Jump to content
Guest MaXo

Разход на Сивик 5ген Хечбек 1.5 моноинж

Recommended Posts

Guest Restless

Пусни една тема в Опел форума ... колко ви харчат Астрите с C20XE мотор при каране с 80-90 извънградско.... и на теб ти казвам, че няма проблем да ви го докажа тоя разход ... но ще платите бензина ... което и аз предлагам да направя за някоя Хонда 5 ген. 1.5 моно.

чакай сега, по-горе имаше отговор че при 130-140 разходът няма да е 6-6.5 (което и аз твърдя)При 80-90 - няма проблем, Хондата и дават 5.5 при 90 извънградско, 6-6.5 при 120Честно, не вярвам че по-тежка кола като Астрата, при по-висока скорост(130-140) ще даде същия разход. Да се съгласим на 0.5л отгоре и да си стиснем ръцете? :PИ НЕ вярвам същата Астра при градско да даде по-малко от 8-9 . В София. нЕма начин.Ето OXYGEN е предложил тест - давайте, премерете, после обаче да кажете как сте постигнали рекордно ниския разход... тука имаше една тема дето се разискваше как да се кара икономично, заповядай да споделиш опит, с удоволствие ще приложим наученото :DTino, ще взема да пробвам твоя начин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest charlie

Здравейте като горе долу нов във форума. От доста време попрочитам темичките във форума, но не съм писал.Та в духа на темата, ми се занимава темата Хонда + алтернативни горива. Или с други думи Хонда на три вида гориво - бензин, метанол, газ. За проекта мисля да подходя в този порядък:1. Хонда - 5 генерация. Смятам да заложа на Vei или на z1 или z3 двигателя. - в монета се ослушвам за покупка на подобен модел.2. Слагане на Мега Скуирт. Вече имам опит при сглобяването(с помоща на колеги ) и поставянето на Вектра и Голфка с турбо. Незнам дали някой е слагал на Хондара, но ще видим.3. Подкарване на метанол. Може би тука ще има смяна на "плювалките" и смяна на бенз помпата., но пак ще видиме.4. Поставяне на газ "плювалки" и подкарване на втора таблица в Мегата. Интересен ми е и момента на смесено пълнене, но това на много по късен етап. Това са грубите стъпки който смятам да подхвана. Крайната цел е оптимален режим на работа в различните класове гориво и максимален ефект като движение на Хондата. В крайна сметка не гоня да пилим гуми, защото за моя тип каране и 100 коня ми са много, а пак и Хечбека(който предпочитам) според мен над 130 коня си е камикадзе. Та мисълта ми е: Доста ми се иска да се запозная с хора с опит в тази насока и да обмениме опит в начинанието ми. Пак ще се "разлащаме" в бири и каране на картинг :D Айде до скоро на съфорумците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Restless,аз съм с D14A4 пълна инжекция и разхода си е съвсем реален! Колегата дето спомена 6-6.5 разход също е от Пловдив и кара доста по-икономично от мене (аз изобщо не я жаля) и съм сигурен че и неговият разход е реален освен зимно време разбира се, когато колите искат загряване на место и по-бавно влизат в работен режим и в летните жеги, когато климатика работи на 6 :thumbs1: но при такива обстоятелства всички коли си качват разхода :starwars: А да се сравнява разхода на орел 150кс и хонда 90кс си е глупост - "икономичното" орле си плюска 15/100 градско при нормално каране, а ако ще го галиш и мислиш постоянно за да докараш "икиномичните" 12-13/100, за кво ти е такава кола тогава :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Майна мнооо си далече от истината!!!:rolleyes: Чакам те в София да ти демонстрирам коооолко си далече .... :starwars: Може и някой друг да повозим .... и после да пише тук резултатите, но ще трябва да сипвате бензин .... или може и без да сипвате ама после викам да се повозим на Хонда 5та гене 1.5 МОНО ... аре чакам предложения ... нали има много 5та генерация хонди с тоя мотор... само пича с 4тата генерация ли е навит?Не знам как коментирате толкова категорично и твърдо въпроси за коли, които слабо познавате....

