Jump to content
Kudruv

Всмукател от d16z6 на d15z3

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

Изпадна ми всмуателен колектор от d16z6 за мойта бавна икономика.

Доста изчетох първо тук във форума,но не намерих отговор на следното:

 

Какво ми трябва точно? Гол колектор и да му нанижа моята карантия(инжектори,дросел...) или целия за пълен суап?

Знам че мойте инжектори са 190,а на другия 240 и че единия колектор става на другия двигател. Това открих от нужната ми информация.

 

По-точния въпрос е: Оборудван с какво ми е нужен колектора и какво да сложа от моя?

 

Мерси!

 

П.П. Изпускателен ще сложа от d16y3 или от d16z6,защото моя е спукан.

Редактирано от Kudruv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Трябва ти самият колектор със TA сензора, както и релсата за инжекторите. А твоят колектор с IACV (Idle air control valve) ли е ? Ако да, то според мен можеш смениш и дросела, и фактически от старата система да ти останат само инжекторите.

Редактирано от whili225

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така пич аз направих същата интервенциа моята е z1 но то е същото взимаш целия колектор с всичко и слагаш малките дюзи (сиреч твойте) защито ако оставиш големите компа знае,че работи с 190cc а реално те са 240cc и идва много ама много богата и почва да детонира и да се дави в гориво и лошо като сложиш 190cc всичко ще е ОК може да си откачиш и сондата за са обогатиш смесите по този начин и ако то детонира дай делкото на 9-10градуса предварени щот гърми и прекъсва иначе но най-добре е да сложиш всичко от z6цата и да ремапнеш компа да му кажеш,че вече бачка с 240cc.и да му бутнеш горивото в високите тва.е което лично от опит ти го казвам и има разлика да знаеш като караш не се.усеща но про гонка с една.и съща кола ефекта преди и след е уал ако си намериш и ск.кутия от z6 няма да ти се повярва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид че рънарите на Д16З6 смукателя са дооста по-широки от портовете на икономика, а това не е много добре! ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м не няма кой знае къв проблем поръчай и двата модела гърнитури да видиш коя пасва по-добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси пичове за добрите отговори!Само едно пояснение може ли? Под всичко имаш предвид окомплектован смукател нали?А моя комп мисля е P1G може ли да се ремапне?Тази вечер за пореден път установих че скоростите я задръстват здраво всъщност.Като "пипне" 4000 и заработи в-тека става една малка мечта(нищо че само 90кс),но като понамали човек малко на 2ра (3000) и ......мъка,а за първа е рано дори с междинна газ...нещо 2ра ми идва дълга...ако може само нея да сменя ще е супер! За градско каране говоря.П.П. Ако изскочи още някоя подробност пак ще питам ако не възразявате!

Редактирано от Kudruv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на колегата GeFi's Garage за ремапването. Аз му пратих точно p1g компютър и той каза, че е успял да го настрои. Най-вероятно и твоя ще може :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...