Jump to content
Guest d15b2

Масло за скоростна кутия?

Recommended Posts

Guest d15b2

Кажете какво масло да сложа за скоростана кутия? а също и за двигателя да препоръчате нещо че наближава 10 000кмстава дума за д15б3 сивик 5 ген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Препоръчвам ти лично аз маслата на Кастрол и на Валволин,наскоро сменихме маслото на Лого-то и сем очаровани,преди беше много шумна колата а с това масце е муцка :blink: За скоростната кутия сложихме на всички кастрол,те си имат специални каталози , на които им казваш модела на колата , данните и те ти казват какво масло ти трябва за двигателя и за скоростната кутия :(:D Забравих да добавя че за твоя двигател 10/40 е екстра :angry: Но те предупреждавам че маслото не им е ефтино :D Специално за моя сивик , за скоростната кутия изръсих 70 лв за 2 литра(ако не се лъжа) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Хонда са с моторно масло във скоростите.На мотора се сменя на около 10 000км, а в скоростите на 40 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

ако имам шум в скоростната кутия, значи ли че трябва да сменя маслото като първа стъпка или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Универсален модификатор - 64 лв. + масло за 20 тина лв. Много по- удачно и ефективно решение от масло за 70-80 лв. Това за скоростите. Шума изчезва и включването става 2 пъти по- добро. Примерно Репсол 10W40 или квото ви падне. За двигателя , доста е изписано по-темата за маслото. И диона супер върши работа, така че не се шашкайте. За валволин са ме плашели относно хонда двигателите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

За валволин са ме плашели относно хонда двигателите.

не знам какво са ти казвали , но логото по принципе е бая чувствителна кола и от вълшив бензин и масло веднага се разбира.Понеже беше лизингова и бултрако им слагат шел от жълтия , двигателя беше приятно мъркащ,на 3 000 оборота жеднага се усещаше и наистина ти беше кеф да го слушаш :angry: но като направиш 300 км и малко започва да те дразни. :blink: Сменихме маслото по препоръка на майстора ни на валволин 10/40 и не можеш да го ознаеш,пак си ръмжи но не толкова много,а и е много по-спокойна :D Минали са вече сигурно около 2 000 км с колата и продължава да е така,все едно с нож я отрязъха :( Не знам това да е лошо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Универсален модификатор - 64 лв. + масло за 20 тина лв. Много по- удачно и ефективно решение от масло за 70-80 лв. Това за скоростите. Шума изчезва и включването става 2 пъти по- добро. Примерно Репсол 10W40 или квото ви падне. За двигателя , доста е изписано по-темата за маслото. И диона супер върши работа, така че не се шашкайте. За валволин са ме плашели относно хонда двигателите.

Тони, кога ще сменяш скоростна кутия пак ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Бих ти препоръчал Elf синтетично 5W-30 за 8.40лв/литъра, наливно от ПроМобил (директен вносител и представител на Елф за България)Първо Хонда препоръчва точно вискозитет 30 за скоростите, а синтетично масло за тази цена просто няма!Аз сложих в двигателя, за сега 800 км не е мръднало, а по принцип си ми харчи кило на 2000км. Е не я и настъпвам много де :)Само си вземи тубичка, влизаш вътре на 2рия етаж гледаш къде са надписите Елф и там питай пича. 960-14-55 им е телефона.п.п. Не съм свързан по никакъв начин с Елф и нямам материални ползи от тази 'реклама' щото точно като реклама си стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Тони, кога ще сменяш скоростна кутия пак ? 

:D Вие просто нямате представа какво и се случва на тази кутия , която карам в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Аз съм много доволен от Кастрола - вече направих 2000 км и не е мръднало - поне дотолкова че да се забелязва, камоли литър. Че то моя мотор събира 3 литра ако е изгорял 1 то бая трябва да си мръдне :angry: и стана доста по тих мотора и почна да работи по меко. Ама удоволствието се заплаща 70 лева - 4 литра Кастрол Магнетик. :D Обаче си струва мамка му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Страшно доволен останах от Лики Моли с добавките в маслото което е.Полусинтетика.Вече две смени съм с него и ти го препоръчвам да пробваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rebel

Още един глас в полза на Лики Моли - не искам и да чуя за друго масло :D:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ийорифен

Искам да попитам какво масло трябва да се ползва за скоростната кутия на Сивик от 1998 (DA14A4)?Моторно или специално за скоростна кутия?Извинявам се, ако има някъде във форума отговор на въпроса ми, но така и не успях да намеря еднозначен и точен отговор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Хонда МТФ (менюъл трансмишън флуид) демек хондово за ръчни скорости или моторно. Сменя се на 40 000км, но мисля че и с второто ще ти излез е по-изгодно. Препоръчвам ти полусинтетика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ийорифен

Благодаря, Парадокс! :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Искам да попитам какво масло трябва да се ползва за скоростната кутия на Сивик от 1998 (DA14A4)?Моторно или специално за скоростна кутия?Извинявам се, ако има някъде във форума отговор на въпроса ми, но така и не успях да намеря еднозначен и точен отговор :P

аз съм с D14A4 и ползвам масла на MOTOREX 0W40 за двигателя и 5W40 за скоростите пълна синтетика, най съм доволен от тях ;) и Kastrol RS съм слагал в двг, но за 12000км ми отиде над 1,5 л от него, при 1л от MOTOREX за същите км.:shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Майна, аз на мойта и слагам Кастрол ТХТ и за 10-11000 изобщо никакво масло не е "пипнала". Сега пак сложих такова и е на 5 хил и пак без забележки.За мопя двигател Д15Б2 му дават 5W30 и за скоростната препоръчват такова.А за скоростната се чудя какво да сложа ама ще е пак КАСТРОЛ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ийорифен

