Jump to content
no1else

Странен проблем със съединител на ЦР-В

Recommended Posts

Здравейте колеги, появи ми се странен проблем със съединителя на джипката ЦР-В Б20Б3 1 генерация. Нямаше никакви симптоми, но вчера жена ми която беше тръгнала на обиколка по моловете ми се обади и каза, че е спряла на червен светофар и сега не може да вкара никаква скорост. След минута звънна пак и каза че е успяла да вкара на втора и се прибира. Дойде с колата пред блока и я загаси. Когато е загасена всички скорости влизат без никакъв проблем. Когато я запалих обаче първоначално лоста стоеше като закован в пода и не искаше да помръдне, после с известно усилие успях да вкарам няколко пъти скоростите. Усетих че в момента на вкарване на първа или втора колата леко придръпва напред като че ли не отделяше напълно. Огледах горната помпа....няма теч, огледах долната помпа..няма теч нито край нея нито в маншона. Разширителният съд също си беше пълен....не губи течност. Позвъних на колега от форума да го попитам за джокер понеже евентуално трябва да търся части в Русе в събота и исках да съм подготвен. Момчето сподели че най-вероятно по тези симптоми е заминал съединителят. Днес сутринта вкарвам на втора и паля колата, минавам по заобиколен маршрут и стигам до сервиза. Пред самия сервиз вече добил увереност че помоща е близко :) решавам да сменя предавките и о чудо всичко си влиза нормално о.О Пробвах на угасен и запален двигател...никакви проблеми. Качи се майстора ми и я тества...никакви проблеми с предавките. Тръгнах си озадачен, ходих на кафета и си карах из града и няма никакви грижи. Искам да ви попитам възможно ли е някоя гумичка на помпите да се е забърнала или и аз не знам какво и да не е искала да отделя ? Усилието на педала дори по време на проблема си беше нормално, нито трябваше да натискам по-силно, нито потъваше. Утре се прибирам и началото на другата седмица ще я метна в сервиза, но какво да търся и проверявам ?! На Сивика имах такъв проблем, но се оказа горната помпа и след смяна и доливане на течност всичко се оправи...тук се оправи само. Някой имал ли е подобна случка и какво се е оказало, да сменям ли превантивно двете помпи и съединителя или да си правя експерименти и да карам така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е заминал сьединителя би трябвало да ти буксува примерно а той не е оделял. Според мен някоя помпа прави проблем. На един приятел Црв му избуксува сьединителя и го смени с нов. На 2-рия ден новия сьединител почна да буксува и се вьрна при майсторите. Смениха двете помпи и всичко се оправи. Явно след толкова години служба се предават тия помпи. Аз бих ги сменил помпите. По спомен горната беше около 130 лв а долната на половина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...