Редактирано от MaXo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

дай да не подхващаме с тебе стария спор, щото навремето искаше да си мериш 1.8 ауди с моята хонда на драг, ся пък орле 150кс на икономичност..........това са все загубени каузи.......а и да не превръщаме този форум в "оня" форум, нали? :rolleyes: С радост ще ти помогна с всяква информация която разполагам, а ако искаш да си спориме като в IRC-А пробвай а кю-то ми :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Аз не ти предлагам спор ... а реален тест за да проверим кой прав ... кой крив ... предложението ми е София-Благоевград(грубо около 100км в едната посога ) извънградски разход .... и другото е градски Люлин-Младост.... София-Сандански около 5.5/100 ... Люлин-Младост около 8.5-9/100 ... ако не съм прав аз плащам горивото!!!Хем теста ще се провежда с кола, която е по-засилена от сток и дава 14ки високи ... около 165-170 коня!!!Писнало ми е просто да споря с такива като теб и вече предлагам направо да си доказваме нещата с тестове.... пък и по-интересно. :rolleyes: Много ще се радвам някой да прояви желание да се возим .... както и огромна услуга ще ми направи някой, ако се свърже с мен да се повозим с Хондата му(5ген 1.5ми) ... все пак нали аз ще платя бензина ... пък и ще пишем тук къв е резултата и ще е интересно за всички. :starwars:

Редактирано от MaXo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lz2lps

Хонда Сивик Купе D15B7 (101hp). Ето ги и мойте изчисления за разхода, които най-накрая направих като заредя до дупка и после напълня пак нагоре резервоара. Изминати километри: 410 със точно 30 литра бензин, което дава среден резход 7.3л/100км, като от тея 410км първите 110 са карани съм средна скорост 100-110км/ч, след това имам 70км градско в Търново и Русе и още 230км/изънградско при средна скорост 130-140км/ч, като искам да уточня че колата в градско в повечето време стрелката на оборотомера е в червената зона, също така при изпреварване ръчкам 3-та и газ до дупка. Още един факт --> градско повечето време я карам незагряла. След тея факти 7.3/100 през зимата е доста добре, като съм засичал при нормално каране през лятото разхода да пада под 6 (вече не толкова често поради разбираеми причини :rolleyes: ).А и щях да забравя колата е на 325000 км :starwars:

Редактирано от lz2lps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mario Pankov

И аз съм с Д15Б2, седан е колата. Градско - 8,5/100кмИзвънградско:Каране със 120км/ч - 6-6,2 ( с 4 човека )До Бургас, не съм падал под 140км/ч повечето време на магистралата карах със 180-190 - 8л/100км ( пак с 4 човека )Смесено като ходя на работа - от Костинброд до София - към 7,5л/100кмКарам с гуми 195/60/R15, ако си я карате със 13-ки или 14-ки ще ти гори и по-малко бензинец :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Този последния пост ми хареса!!!:rolleyes: 180-190 държи ли таз кола по магистралата бре ... баси тя мноо лоша като за 90 коня. :starwars: Определено с 13ки нещо 175 или 185 разхода ще е осезаемо по-нисък, въпреки, че сигурно ще искам да е красавица въпреки леко по-висок разход. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Що си помисли,че не може да ги държи 180??? :rolleyes: За едно си прав обаче,колегата Mario Pankov май дава най-реални данни :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Как реши, че това съм си помислил?Впечатлен съм просто ... тя колата има малко челно ... ама и има разлика между това да вдигнеш 180-190 ... и да караш през повечето време с тази скорот по магистралата. :rolleyes: Не просто да ги задържиш за 1 права ...ами така да караш през повечето време. :starwars:

