Jump to content
CDP

Ресурс на Д15Б2 след основен ремонт

Recommended Posts

Здравейте , главно се интересувам от колеги с Д15 Б2 които са сменяли сегментите на споменатия двигател - колко км са навъртяли след ремонта , някакви ядове , има ли разпушили се ... Интересува ме защото мина една година и 8000км оттакто смених сегментите , но нали не са оригинални се чудя още колко безпроблемни км ще имам :) поздрави и лек ден на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега факторите са доста, не е само до сегменти. Ако са хубави и не е прегряваш, трябва да те искарат докато вече ламарините не стават;)/>/> . Има значение състоянието на цилиндрите( да не са надрани или на елипса) и маслото е важно, но най- вече да не се прегрее.

Редактирано от marchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата понеже има доста колеги от форума които са сменяли сегмени специално на този двигател.Не вярвам сегментите които сам сменил да са нещо по различно от на останалите - цена 100 - 110 лв.Надрани детайли няма както и значителни елипси по цилиндрите,маслото се сменя редовно,прегрявания няма както и изцеждане на предавки. Основно се интересувам дали на някой колата е започнала отново да гори масло и ако да - след колко км .Съгласен съм че наистина всичко зависи от много фактори , все пак въпросът ми е анкетиран с общи мнения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 200 000км след смяна на сегменти и гумички на клапанитеПреди ремонта доста гореше масло ,особенно след 3000 об/мини . Сега двигателя не пипа грам масло,аспуха е бял(карам на пропан-бутан).В момента Сивика е на 400 000км,но е възможно и да не са реалните км., а да са повече.Двигателя не се пържи,но не се кара и бабешки:rolleyes:/> Компромис с маслото не правя,недей да правиш и ти!;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ами това е повече от идеално :)/> , понеже приятели ,познати че дори и майстори ми казаха че едва ли не ще навартя 20 000 км и пак ще съм за ремонт ,понеже сегментите не са оригинални /ако бях се хванал оригинални да слагам то само за тях трябваше 500 лв да изкарам/ ,все пак гледам да си я пазя колата,а и като лично съм си правил ремонта някак ме е жал да и съсипя двигателя със диво каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се притесняваи мотора няма ли износване на цилиндрите е стрела ...:cool:/>Вече смлях един не са скапи нови са 2400$ ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...