ХМ... :P В някои сайтове четох препоръка на Хондите след 97 моторно масло в скоростната кутия да се слага, само в краен случай и то само докато се стигне до сервиза за смяна с Honda MTF ;) Вярно, че Хонда ще си държат да се ползва тяхното специално, но пък щом казвате, че може и нормално, значи мога да сложа същото като на двигателя - Liqui Moly MoS2... :shock: пс. в hondatech.com говореха за GM Synchromech на Репсол - всички го препоръчваха като по-добро от Honda MTF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Paradox На мен ми го продадоха за синтетика :shock: Кастрол ТХТ 5W40.Малко се чуствам прецакан и затова се разрових в нета и ето какво открих за мое успокоение http://castrol.interavto.ru/castrolsite/ca...sae_5w-30.shtmlсамо че мойто е 5W40

Редактирано от radku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

PARADOX Е ПРАВ ,ПОВЕЧЕТО ХОНДИ ИАМТ ЕДНО И СЪЩО МАСЛО И В ДВИГАТЕЛЯ И В СКОРОСТИТЕ(освен ако не е някакъв специален модел).ХУБАВО Е ПАК ДА СЕ ПРОВЕРИ В КАТАЛОГ,АМА НА ПОВЕЧЕТО ХОНДИ Е ЕДНО И СЪЩО.ПО КАТАЛОГ ЗА СКОРОСТНА КУТИЯ НАИСТИНА ДАВАТ 40 000КМ,НО АЗ НЕ СЪМ СРЕЩАЛ ХОНДА ДА ИМА ПРОБЛЕМ С МАСЛОТО (без смяна) и НА 80 000КМ.АЗ ЛИЧНО ЩЕ СИ СМЕНЯМ МОЕТО НА ОКОЛО 60 000ХИЛ.ЗА ДВИГАТЕЛЯ Е ЯСНО 10 000КМ(бензинов)МАСЛАТА СА КАСТРОЛ, БП ,ЛИКИ МОЛИ ,МОБИЛ И ВАЛВОЛИН.-ВНИМАВАЙТЕ ЗА ПУНТИ :shock: (особенно на КАСТРОЛ!!!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

КОЛЕГИ НЕ ПРАВЕТЕ КОМПРОМИСИ С МАСЛОТО!!!!! НЕ ПЕСТЕТЕ ПАРИ ОТ ТОВА ЗАщОТО щЕ ВИ СЕ ВАЗВЪРНЕ СТОКРАТНО.ЛИчНО СЪМ ГЛЕДАЛ ТЕСТОВЕ--А ПО ДОБРИ МАСЛА НЕ САМО СЕ ОДЪЛЖАВА ЖИВОТА НА ДВИГАТЕЛЯ,А РАБОТИ ПО ТИХО И СПОКОЙНО.!ЦЕНИ ОТ РОДА НА 6-7ЛВЛИТАРА СИ Е чИСТ ЦИРКА РАЗНИ НОВИМАРКИ КОИТО СЕ СЛАГАТ САМО НА РАЗНИ ТЕКЕЗЕСАРСКИ МАшИНИ ГИ ЗАБРАВЕТЕ.ПИчОВЕ МАСЛОТО НЕ Е ШЕГА РАБОТА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Paradox На мен ми го продадоха за синтетика :offtopic: Кастрол ТХТ 5W40.Малко се чуствам прецакан и затова се разрових в нета и ето какво открих за мое успокоение http://castrol.interavto.ru/castrolsite/ca...sae_5w-30.shtmlсамо че мойто е 5W40

Ми хидрокакинг технологията е минерално масалце добито при по-висока температура и налягане. Продават го за по-ефтина синтетика, но е по-зле от полусинтетиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Не знам какво имате против минералните масла :lol: Бившата кола на Магнум е със 15-40 минерално масло и мога да ви кажа че скоростите се сменят много по-доволно от 10-40 синтетика Кастрол ТХТ не знам си какво :lol: Има верно слабо притъркване когато не е загряла самата кола , но не е нищо в сравнение с Кастрола :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Е чак толкова не съм запознат с маслата.Така че мерси за инфото. :offtopic: само съм чувал за хидрокракинг ама 'ич не ми е ясна тази работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Ми хидрокакинг технологията е минерално масалце добито при по-висока температура и налягане. Продават го за по-ефтина синтетика, но е по-зле от полусинтетиката.

По принцип вярно е минерално масло, но не е толкова проста технологията, и съответно толкова зле резултата.ХК маслата са далече от синтетично генерираните масла, но имат доста добра устойчивост, доста по-добре от мешавицата на синтетично и минерално масло.Поне така показват тестовете. ХК маслата са обикновено със зимен вискозитет 5, тоест 5W-40, 5W-30, 5W-50 и 10W-50.Аз лично съм им голям фен, от доста време карам с такива, и съм доволен, предпочитам ги пред полусинтетиките, за хора с бюджет са по-добрата алтернатива според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobi_honda

относно лики молито мисля 4е е много важно как караш колата.ако е кротко бива ама ако си все в 4ервената зона на оборотомера направо се изпарява.освен това ако сте 4ели пове4е книжки за хонди 6те видите един надпис"вашата хонда няма нужда от никакви добавки"...не правете компромиси... :cool: все пак говорим за хонда нали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...