Редактирано от MaXo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

Момчета аз мисля ,че имаме компетентна личност във форума по конкретния въпрос ! Колегата STONEZ до преди няколко месеца търкаляше седан d15b2 ...след което предпочете да 'бръмка' са един Орел GSI ! Та по бегли спомени въпросния седан правеше преходи по 20 мин със максимална скорост по магистралата за Варна ! Разход не знам какъв е давал ... само Жоро/Stonez/...може да каже за разликата м/у тез "возила" и конкретно по въпроса за D15b2 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Иво, кьде ме набутваш и ти мене сега, м/у шамарите :rolleyes: Кво да кажа аз, седана сьс зверска рьчка повече от 9/100 не ми е горял, най-ниско сьм го свалял на 6/100, но повече от 90км/ч не сьм каралАстрата при 200 км/ч на борда ми изписва 17/100 моментен разход, лапа не си играй, ама и дума не може да става за сравнение вьв вьрвежа, няма спиранеа за такьв разход от 6-7л/100 с нея, мога само да си мечтая

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mario Pankov

МаХо, относно за максималната скорост ще ти разкажа малко. Като пътувах към морето тази година ( към Бургас ) на отиване не съм я настъпвал много - карах със 110-120км/ч щото част от хората,с които бях пътуваха с едно Пежо 106 и то толкова си можеше. На връщане реших да не ги чакам и газта ми беше до дупка. Колата подържа точно 195км/ч и то при каране повече от час и половина с 4 човека и пълна с багаж. Сега вече колко ми бяга километража не знам, спирали са ме катаджии със 154км/ч на радар, на километраж май бяха към 160 но не съм сигурен. В София са ме спирали точно с 80км/ч на километраж, на радара показваше точно 80... Повече от 195 не можа да вдигне, за съжаление. Хондите са с много бързи мотори ( литраж/вървене ), много са икономични, но трябва да ги държиш в обороти. Моята падне ли под 3500 оборота започва да губи скоростта на леки наклони. Над 3500 ли е обаче - няма проблем :starwars: Имам един колега тука в офиса, Vinny се пише във форума. Той е с D15B2 хеч, казва че неговата си пълни километража ( 230 е ), аз на същият мотор на седана не съм го пълнил до сега, карам с Shell Vpower. По принцип този мотор D15B2 се слага на CRX в САЩ и е бил правен за него, така че е нормално да понавървява :rolleyes:

Редактирано от Mario Pankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

а за такьв разход от 6-7л/100 с нея, мога само да си мечтая

Значи съм ги излъгал а? :rolleyes: ГСИта всякакви ... твоето какво беше? Пак казвам.... няма какво да спорите с мен ... идвате возиме се 100-200км и пишем после тук ... ако обаче се окажа прав искам да ми се плати горивото. :starwars:

Имам един колега тука в офиса, Vinny се пише във форума. Той е с D15B2 хеч, казва че неговата си пълни километража ( 230 е ), аз на същият мотор на седана не съм го пълнил до сега, карам с Shell Vpower.

230 :thumbs1: може ама само с голямото крило отзад... :lol: на теория е възможно ако я е китнал и я е оформил като добре заострен молив. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

а за такьв разход от 6-7л/100 с нея, мога само да си мечтая

Значи съм ги излъгал а? :) ГСИта всякакви ... твоето какво беше? Пак казвам.... няма какво да спорите с мен ... идвате возиме се 100-200км и пишем после тук ... ако обаче се окажа прав искам да ми се плати горивото. :)
За такъв разход 6 на 100 не виждам какъв е проблема да ти се плати :P Ако караш с 90 може и на 3 да падне, аз плащам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Аре бе няма ли да се возим... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аре бе няма ли да се возим... :)

Май не ме разбра, по-горното искаше да покаже, че не ти вярвам и не ми се губи време с разрешаване на подобни спорове, както и не ме интересува особено. Нали ти си наливаш бензина, ако ще и 1 на 100 да ти гори си е за твоя джоб. Ако GSI-то е толкова икономично, защо тогава питаш за D15-ка, направо вземи такова животно на баща ти. Хем върви кат фурия, хем и бензина мирише. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

Имам един колега тука в офиса, Vinny се пише във форума. Той е с D15B2 хеч, казва че неговата си пълни километража ( 230 е ), аз на същият мотор на седана не съм го пълнил до сега, карам с Shell Vpower.

