Jump to content
peter_hristov

Подходящ размер гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги,Това ми е първия пост в този форум тъй като преди няколко дни се сдобих с нов автомобил - Honda civic 5dr 2007 (тези с целия фар отпред), но гледах да си го взема с възможно най - много екстри и една от тях е много готини джанти 18ки, но за съжаление гумите са "за мъгла" и са прекалено ниски от което колата вози и прекалено твърдо.Искам да си купя летни гуми, но искам да знам какъв точно ще е подходящия размер. Имайте предвид, че не искам да сменям размера на джантите а размера на гумите. В момента е 225/40/R18 . В интернет видях, че подходящ размер е 225/55/R18, но на мен ми се иска поне 225/60, но дали няма да опре в калниците, кой според вас е най - оптималния размер за тези джанти ? Бихте ли препоръчали и подходяща марка тъй като аз за момента съм се насочил към мишелинки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 18 цолови джанти размера на гумите е точно 225/40/18. Тези на 55 или 60 височина са за джипове. На 17 цоловите джанти размера е 225/45/17, а за 16 цоловите 205/55/16. Имай предвид, че самото окачване на тези Хонди е твърдо. Аз например зимата карам с 205/55/16, а лятото с 225/45/17 и разликата е почти незабележима. Хонда ЦРВ 2008 г. вози съвсем по друг начин, но окачването /задното/ е съвсем различно и гумите са 225/65/17.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 18 цолови джанти размера на гумите е точно 225/40/18. Тези на 55 или 60 височина са за джипове. На 17 цоловите джанти размера е 225/45/17, а за 16 цоловите 205/55/16. Имай предвид, че самото окачване на тези Хонди е твърдо. Аз например зимата карам с 205/55/16, а лятото с 225/45/17 и разликата е почти незабележима. Хонда ЦРВ 2008 г. вози съвсем по друг начин, но окачването /задното/ е съвсем различно и гумите са 225/65/17.Публикувано изображение/>

 

Благодаря ти за информацията, много е полезна. В такъв случай да разбирам, че няма смисъл да си сменям джантите на 17ки ? Единствено зимата ще карам с такъв размер като теб. Притесняват ме дупките и по - точно дали няма да съсипя джантата с тази ниска гума ? Искам да го реша един път завинаги за да знам дали да продам тези джанти с гумите или да си намеря само хубави гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тая джанта няма как да сложиш по голяма (висока) гума, колегата ти е написал възможните вариантите. Ако се притесняваш толкова, продаваш 18ките и купуваш 16ки (обути с по висока гума).

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не си правете опити ето ви линк и си следвайте размерите от производителя ако сменяте цола на джантите ;)

 

http://www.1010tires.com/Tools/Tire-Size-Calculator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...