печка е 90к.с. по принцип.Карал съм много такива покрай сервиза,мога да ти кажа че с Д15Б2 ги отнасяш.Може би над 150 заради турбото и чипа ще има некво предимство,ама ти на старта ще си мноооого напред.Стандартно ТДИ умира на 150-160,а с моята д15б2 обръщах километража.Пускал съм се с Ондата срещу голф 1.8 107к.с.,115к.с.,пасат КР 139к.с. и пасат Г60 и нямам загуба.,та тва дизелче ли.Говора за дистанция до километър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

Колега,лятото като се връщах от морето и бях с на бащата акордеона,тоест 2.0 tdi едно пишлеме с точно такъв голф ми се правеше нещо. Тръгна на някоя права да го изпреваря,той настъпи и така,докато се изнервя. Накрая мушнах 4-та на някъде 120 километра в час и тръгнах да го минавам. Оня го гледам също ръчка скоростите,настъпва яко,прави нещастни физиономии,но няма шанс. после тръгна уж да ме гони,но някъде към 190 и на 2 последователни завоя,вярно плавни,се отказа. Стигна ме чак като влязох в едно село,пуснах го да си чупи главана,нямаше какво повече да му доказвам.Дърпай се смело,щом аз с нафтова печка,тежаща 1400 кила го насрах и ти ще можеш!успех!

Редактирано от DundyTheCroc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

няма начин дизел с мощност дори малко по голяма от твоята да те дръпне, самия двигател на 3-ката е доста по тежек, и тромавм, имал чип - няма значение, аз лично никога не бих сложил чип на дизел, ама всеки с идеите си. Споко направиси чикия на душата като го изядеш заедно с чиповете му, тая немска, тромава печка да се опъне на пъргав хондак :) ха п.с. Накажи го ;);)Няма начин дизел с мощност дори малко по голяма от твоята да те дръпне, самия двигател на 3-ката е доста по тежек, и тромавм, имал чип - няма значение, аз лично никога не бих сложил чип на дизел, ама всеки с идеите си. Споко направиси чикия на душата като го изядеш заедно с чиповете му, тая немска, тромава печка да се опъне на пъргав хондак :) ха п.с. Накажи го ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

1.9 TDI без червени букви ;)

Ако чипа му е читав ще те дръпне ;) Поне 20-30+ кс е повече от теб ;)
Ебах ти чипа ;) Искаш да кажеш,че от 90 ще иде 130-140к.с. ;):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest G.L. Vtec

Пич,не се притеснявай,ще му разцепиш шошоните на тоя въздухар! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

Ебах ти чипа :o Искаш да кажеш,че от 90 ще иде 130-140к.с. :):):)

При Дизеляците с Турбини покачването на конето е около 20% :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Ok сега в сьбота май ще има нещо ако е хубаво времето и ще направин ластик :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

 

Ебах ти чипа :) Искаш да кажеш,че от 90 ще иде 130-140к.с. :):):o

При Дизеляците с Турбини покачването на конето е около 20% :oops:

може и 30% до там стигат ,но това са 18Коня + 90 = 108 и е въобще при завоските турбини ,а не само при дизелите , но все-пак е дизел от началото на 90-те - голям въртящ момент на ниски и после при максималната мощност почти не му е останал , а предавките са дълги --- т.е. на ниски обороти ще върти гуми яко и после като покачи започва яко да издъхва ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

В сьбота ще се сьбереме ако е хубаво времето и ще се види кой кого а иначе батка си прав като трьгва припилва грамотно гуметата пили и на втора чак после се вижда че издьхва но коли 90 коня както казах по горе си ги реже като стой та гледай дори едно браво 1.6 16V го бега а доколкото знам те са 103 коня и варвят добре мисля че работата между мен и тоя голф ще е на кантар :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Говорих по телефона с един приятел за събота и ми каза че ако времето е добро ще има 100% гонки по вашите думи имам шанс до го сгоня вече нямам търпение да дойде събота и до се сгониме а ако го бия дано ще го полея качествено :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Ще пиша за резултата дано само времето е с нас :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest enigma

успех пи4 пи6и как си го сдухал :D и не е ло6о да направим клип4е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The_fastest

Колега, ако случайно те дръпне с една боя ...ще ти дам моята печка да го пробваш :dry: ! Колегата каза че какво като е с чип и че няма да сложи никога чип на дизел - че на какво да сложиш ( ако няма турбо няма голям смисъл ). Акорда като му сложих чип и имам доста "резки" на колана...П.С. Колата е Акорд 2.2 дизел. Преди чипа - 146 коня на колелата, след него - 32 коня повече............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

За пореден път ще кажа.....не подценявайте дизелите,особено последните поколения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

никой не ги подценява ... обаче тука говорим за гоуф 3 тди ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

За пореден път ще кажа.....не подценявайте дизелите,особено последните поколения

Бе не знам,ама аз ходих на тест драйв на КИА,карах всичко де е дизел и съм много раздвоен във впечатленията си.За малка кола РИО 1.5 16кл.двувалка,турбо с променлива геометрия-110К.С. и тва ДИЗЕЛ,очаквах от тва нещо да лети.Истината е,че бензинова кола 110к.с. 1.6 ще бие на старт но дизела пък издърпва по-добре в средните обороти и докато се изкефиш и оборомера свърши.Абе просто се карат по различен начин,но за мен по-потентния двигател е бензина ако е за вървене.Но иначе за 60мин. каране в лютеницата ебаси РИО-то даде средн разход малко под 7/100,моята при тва каране дава около 25 газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest G.L. Vtec

кво стана,дърпахте ли се вече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Здравейте еми да направихме 4 дрьпки само ния и едни корси се бягахме а имаше яко коли но никой не иска да се дьрпа е от тия 4-ри дрьпки да си призная доста ме озори тая печка пьрвата го бих с няколко сантиметра втората ме би с малко третата сьщо го бих с един калник някаде четвьртата пак го бих с около половин кола абе много варви бре хора до последно не бях сигурен в успеха като трьгвахме ми зимаше старта има страшен старт колеги ама после след трета като че ли малко издьхваше после разбрах от други хора че сипвал някакви добавки но сега когато сьм се дьрпал с него е бил "чист без никакьв зоп" ако беше сложил някакви добавки тогава мисля че нямаше да имам шанс чесно но както и да е доволен сьм още един пьт се видя силата на японките :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Бах ти печката,ти на кви джанти си?Все пак браво :hondarulez::);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

ами ако беше сложил 13" ки, щеше да го късаш поне с една кола преднина :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...