230 :) може ама само с голямото крило отзад... ;) на теория е възможно ако я е китнал и я е оформил като добре заострен молив. :)
Не мисля, че е невъзможно да си напълни километража. Преди като си купих CRX-а веднага го пробвах към Пловдив колко ще направи - като стигна 200 се постреснах (за пръв път карах с такава скорост). После като ходихме към Калояново пак пробвах (и то с амортисиори за смяна) и на 210 се отказах като почна сама да си сменя платната :P а можеше още. Колегите Greenwather и Redpower могат да потвърдят как и с колко ги изпреварих. А колата беше '84г. 1.5 101hp пълна инжекция на над 300 000км...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Ами защото не е моноинж и метан уредба за тази кола е минимум около 2250лв без ДДС! :) Пък и харчи 9 градско ... пък предполагам тази хонда трябва да е около 7 при същото каране. :) Иначе и сега понякога се замислям пак за ГСИ 2.0 16 ... но бюджета е ограничен и трябва да се влезе в около 5-5500 заедно с метановата уредба ... демек трябва да намеря Астрата за 3000-3250лв.... ако се намери за 3000лв няма да се замисля изобщо. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ами защото не е моноинж и метан уредба за тази кола е минимум около 2250лв без ДДС! :) Пък и харчи 9 градско ... пък предполагам тази хонда трябва да е около 7 при същото каране. :) Иначе и сега понякога се замислям пак за ГСИ 2.0 16 ... но бюджета е ограничен и трябва да се влезе в около 5-5500 заедно с метановата уредба ... демек трябва да намеря Астрата за 3000-3250лв.... ако се намери за 3000лв няма да се замисля изобщо. :P

Както и да е, аз на извън градско с моно-инжекция и този мотор от всякъде сток съм постигал разход 5.5 л. на 100 км., но съм карал с около 100 км./ч. през целия път по магистралата. Вече не мога да го постигна, защото като тръгна карам с около 140-160 км./ч. и мога да кажа, че разхода ми е около 6 и нещо и в никакъв случй не минава 7 при тази скорост, но автомобила е доста променен от сток варянта си. Редактирано от Demon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

.....7 градско!!!

