Jump to content
Bobi Borisov

Монтаж на багажник за велосипеди на Civic, 1998 (6 gen.), hatchback

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Имам въпрос и ще съм ви много благодарен, ако дадете мнения и препоръки.

Става дума за багажник за велосипеди, който се монтира на задната врата на Civic, 6-та генерация (1998), hatchback. Багажника се монтира, чрез самонатягащи се въжета и имам опасения, че има притеснително натоварване на горната част на вратата, която е тази част на която е монтиран средния стоп и пръскалката за задната чистачка (не знам дали се нарича спойлер, поради което го описвам така). Виждам, че както и да поставя въжето, натоварването пада на този детайл, а не на самата врата директно.

Въпроса ми е, смятате ли, че мога да возя два велосипеда (макс. 30кг), при положение, че има натоварване в тази част? Също така страничното укрепване на бгажаника минава отляво и отдясно на стъклото и влиза вътре в колата (впрочем, както е на картинката по-долу), но пак има някакво натоварване и върху ръба на стъклото. Опасно ли е това за него?

 

Багажника има следния изглед и начин на монтаж:

Публикувано изображение

 

Благодаря ви предварително,

Борислав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си купил стойката и монтажа и изисква да се опира на тавана (в случая при нас на спойлера)? Питам защото има варианти, горната част на стойката да опира на стъклото, а може и тази посочена от теб стойка да има такава възможност. А за страничното захващане, аз бих сложил някаква подложка (гумена).

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.Да,багажника е купен вече. Не е удачно да се опира на стъклото. При мен спокойно си опира на спойлера отгоре. Притесняват ме горните колани, които се закачат за същия спойлер и се опасявам да не го повредят. Според вас има ли възможност той да се повреди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...