Jump to content
zixin

Проблем с линиите на колата

Recommended Posts

Колеги имам един козметичен проблем.

Линията между края на задната броня и панела на задния калник нещо не върви както трябва.

Ето и линкове с снимка за по сигурно.

 

http://prikachi.com/images/693/6703693R.jpg

 

http://prikachi.com/images/725/6703725q.jpg

 

Ето как е от другата страна.

 

http://prikachi.com/images/727/6703727k.jpg

 

http://prikachi.com/images/729/6703729h.jpg

 

Бронята е нова даже преди по малко от 2 седмици е сложена.

Смених я по същата причина защото старата пак така стърчеше.

Ако някой има идеи да споделя.

А да задницата е удряна но е мнго леко криво нещо от рода на по малко от половин сантиметър и то само в средата. Мислих че болта в средата я прибира много навътре и я посуква но не е от него.

Мислил съм да я нагрея с нещо и да я натисна малко но не знам боята дали няма да се предате. Публикувано изображение

 

Мерси предварително.

 

Поздрави Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен след демонтажа на задният десен стоп сте разбереш причината . Понеже по-лесно се огъва/напасва ламарината от пластмасовата броня - работиш само ръце с нея за да излезе навън на необходимото ти растояние спрямо монтираната броня. В горната част на стопа се вижда неравномерност на луфта от около 1-2 мм, което подсказва , че ще излезе лесно на вън долният ръб на ламарината спрямо стопа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега.

Ще поразглобя малко и ще видим какво ще стане.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе зависи и каква е бронята,защото на един авер след челен удар нямаше съвпадение между детайлите(калници с капаци от кола и броня от магазина).Взехме друга броня от кола(уж с щампа за оригинална) и колата стана идеална.За сметка на това фаровете бяха Депо и имаше разминаване :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вгледайте се във всички модели от тези години и ще видите че на много малко от тях,да не кажа че на нито един не си пасват задните брони!Може би има леко осукване на купетата или изкривяване на самите брони,не знам на какво се дължи ,но си е трудна работа без да се развали боята на бронята да се напасне добре. Защото искат много нагряване и напасване след което задължително и боядисване с малко кит естествено на местата които си обрабитил преди това!Правил съм го на няколко коли от вида и не е лесна работа !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riko_Chervenia

 

С какво нагряваш бронята пистолет за горещ въздух горелка.

А относно другите сивици не знам дали е от годините или бронята е крива, но до сега като гледам само на моя е така всичките са идеално прави и това направо ми трови здравето. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега :) и аз имам същия проблем :) ... разглобих я и установих, че десния стоп е сменян счупени са му чоповете при монтажа и долната му част е захваната със самонарезни към бронята а тя същевременно към къпето и е изместена :) днес ще я разглобявам да сменям стоповете и да напасна бронята :)П.с. огледай внимателно стопа ... ако му няма нищо демонтирай бронята с оглед как е захваната :) Поздрави успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на стопа поне така на външен оглед нищо му няма а бронята докатобеше свалена огледах и поб стопа как стоят нещата но нямаше нищо нередно.

Аз с линиите на стопа не мисля че има проблеми защото като ги погледан и двата са съвсем симетрични и фугите и на двата са абсолюно еднакви и не мога да разбера просто къде е проблема. Единствената причина за която се сещам е че е удряна отзад и е много леко крива ламарината дам където се захваща бронята но е само в срета там прибира малко по навътре бронята но пробвах и без средния болт и е същата работа. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дебелак да се е подпирал на колата ламарините лесно ни се огъват или може и лек удар да е имало там ама ако махнеш стопа не можеш ли да изблъскаш калника малко на вън ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в калниците колеги! На седаните и купетата увисват много по ъглите от зад,а на хеча и делсола от страни не пасват с калниците!Мисля че самата броня се деформира с времето,пък и захвата под фара не е стабилен и тряя да се преправя малко с нови планки и болтове и естествено пистолет за топъл въздух за броните!

Редактирано от Riko_Chervenia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами удар има но той не е там тдряна е в долната част точно зад братата но не мисля че е това проблема.За захващането под стопа и аз мисля че е много зле положението и съм мислил да заваря примерно стоманени пирони 3мм за ламарината на колата и да направя дупки на бонята и тези порони да се мушкат в тези дупки като прибират бронята плътно навътре и ще стане с малко работа без нагряване при демонтаж няма да се вижда зор защото бронята просто ще се измъкне с лек натист надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...