:thumbs1::bye: На час ли?За тоя разход ще те глобя на Бакаджика.........ако дойда :(
С CRX-а съм си правил доста експерименти за разход, и съм постигал дори и под 7/100 градски разход, по-точно около 6.5Но карането беше единствено по големите булеварди в не натоварено време.За сравнение, минималния ми градски разход, който съм постигал, е малко под 6/100 ... на газ ... с москвича!Но това не означава, че москвича гори 6 градско или рекса 6.5, това са експериментални разходи, които съм сигурен, че мога да повторя, но не и реално каране в реални условия, както се кара нормално. Без излишни изюрквания, ако съм в безпаричен период, правя 7.5-8 градско, като зимата се качва с половин литър.С периодични настъпвания до 7500 оборота, разхода винаги е бил под 10 градско, по-скоро около 9. Дори и в най-неразумните месеци, когато не съм обръщал внимание на разхода (въпреки че винаги съм си го смятал), над 10 градско не може да гори.Най-ниския ми извънградски разход е това лято до морето и обратно. Пътувах през нощта и в 2те посоки, и имах предостатъчно време за пътя, и си поставих за цел да си подобря рекорда по икономичност. Резултата беше 4.8/100 в посока морето и 5.1/100 в обратна посока, тоест средно под 5/100Този разход също мога да го повторя по всяко време, само дето не знам дали ще ми издържат нервите още веднъж, тази колица си плачи за натискане.А при натискане колкото може, до Пловдив и обратно, максималният разход който съм правил извънградско, е 10/100 при средна скорост на отиване малко над 200, на връщане имаше повече трафик и скоростта беше около 180 средно, по bgmaps и часовник.Според мен 10л е максимума, който моята кола може да изгори за 100км, независимо градско или извънградско. А 5 е минимума.Това разбира се не е сивик, нито е D15 90 коня, но мисля може да се направят съответните изводи.Предишният ми сивик гореше малко повече градско, и извънградско веднъж съм правил над 10/100, беше с 1.5 двигателя 90 коня, но предишния на D15, с пълна инжекция. Така че, имайки предвид по-ниската максимална скорост (малко под 200), разхода е по-висок.Но като цяло се въртеше точно около числата на Mario PankovПо-предишната ми кола, нов форд фиеста 1.3 60 коня, гореше средно 10 градско и 8 извънградско, с около 2 литра над хондите ми.Возил съм се доста време и съм помагал в поддръжката на опел астра 1.8 с C18NZ мотора ако не се лъжа - гореше 8 извънградско и 12 градско, с нормално каране.Един единствен път я изюрка, 150 км/ч средна скорост Пловдив-София по магистралата, изсмука над 16/100Склонен съм да приема, че двигателя не е бил в перфектна форма, и да сме изгубили 10 км/ч от това (въпреки че се грижехме колкото можем за него, даже и в опел клуба членувах), а и 10км/ч от максималната скорост е доста, адски много. Но го приемам. Приемам и 2.0 16v мотора да е по-оптимизиран от 1.8, да има по-нисък специфичен разход на гориво, дори и 12 да гори, при 160км/ч - пак е много далеч от тези 7, за които става дума.7/100 при такава скорост, това е разход за 3литровите дизели, тоест дизелите, които горят официално 3/100Но ако наистина с тази астра колегата може да постига обявените резултати, които аз не отричам, всичко е възможно, може колегата да е открил нов икономичен начин за шофиране - значи да не се притеснява изобщо за разхода на D15-ката, очаквам извънградския разход да е константно под 5, градския около 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Трябва малко повече да прочетете за C20XE мотора на Опел :bye: Казах ви, че по всяко време може да се возим ... но направи ли под 9 градско ... и около 5.5 извънградско ... бензина за возенето си го плащате вие. :( А аз ви предлагам да се повозим на Хонда без значение колко харчи ... просто аз плащам... :D 12 на 100 при 160 хахаха ... и какво го сравняваш тоя умрял мотор c18nz с Ц20ХЕ? :thumbs1: Да ти кажа, нямам впечатления за каране 150-160 ... или съм карал с 220+ или съм карал с 90 ... 150-160 ми е неква тъпа скорост ... нито пестиш бензин ... нито караш бързо .... демек едно никво такова. :D Но при 150-160 предполагам, че ще е около 7-8 на 100 ... като, ако е 8 ще съм доста изненадан. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

нека поясня нещо - градският ми разход е бил и по-малък, тези 7/100 са усреднена цифра, ВИНАГИ пълня резервоара до преливане и засичането ми е абсолютно точно, всъщност реалният разход беше под 7 но с оригиналните гуми и джанти 13", но сега с 14-ките е толкова. Но има и една важна подробност - карам средно около 100км градско на ден с доста спирания, кратки престои и отново палене и тръгване - това е режим, в който колата се поддържа относително топла, по-кратко работи с обогатена смес и оттам идва и разликата спрямо други, които карат на кратки разстояния само в студен режим и влизат в преразход :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

които карат на кратки разстояния само в студен режим и влизат в преразход :thumbs1:

