Jump to content
Guest honda bassmbass

д13б2 въпрос

Recommended Posts

Guest honda bassmbass

значи както казах по горе колата мие д13б2.нещо ми прави проблем като подам газ първо забива нос а след това тръгва.ако можете да ми кажете от какво е.и някои ако си е чистил карбуратора да сподели как става.да ли може да е от свещите.мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kamenski

ами и аз имам сащия проблем :) има доста теми по вапроса ако искаш порастарси се а когато подаваш плавно гаста пак ли забива нос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Какво имате предвид под забива нос?Примерно като смачкате педала и тръгва да върви и изведнъж почва да дърпа още повече.Като ритник малко.Това ли е?Или наистина забива нос и оборотите не мърдат и чак след това поема?Ако е първото то се дължи на отарянето на втората клапа на карба.Този модел е с един двукамерен карбуратор.Когато се натовари двигателя отваря втората клапа и се усеща нещо като малък ритник.Дотогава сте само на първата клапа,а като отвори втората-повече бенз=повече кеф.Получава се нещо подобно на като включи втек-а(разбира се в по-малък мащаб).Затова не е толкова равномерно ускорението.Дано да съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xags

Пробваи само да изчистиш карборатора и да сложиш една добавка "STP" за почистване на горивната система.И аз имах такав проблем и така го реших :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest semionov

Аз имам подобен проблем, но малко по-специфичен.Като е студен двигателя (и само тогава), като подам газ, при около 1500 об/мин, колата рязко почва да спира, и после пак ускорява. Един път даже щеше да ми угасне двигателя, ако не бях натиснал съединителя. Но при мене може и да е от делкото, щото Омбре ми беше казал, че шуми и трябва да се сменя някакъв лагер, иначе щяло да почне да прекъсва (каквото и да значи това). И понеже преди не съм имал такъв проблем след студен старт, предполагам че е наистина от делкото, поне при мене.

Редактирано от semionov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest enigma

пи4 и аз имам такьв проблем,няма зна4ение дали е топла или студена.все си мисля 4е е не6то запу6ено по карборатора.ако си вземе6'' СТР'' КАКТО ПРЕпора4ва ''xags'' пи6и за резултата. :) .мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

пи4 и аз имам такьв проблем,няма зна4ение дали е топла или студена.все си мисля 4е е не6то запу6ено по карборатора.ако си вземе6'' СТР'' КАКТО ПРЕпора4ва ''xags'' пи6и за резултата. :) .мерси предварително

Резултата при мен беше НУЛЕВ с 98 бензин пак същото добавката я взех от бензиностанция на петрол-лукойл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Подобен ефект може да има само при студен двигател! Ако смукача е включен, при рязко подаване на газ колата буквално се дави. Така че първо изчакай да постопли, ритни газта да изключи смукача и пробвай пак. Ако го направи ... значи има нещо криво. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest micro

значи както казах по горе колата мие д13б2.нещо ми прави проблем като подам газ първо забива нос а след това тръгва.ако можете да ми кажете от какво е.и някои ако си е чистил карбуратора да сподели как става.да ли може да е от свещите.мерси

По назад във форума имаше такъв въпросЗадължително провери разстоянието на свещите 1.1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...