Jump to content
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

100 0ктана бензин

Recommended Posts

Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

+ами незнам дали е за тук тази тема но ако някои ре6и 4е не е може да я премести.4е така някои знае ли дали 100 октана или 99+ дават предимство на колите които са предназна4ени за 95 аз поне си мисля 4е сте стане попаргава и на високите скорости ще има пове4е вътак/мощност/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Знам за бензина на Еко , зареждаме и от него и сме доволни ;) 100 октановия не сме го пробвали още , но и този момент ще дойде :ph34r: Предполагам че ще е добър .За този на ОМВ нищо не казвам,само че бензина им не струва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

TINO, съжалявам че трябва да ти го кажа, ама това твоето се нарича :ph34r: на OFF TOPIC-ите ;) Колегата събира мнения за 100 октановият бензин, а НЕ къде бензина е качествен и къде не ;) Придържай се към темите ако обичаш !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Пич освен да го пробваш...Аз съм доволен от обикновения им 95. Доста добре вървеше колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

някои знае ли дали 100 октана или 99+ дават предимство на колите които са предназна4ени за 95

Теоритично НЕ дават никакво преимущество.Ако колата ти върви ИДЕАЛНО със 95, без детонации, от 98+ няма да имаш никаква полза. Дори обратното, разхода ти ще се увеличи, понеже по-високо октановият бензин е по-ниско калоричен, за единица обем има по-малко енергия, съответно за същото бръм ще трябва повече бензин.Също така високо октановият бензин гори по-бавно от нормалният. И има опастност да ти прегори клапаните.Така че трябва да дадеш повече аванс, ако караш със 100 октанов бензин. Тогава наистина може да има някакво минимално подобрение, да ти тръгне повече колата.Ако обаче имаш детонационно горене с 95, и имаш knock sensor, ECU-то ще върне аванса, и колата ти 'ще заглъхне'.Моята за съжаление няма knock sensor, и ако карам с по-кофти бензин, на пълна газ, може да се появят детонации и да ми разбият буталата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

ADH HONDA E МНОГО ПРАВ АЗ СЕ 4УДЯ ДАЛИ ПО ВИСОКИЯ ОКТАН НА БЕНЗИНА ДАВА ПРЕДИМСТВО ПРЕД ТОЗИ С ПО НИСАК ОКТАН КОГАТО 4ОВЕК СЕ САСТЕЗАВА,А НЕ КАДЕ БЕНЗИНИТЕ СА ПО ДОБРИ ЗАщОТО САМО АЗ СИ ЗНАМ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА /ВСЕ ПАК СЕ ЗАНИМАВАМЕ С ТРАНСПОРТ НА ГОРИВА/ТАКА 4Е САМО АЗ СИ ЗНАМ КАДЕ И КАК :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

[.Ако колата ти върви ИДЕАЛНО със 95, без детонации, от 98+ няма да имаш никаква полза. Дори обратното, разхода ти ще се увеличи, понеже по-високо октановият бензин е по-ниско калоричен, за единица обем има по-малко енергия, съответно за същото бръм ще трябва повече бензин.

аз пък съм 4увал 4е с п о високия октан колата става по икономи4на ,кое ли е вярно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

аз изхарчих 2 резервоара 98 на OMV 1. колата не варвеше по-добре даже по зле като ускорение и рязко натискане на педала глъхнеше2. даде по-малък разход ама толкова че дали е от бензина или от условията в които съм я карал .... мисля че няма да ти даде или поне не сериозна разликарезултати наливам си 95 като пич :ph34r:;) хем ми варви по плавно и по добре хем по ефтин бензина - тоест икономия сравнено с 98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Ако е предвидена за 95 , дълбоко се съмнявам да усетиш разлика освен ако 100-цата не е с добавки или 95-цата е била гадна , съответно ти се вежда по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/
Отговорено (Редактирано)

ами добре де защо тогава на шел тяхния реисинг 99+го дават да 4исти клапаните и да повишава мощоста на колата с около 10% и ваобще подобрява динами4ните ка4ества на колата дали ще е по динами4на с технияПС аве правя това запитване защото пак ми предстои една много яка гонка с 200кс корадо и този пат искам да финиширам заедно с него