... на мен ми прави 8.5/100 което включва изминаването на участъка Белите Брези - Военна академия по бул. България - 3-4км, които километри вечер около 6 се минават за 30-50 минути... идея си нямам колко ще харчи ако го няма този участък :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

седан 5та с тоя мотор градско към 9 - 9.5 газ и извънгр. 8 кила 110-120п.п. - ама голям интригант се оказа да не са ти платили от опел форума нешто май.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Да платиха ми ... хехе ... това, като параноята на Юлиян Вучков на тема поръчкови включвания в предаването му. :thumbs1: Аз просто обичам да споря по форуми ... :(:bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mario Pankov

МаХо по между другото е един от модераторите на tuning.bg и наистина доста обича да спори. Не колкото доста хора, които пишат там...Явно му е омръзнало да си чати с децата ( един приятел се оказа прав че 90% там са деца ) и е решил да вкара спор за Астра Гси и Сивик за да се позабавлява със "сектантите" както ни наричат там. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Има си анкета за годините на потребителите ... може да видиш дали са 90% деца(и вземи предвид датата на анкетата..2003та!!!) .. хахаха Пич онзи форум е голям и е нормално да влизат всякакви ... с тъпанарите там се забавляваме ... като ни писнат ги гоним и готово. :( Обаче в онзи форум влизат и хора с доста сериозни автомобили.... ха сега го отречи... И сега това ли е темата ... да спорим какви влизат там ли?Аз за Астра ГСИ и Хонда не съм вкарал интрига ... написах колко харчи Астрата ... вие не вярвате ... предлагам ви да ви го докажа .. пак не искате. :thumbs1: 90% били деца ... па тоз даже заключи, че неговия приятел бил прав ... хахаха ... под 18 години са не повече от 10% от потребителите!!! Децата от малки почват да четат за тунинг и на 18-19 вече карат по-силни коли от твоята... :bye::D Може ли да не насираме темата, че ми е що годе важна и искам да науча повече за разхода на тия Хонди ... то се е видяло, че няма никой да се навие да тестваме на моя сметка...

Редактирано от MaXo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest garooo

Както винаги вечния спор Астра-Хонда....ей като трън в очите са ви тез Астри :bye: Аз само да вметна че за последните 3 дена съм изминал разстоянието от 1300 км със скромните 75литра :thumbs1: който му се смята нека познае верния отговор.....При скорост 140-150 км/ч разходомера ми показва моментен разход 6.7-7.1литра а при 100км/ч-4 литраНяма какво повече да коментирате по-въпроса......2.0 има разход като на 1.6 хахахаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Дам... човека идва и към София и в тези 1300км има карано от време на време с над 100 + градско + гонки днес на обяд пред резиденцията :bye: Колата му беше натоварена с багаж и не пътуваше сам! :( След малко ще приложа едно клипче и смятам с това да приключим спора с разхода на Астрата и да продължим за Хондата...:thumbs1:

Редактирано от MaXo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Ейййй Роска нямаше начин и ти да не са обадиш :bye: Подсилваш сектантската група на опелджиите.Двамата с Махо ся кви лайна ли ще ядете заедно не ми се мисли........Само да ти припомня Роска,че преди да си купиш Хастрата си търсеше CRX и понеже не можа да си намериш и тия Хонди ти избодаха очите.В неделя май съм свободен......искам да го видя тоя разход,но не на борд компютъра а реално.Пълним до горе и караме 100км градско,после пак така но извънградско.Ако се оакжеш прав аз плащам.Носи си парички да си напълниш резервоара що то аз май и 1 стотинка няма да се наложи да дам.И да не са отметнеш :thumbs1: В тая тема на теб специално няма да ти отговарям,имаш ми телефона ще се чуем и правим експеримента.После обаче да не се сърдиш като си пием бирата и те базикам пред всички :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Няма да са сърди , докат го базика6 аз имам да го 4ерпя .6то не вярвате бре Варна- Сф са 300 км в нанадолни6та,засилва 4овека до 150км/ч и гаси двигатела и така икономийка :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest garooo

