Jump to content
Scott

Картер D15Z6

Recommended Posts

Здравейте, при предна некадърна смяна на маслото и криво завиване на пробката се е изяла резбата на картера - ново резбоване ще се окаже трудно, та си мисля да сменя картера. Въпросът ми е дали за моята д15з6 е съвместим от другите д15 или дори и 14 и 16, до колкото знам има доста общи чаркове отдолу... Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега предполагам, че би трябвало да стане от каквато и да е д15-ка, но за да си сигурен да каже някой колега с повече опит. А между другото ако ти се занимава провери в autodata-та колко масло събира системата на д14, д15 и д16 и които са с еднакъв капацитет като твоята предполагам че ще станат. Но все пак разпитай още. Дано съм бил полезен!!!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също некадърници ми сменяха маслото веднъж и ми развалиха пробката. Аз съм с D16y8 и в София нямаше никакъв проблем да ми направят нова резба с един размер по-голяма пробка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова колега четири пъти опитвах докато накрая с помощта на бащата сменихме гарнитурата на картера, но на майстори много много вяра да нямаш. Сори за off topic-а!!!/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло предпочитам, ако мога да си намеря оригинален картер на сносна цена, да не се занимавам с резбоване, още повече, че сега съм с пробка от 2.0 фолксваген, която е доста по-голяма от оригиналната и по-скоро си мисля, че няма да има накъде да се резбова наново. И за това ми се ще да знам съвместимостта, а това с обема масло е хитро, но дали не може просто да е еднакъв... аз си мисля, че поне от д15 тр да са идентични, ама ми се ще да видя уверение от някой по-опитен от мен колега Публикувано изображение

Редактирано от Scott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...