Jump to content
Guest AMD

Разход Д13В2

Recommended Posts

Guest AMD

Здравейте колеги, първо Весела Коледа на всички,много здраве и успехи :drunk: .Интересува ме разхода на Д13В2 двигателя ,защото моя вече втори път ме оставя на пътя !!! . Разчитам предимно на показанията на километража -първия път ми изгасна на 83 км при положение ,че съм налял към 12 л а днес изгасна на 63 :worthy: .Всичките тези километри са градско. Възможно ли е нещо по карбуратора да е разбутано :plane: и от там да е проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PRO-DRIVER

Здравейте колеги, първо Весела Коледа на всички,много здраве и успехи :drunk: .Интересува ме разхода на Д13В2 двигателя ,защото моя вече втори път ме оставя на пътя !!! . Разчитам предимно на показанията на километража -първия път ми изгасна на 83 км при положение ,че съм налял към 12 л а днес изгасна на 63 :worthy: .Всичките тези километри са градско. Възможно ли е нещо по карбуратора да е разбутано :plane: и от там да е проблема ?

по възможно е да ти е спукан резервоара (с т а к ъ в п р е р а з х о д ) си засе4и километража дали показва верно ако тие такъвъв разхода с д13 с изправен километраж и р езервоар със сигурност имаш проблем с мотора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

Нещо не е в час машинката ! Моята ми качва зимата макс до 10 градско...а нормално гори около 9 ! Отиди на лекар ! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kamenski

наистина ти е голям разхода ама наи добре пробваи да напалниш резервоара до горе да караш 100км и след това пак догоре така ще е наи точно ама почти е сигорно че нещо не е наред !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

И аз се съмнявах в километража,понеже бях сменял таблото с уредите сложих си пак стария километраж и пак същтото !!! Резервоара ако е спукан не трябва ли да намирисва на бензин и да прави локвички :worthy: ПС:И това всичкото е без мазане в лютеницата

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lubo

колега, и аз сам с Д13-ка и също се оплаквам от това нещо.и мойта гори много.... какво ли не правех,каде ли не ходех и не се оправи !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

колега, и аз сам с Д13-ка и също се оплаквам от това нещо.и мойта гори много.... какво ли не правех,каде ли не ходех и не се оправи !!!

мойта от скоро го прави този номер, преди нямаше проблеми :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

колега, и аз сам с Д13-ка и също се оплаквам от това нещо.и мойта гори много.... какво ли не правех,каде ли не ходех и не се оправи !!!

А при Доктор Омбре ходи ли....??! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

а дали не е възможно заради студовете, да караш предимно на смукач? както е при мен случая, докато стигна до работа още не е загрял двигателя за да затвори смукача, и така разхода ми е повечко. точно колко незнам, защото нещо ми писна да я засичам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Когато стигна работа е стоплила-стрелката на темп е посредата а оборотите са към 900.Оставям я да стопля в движение - значи паля я и след малко тръгвам.В движение я карам максимум 2500 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

не е в колко оборота я караш, а дали е пуснат смукача, защото тогава хачи !!!давам само предложение :worthy:и не знам как стигаш средата на температурата, аз от както е студено, не ми се е вдигала температурата много над долната чертичка, а като тръгна да карам съвсем изтива :plane:дори ми се е случвало след като е загряла, като се пусна по българия, и спра на световара - държи обороти (смукач) за няколко секунди :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Имах предвид ,че я натискам максимално до 2500 оборота.А в движение подавам много малко газ даже някога въобще не натискам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

не е в колко оборота я караш, а дали е пуснат смукача, защото тогава хачи !!!давам само предложение :worthy:и не знам как стигаш средата на температурата, аз от както е студено, не ми се е вдигала температурата много над долната чертичка, а като тръгна да карам съвсем изтива :plane:дори ми се е случвало след като е загряла, като се пусна по българия, и спра на световара - държи обороти (смукач) за няколко секунди :drunk:

термостат за смяна!!!:beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye

Нещо не е наред. Можеш да почнеш с проверка на свещите. Там може да се крие едно кило преразход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest triegger

Не се притеснявай моята достига до 16/100 градско така са си.Акорда ми дава 11.Но аз съм намерил решение но ще го споделя с вас когато го осъшествя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest enigma

пи4 на моита сам пахнал отпред пред радиатора картон които покрива 60% ОТ радиатора.загрява барзо и като спускам наклон не истива .пробваи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

пи4 на моита сам пахнал отпред пред радиатора картон които покрива 60% ОТ радиатора.загрява барзо и като спускам наклон не истива .пробваи :)

Ne мисля че ти е нужен картон при читав термостат поне при мен няма ядове спускане изкачване постоянна температура

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

пи4 на моита сам пахнал отпред пред радиатора картон които покрива 60% ОТ радиатора.загрява барзо и като спускам наклон не истива .пробваи :stupid:

личен съвет, не рискувай да си прегрееш колата с тоя картон ( нищо че е зима). смени си термостата и забрави за подобни проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Civic_4g

разхода ми е 9-10 в това времекарам предимно на къси разстояние и почти винаги е студена мисля че това е разход в нормите Д13Б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

разхода ми е 9-10 в това времекарам предимно на къси разстояние и почти винаги е студена мисля че това е разход в нормите Д13Б2

Аз също имам Д13Б2 - в момента ми харчи към 11 в София, но минавам всеки ден през задръствания(някой път няма и къде да паркирам и пак обикалям доста). В началото си мислех, че нещо не е наред. Карах я на няколко майстора (включително Омбре) и всички казаха, че на колата и няма нищо. Говорих с познати, който също карат доста в София (Голф 3 и Сеат) и те също ми казаха, че им харчи някъде там. Затова вече си мисля, че толкова си харчи по принцип, и не вярвам на приказаки за 7-8 газ градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Аз също имам Д13Б2 - в момента ми харчи към 11 в София, но минавам всеки ден през задръствания(някой път няма и къде да паркирам и пак обикалям доста). В началото си мислех, че нещо не е наред. Карах я на няколко майстора (включително Омбре) и всички казаха, че на колата и няма нищо. Говорих с познати, който също карат доста в София (Голф 3 и Сеат) и те също ми казаха, че им харчи някъде там. Затова вече си мисля, че толкова си харчи по принцип, и не вярвам на приказаки за 7-8 газ градско.

моята лятото съм я засичал, и наистина е към 7 - 7 и нещо, но когато е студено нещата се променят и сега е малко по висок разхода, според мен това си е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xags

И аз мойта съм я засичал Лятото да гори 6.5-7 бензин градско ама като стане зима се качва някаде до кам 9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

Град/лято ~ 7
/зима ~ 9

Извън/лято ~ 5.5/със скорост 110-120км
/зима ~ -------II-------

Данните са приблизителни ! Нема как да се засече точно...тъй като условията на шофиране са различни всеки път ! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

67000 км 4900 литра7600 лв3.5 годиниСреден разход на гориво 7.31 л/100кмСредна цена на бензина 1.55 лв/лЦена на км - 11.3 ст

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...