Няма да са сърди , докат го базика6 аз имам да го 4ерпя .6то не вярвате бре Варна- Сф са 300 км в нанадолни6та,засилва 4овека до 150км/ч и гаси двигатела и така икономийка :thumbs1:

че те по инерция ми гори повече от колкото е на скорост бре.....сякаш не си карал и ти такава Астра и не знаеш колко гори....Дидо ти пък не си ли легна вече ве,Сънчо отдавна свърши.... :bye: Питай малко Станимир да ти обясни за разхода.......карал съм със средна скорост около 100-120км/ч Варна-Айтос-Пазарджик-ПловдивПловдив-Павелско-Пловдив,Пловдив-София,София-Варна......Аз съм навит за тест ама ако Астрата даде разход извънградско 6-6.5 ми подаряваш СРХ-са си :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Аз съм навит за тест ама ако Астрата даде разход извънградско 6-6.5 ми подаряваш СРХ-са си :bye:

Чувствам че се опитваш да се измъкнеш.....а ако не даде 4/100 при 100км/ч тогава кво праим :thumbs1: Аз какъв подарък ще получа???Астра??Не мерси........$$$ :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

ми то тогаз астра 1.4 сигурно 2-2.5 при 90км баси колата завиждам им :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

Батка теб ти е сложно явно ...... пак ли да ти напиша, че този мотор Ц20ХЕ освен, че е най-силния е и най-икономичния общо взето сред опелските.. когато става въпрос за извънградско!!! За твое инфо, те на Астрата си и дават 5 и нещо изънградско ... с гуми 205/50/15 .... с по-късата 5скорост .... тази от клипчето е със зимни ... по-тънки гуми ... около 185 мисля ... + по-дългата 5 скорост ... има логика да падне разхода малко а?А колко харчи 1.4 немам идея ... ама над 100 ще харчи повече ... почти съм на 99.99% сигурен!!!

Редактирано от MaXo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аз съм навит за тест ама ако Астрата даде разход извънградско 6-6.5 ми подаряваш СРХ-са си ;)

6.5 при 150-160 както каза колегата ти, а до сега говорихте за плащане на бензина. За какво ти е CRX сега с такава въряща и икономична Астра или по-точно Опел? Колегата не ти иска Опела ако паднеш в спора както виждам, явно на друг му изтичат очите ;)

Абе колеги, тази тема не беше ли за разхода на Д15-ката, защо така се подаваме на провукации? Не виждате ли, че въпросните фенове на Опел са тук, само за да ни дразнят. Ето нещо, което мога да им кажа на тях:

Пичове, убедихте ме, наистина опела е по-добра кола. Всъшност е най-добрата, по-добра в света няма. Чух, че новите модели гниели и по-малко. Абе велика е. Ама аз съм си балък и си оставам на Хонда. Ако сте такива лапета каквито изглеждате, сега ще сте доволни, ако сте нормални зрели хора ще се замислите, както аз го направих. Айде живи и здрави и стига сме се чепкали за глупости!

Ако ви интересува наистина Д15-ката или друг мотор, или каквото и да е свързано с Хонда, питайте и ще Ви бъдем полезни. Иначе аз наистина вече не мисля да пускам подобни постове и Нашия Форум да заприлича в един момент да тунинг.бг. Призовавам всеки от нас така да постъпи, извинявам се за офтопика, но наистина мяй започваме да изглеждаме смешно :)

Редактирано от Demon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

хахахаха душичката той ... сериозно ли смяташ, че съм пуснал тая тема за да пишем и да ви облъчваме за Астри? :) Просто като някой не се съгласи с мен по въпрос в който съм на 100% сигурен, аз натискам до последно!!! При 150-160 написах, че разхода е около 7 .. таван 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...