Jump to content
stanchevvv

Няколко въпроса за току що закупен Акорд

Recommended Posts

Колеги онзи ден се похвалих за новия ми Акорд купе 3.0 v6. Тази седмица имам запазен час за пълно обслужване на колата - смяна на масло на двигател и на скоростна кутия,смяна на всички видове филтри,смяна на ангренажен ремък,смяна на предни дискове и накладки.1. Направи ми впечатление че при работещ двигател в казанчето за хидравликата има налягане и маслото бълбука. Нормално ли е това?2. Разхода в момента ми се струва доста висок. Аз знам ,че този двигател си е ламя , но ми направи впечатление ,че дори сега я карам много сдържано и дори извънградско дава около 15/100. Ок , за градско съм подготвен за такъв разход , но за извънградско мисля,че не е нормално. Имам предположение ,че след смяна на всички тези консумативи може да има подобрение, дайте и вие някой друг съвет за тези 2 неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито !Ми нормално си е да бълбука и мойто така прави.За разхода обаче не е нормално - в града го дават 15 , извън 8.2. Може да има проблем с сонда или нещо подобно.Свети ли лампата за грешки на таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви грешки не светят , колата е в отлично състояние. Това за разхода е малко субективно ,защото все още нямам извънградско над 100км в един резервоар,така че това са по-скоро страховете ми. Да разбирам ,че ако има някакъв проблем ще светне нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случай трябва да светне. Ако е автоматик разхода също скача с литър.На 100-120 км/ч трябва да е най икономична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да светне ... може и да не светне ... Джамбазите от които купих моята бяха прекъснали пистите на платката за лампите на Engine check и SRS и им бяха хванали ток от други 2 лампи които нормално си светват с врътването на ключа и после гаснат ... и ти си мислиш че всичко си свети както трябва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при положение ,че преди да я купя мина преглед в Хонда Пловдив и я преглеждаха 1:30 часа има ли такава вероятност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако са я преглеждали в Хонда и са я качвали на диагностики и са гледали от-до ... и всичко е 6+ и работи нормално ... тогава е логично и разхода да е този, след като няма нищо за смяна или некоректно работещо ;)След като рялно не си го засякъл колко гори извънградско ... засечи първо, пък после да умуваме какво и е ако и има изобщо нещо ;) Пълниш до горе, правиш 100км или там колкото направиш ... пълниш пак до горе и виждаме колко рялно гори без да гадаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...