Jump to content
jikencio

Свети лампата на ABS-а

Recommended Posts

Здравейте колеги,Още когато си купих колата в началото от време на време ми а светваше лампата на ABS-a. Когато угасех колата и я запалех пак, лампата изгасваше и не светваше известно време. Това го правеше в началото и после спря и не го беше правила 7000 километра. От вчера започна много често да го прави и пак на следващото палене се оправя, но явно си има някакъв проблем, защото по-често вече го прави. Дайте някакви предложение евентуално какъв може да е проблема и какво да проверя. Колата е Б18Ц4 аеродек.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях писал за това в една друга тема, имах същия проблем, оказа се че има натрупана кал по гривните на ABS-a, след автомивка всичко се оправи.Колега, провери първо това, че е най-лесно и евтино, после може да провериш какви грешки дава чека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси колега. Ще го видя ако ги намеря тези гривни.Притесняваме, че може би е проблем със самия абс, защото днес точно преди да светне , се включи абса при много леко натискане на спирачките.... Странно беше с 20 км/ч на сухо да се включи....

Редактирано от jikencio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извесно време не ми светеше лампата, от вчера започна постоянно да свети и не дава признаци да гасне. Преи поне като светнеше и след като угася колата и пак я запаля се оправяше за извесно време, но сега не. Колеги, имате ли други идей какво можедапроверяпреди да я качвам на диагностика?Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на скоро си купих сивик и имам същия проблем . На четене показа много грешки,като след изтриването им останаха само 2 ,които не могат да се изтрият - грешка в някакво реле(това от което идва ток за АБС) и грешка в АБС-компютъра. Като ги отворихме се видя ,че всичко си е ОК и си ще пробвам с минаване през автомивка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега прочети тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=73223 . Има описано как се прави диагностика на ABS и как се разчитат грешките. Имах подобен проблем, изписваше ми грешка преден ляв датчик, смених го с уж работещ втора употреба, без никакъв резултат. В момената на празен ход лампата не свете, с повишаване на оборотите светва, и светва по-силно. Мен обаче така и така не ме кефеше ABS-a, някой ден ще му извадя лампата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...