Jump to content
Gecatapln

Загуба на мощност и ускорение и леко придърпване на ниските предавки Сивик 5ген 1.3

Recommended Posts

Здравейте колеги! Всичко започна преди месец. Колата от време на време губеше мощносст и ускорението й секваше осезаемо. Малко след това започна да придърпва леко на ниските предавки(особенно като връщаш от по-голяма към по малка). Първия път реших че е леко запушване и налях повечко бензин с по висок октан и я изцепих извън града за да изхвърли боклуците(както ме посъветва майстора ми). И наистина колата тръгна пак като преди и си мислих че всичко е ок. Да ама не скоро пак почна да ги прави тези неща и номера с бензина не подейства(след като пак пробвах) . В момента разликата между много и малко натисната газ е в бръмченето на двигателя.. Майстора казва че не е много зле но аз знам как ускоряваше преди и смело мога да кажа че е почти на половина по слабо сега. Разбира се придърпването не се появи пред него(по закона на мърфи) но пред мен хич не се притеснява.. Много ще съм благодарен ако някой ми помогне с компетентно мнение. Като цяло колата изгуби всяка пъргавост, ряс и ускорение и е доста мъчитвлно да се кара особенно на търновските баири. Моля помогнете. Благодаря предваритвлно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои който знае какво прави да я огледа,може някой вакум да се спукал или извадил или кой знай каква дяволия може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си бензиновата сонда, възможно е да имаш боклуци в резервоара ;) след това ако не си сменял в близките 30 000 км горивен филтър ще е добре да го направиш.Пробвай с тези две неща и ако няма ефект пиши пак .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи от друг Сивик кабели за свещите и пробвай с тях колега. При мен същата загуба на мощност, забиване на муцуната и прекъсване се оказа от кабела на първи цилиндър.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от много неща включително и от филтър!От разстояние трудно ще те насочим към проблема, по-добре закарай колата при човек с опитПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж филтъра или дистрибуторната капачка. Вчера след същия проблем с жестоко придърпване обаче, установих, че има нагар по палеца и графита на капачката...което нямам идея от какво се е получило.След почистване придърпването се оправи и може би, МОЖЕ БИ ускорението е по нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...