Редактирано от KATADJIQTA/RAZBIVACH/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

ами добре де защо тогава на шел тяхния реисинг 99+го дават да 4исти клапаните и да повишава мощоста на колата с около 10% и ваобще подобрява динами4ните ка4ества на колата дали ще е по динами4на с техния

Мисля ,че чистенето на клапаните е от разните добавки , а не от октановото число -със сигурност ще има ефект като мощност и ускорение-ама колко е полезно за мотора -друг въпрос.Това все пак е мнение на лаик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

и аз съм чувал че някои бензиностанции докарват октановото число с помоща на добавки, но дали 99 получен от 95 + добавки и реален 99 са със същите характеристики ...........иначе на shell 99 V-power racing е много добър, навремето сипах малко на далаверка такъв в huinday-а на майка ми ... е направо излетя тая кола а е 1.5 90 коня както сега civic-а ми - много се усети, ама на хондата не съм пробвал защото не ми е изпадало пак на далаверка :ph34r:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

ами добре де защо тогава на шел тяхния реисинг 99+го дават да 4исти клапаните и да повишава мощоста на колата с около 10% и ваобще подобрява динами4ните ка4ества на колата дали ще е по динами4на с технияПС аве правя това запитване защото пак ми предстои една много яка гонка с 200кс корадо и този пат искам да финиширам заедно с него

Наистина можеш да извлечеш ползи от октаните АКО си настроиш много добре запалването (което ме съмнява да стане).ПП: по-добре олекоти максимално колата за гонката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

и аз тожа си мислих /някои да знае как се махат вратите калниците и капаците?/ маитапя се де ама няма ко да махна от колата махнах си само музиката от багажника то друго няма ко ;):):ph34r:;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Ще пиша ОФФ ТОПИК, ако искате го трийте ;)

и аз тожа си мислих /някои да знае как се махат вратите калниците и капаците?/ маитапя се де ама няма ко да махна от колата махнах си само музиката от багажника то друго няма ко     

Ами можеш да си махнеш резервни гуми , някоя друга седалка , но за целта ще ти трябва приятел който да ти ги носи в неговата кола :) Поне така съм слушал рейсарите :ph34r:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Не си трошете колите бре хора Тоя е Компресорен а може и да е " WR6 " двигател,а ти си с Атмосферен двигател кое ви обединява освен глупоста незнам човече.Тва е нещо като да си мерите Пишките пич.Корадото требва да е със спукани гуми брато.А по темата,на мен по добре /гладко,икономично и динамично/ ми работи колата с високо октановите бензини но е предназначена просто за 98 октана /+ малко предварение и слагам 3-4 градуса/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

ами корадото е вр6 да наистина ,нйо аз ве4е се пусках миналата седмица с него и да ви кайа 4есно казаха 4е ще ми се смеят хората но аз исках да видя колко ми варви колата за да мога да я сравня с не6то по барзо и да ви кажа 4е на 400 те метра на финала бе6е ми драпнал само около 7 метра /аз бях на толкова от задната му броня /ина4е като цяло прибавете още 5 м дайината на корадото и ще разберете на колко бях аз .но сега ми се иска да сме заедно на финала щото знам 4е немога да го мина ами тва е цялата история

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

сега ми се иска да сме заедно на финала

Абе колега, трудничко ще си е :blink: Дори и на Prelude BB1 (с H22A2 мотора 185 коня) Corrado VR6-цата ще му се поопъне ! :( Но все пак - успех. Разчитай на перфектно представяне от твоя страна (както от твоя на "пилот" :D , така и представянето на колата ти) и на евентуално ЛОШ старт от страна на конкуренцията :angry: Иначе - нямаш шанс !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Не пускай газта между предавките! Ако не го правиж така де. Но трябва ди си точно преди изключвател. Това ти дава малко. Напомпай гумите малко повече от обикновено. Ако си за 95 сипи си 95++ на темпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/
Отговорено (Редактирано)

