Jump to content
HellBull

Проблем със шофьорската седалка

Recommended Posts

Колеги здравейте. Откакто съм взел колата имам един проблем със шофьорската седалка, цялата седалка се клати. Имам съмнения за плъзгачите който са в релсите, като тези на лявата релса са доста по-разбити и отляво седакйата се клати повече. Много е дразнещо защото при всяко по-рязко спиране или тръгване и се клатя целия напред назад. Та ако някой може да ми каже от къде мога да си намеря такива плъзгачи (или лагери, не знам кое е по-правилното) ще съм мн благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да не съм много прав, но мисля, че си позагубил малко сачми или някоя ролка. В смисъл - на 5-та генерация всяка релса има две ролки и м/у тях сачми и след време се позагубват малко и в тоя ред ми се ще , че и при теб е същия проблем. На мен ми липсваше и ролка и си направих такава на струг и си намерих и сачми в този размер и бях готов. Дано да съм бил малко полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина в двата края на всяка релса си има 2 кръгли работи (ролките предполагам :D ) та при мен на лявата релса предната ролка я няма :)Май работата ще излезе доста серьозна и няма да са само "водачите" за смяна, както ги бях нарекъл аз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако е само това не е сериозно де.Правиш си по другата ролка една такава и ако ти няма сачмите си нареждаш други. Другия вариант търсиш от морга здрави релси все комплект, правиш си пазарлък само за тях, че не ти трябва цяла седалка и си готов. Или дебнеш някой колега дето си е сменил седалките с други и го черпиш за ролки, релси или карантиите им и пак така.Даже из форума има кой да питаш за такива работи, като Драгича например, пък и други има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега можеш ли да споделиш тази ролка захваната ли е някъде за седалката, спомняш ли си лагерите с какъв диаметър са и горе долу колко са на брой от всяка страна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя дали имам някъде ролка да я измеря, макар че ти казваш че едната ти стои и можеш от нея да свалиш размер. Не са захванати никъде , просто в двата края има по една, а на релсите има зъбчета които ги държат да не падат уж.Ама пак казвам че съм правил на 5-та, пък твойта е 6-та генерация и може да има някаква разлика, пък досега не ми е идвал никой с шеста, че да погледна как е.Ако успея да изровя размер на ролката ще драсна едно Л.С.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...