това с гумите е наистена добра идея не бях се сетил мерси много .но аз имам и друга преднина колата ми е с около 250 кг по лека /корадото е доста тежи4ко около 1500 кг приблизително а аз съм 1200кг/а + тожа тои е 96кг а аз сам само 64 65кг и имам доста по голям опит в гонките ,и затва когато се пускахме и 2 та пъти сатртовете ги взимах аз щото аз дарпам много на 1 и 2 ра но на 3 та хи4 направо глахне а и правя само 135 км/4 ама на 4 та дарпа като за световно :angry::Dааааааа и да добавя взех един G-TECH /а незнам дали се пише така /и я засякахме моита хонда 7.9сек до100км/4 но карах с 95 и една яка присадка за гориво някви капки се слагат в резервоара ама аз си сложих даоста прили4но коли4ество

Редактирано от KATADJIQTA/RAZBIVACH/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

Или ти е 2,3 или 2,2 по-скоро прелюда.Тва време не може да го напраиш с 2.0 мотора освен ако Гтек-а не се е шашнал.

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

иииии ся вие ко ме направихте ве 4е незнам кав ми е мотора ли бе хора F20A4 само 4е има и друго което не сам споделил с вас мислих да го оставя в таина за да разбират много хора ама адиколата ми е с олекотен маховик сега е оклоло 3,6 кг а преди маи бе6е около 6 7 кг а има и спортен вал а от другата седмица като подарак за рождения ми ден ама малко предварително ще полу4а подарака графитни бутала и спортен колектор колата ина4е си е 133 кс ама след тия 4удесии незнам коклко е ама варви мнооооооооооооооо :D:D:D:angry::blink::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ееее...Стига бе пич!Кви са тия подараци?От де ги зимаш?Маховика къде са ти го олекотявали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Колега само да ти споделя че на ЦРХ-а ми маховика/стандартния/ тежи 17кг.Лично съм претеглил 5 различни маховика и на 1.5-12 е около 14.5 кг.Помисли малко колко трябва да тежи на 2.0 мотор.Ти ще станеш като Хонда ЦБР човече,с тоя 3,6 кг.маховик. Умирам от нетърпение да се видим за да проверим колко много върви Прелюдката.Интересно ми е просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Колега само да ти споделя че на ЦРХ-а ми маховика/стандартния/ тежи 17кг.Лично съм претеглил 5 различни маховика и на 1.5-12 е около 14.5 кг.Помисли малко колко трябва да тежи на 2.0 мотор.Ти ще станеш като Хонда ЦБР човече,с тоя 3,6 кг.маховик. Умирам от нетърпение да се видим за да проверим колко много върви Прелюдката.Интересно ми е просто.

14 кила ?????????Леле човече, нещо ни будалкаш !Прекалено много е - очаквах между 6 и 7.5 килограма.На моята таратайка (Тойотката) е към 7 кг.ПП: Снощи се разминахме на гумаджийницата ;-)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

и аз мисля 4е не6то барка да не сте го мерили на око,ло6ото е 4е днес ми се оплакаха 2 ма 4овека 4е им се забили в земята 4е запо4на да ме хваща страх :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

То ако е в земята е добре.Мани да не мине през тебе...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

По повод бензина, токущо си направихме на базик един старт с едно ауди комби 140 или 145 коня на едно приателче. Човека си тръгна добре наравно с мен но разликата беше осезаемо в моя полза докато набираше на първа и на втора. Без да се ебавам , дори и климатика ми беше пуснат. Вярно 1,7 тона е аудито а аз съм 1 тон точно. И бях с 10 литра 95 темпо и 7 литра лукойл. И пак си върви повече от добре без ++ или квото и да е друго. Той влачи 12,4кг. на конска сила и аз съм с 12,4 кг. на кон. Това с нас двамата вътре но ако той е 1,7 тона защото аз си мисля , че е по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Тва ауди да не е бронирана А8-ца? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Тва ауди да не е бронирана А8-ца? :(

Някъде над 1400 ще да е Аудито1370кг е Ауди 100 2.3Е (седан)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста отдавна не бях карал на бензин, и сега да попрочистя дюзичките слагам 100 от екото. Осезаема разлика - изправя се на 4-та дори.Мисля да сложа и някаква присадка.. препоръчайте ми нещо да попрочисти инжекциона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...