Jump to content
WestHam

Въпрос за 1.4i и 1.4iS

Recommended Posts

Колеги, ще си купувам кола и се спрях на хонда civic, това което доколкото разбирам е известно като англичанка (поправете ме ако греша http://i2.cars.bg/photos/i/used/2012-11-01/6197885b.jpg). Та въпросът ми е как мога да различа 1.4i ot 1,4iS двигателят и от какво точно идва разликата им от техническа гледна точка.Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между двете е в нивото на оборудване - "I" - по - лабаво, "IS" - по-добро. :)/>За двигателя се ориентираш по първите 5 символа от номера му, а не по буквите на купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно номерата на двата двигателя са D14A3 на i и D14A4 на iS. Според това което четох из нета разликата е само в air intake-a на двигателя, т.е. самите двигатели са напълно 1 към 1, така ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. колегата доста те подведе и няма нищо общо с това което казва :lol: 1.4и е 75 коня 1.4ис(спорт) 90 коня ... ти сам си отговаряш на въпросите а3 е 75 а4 90 коня ;) а разликата може да има и в скоростната кутия и компютъра, но определено като се смени гарнитурата на а3 има разлика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги само да вметна, че по мой сведения, D14A3 и D14A4 се монтират на японската версия, докато на англичанките се слагат D14A5 и D14A7 - 75 коня и D14A2 и D14A8 - 90 коня! Като мисля, че А7 и А8 са с пластмасовия всмукател, не съм много сигурен! Дано съм бил полезен!

Редактирано от Civic_6gen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела до "Дружба-1"и ще видиш Д14А8 1.4IS-англичанка.Всяка последна неделя на месеца на паркинга на "Левента" се събират русенци и там може да видиш и да получиш компетентни мнения.Тел.0887632919-Станчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. колегата доста те подведе и няма нищо общо с това което казва Публикувано изображение 1.4и е 75 коня 1.4ис(спорт) 90 коня ... Публикувано изображение

 

Има 1.4is англичанки 75 к.с., затова е добре да се погледне кода на мотора! ;)/>

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, колеги. А иначе тези събирания на Левента към колко часа стават :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

т.е. колегата доста те подведе и няма нищо общо с това което казва Публикувано изображение 1.4и е 75 коня 1.4ис(спорт) 90 коня ... Публикувано изображение

 

Има 1.4is англичанки 75 к.с., затова е добре да се погледне кода на мотора! ;)/>/>

 

 

Колега,1.4is са САМО 90 кс,независимо дали са англичанки или японки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, колеги. А иначе тези събирания на Левента към колко часа стават Публикувано изображение

 

Последната неделя от месеца, 12:30, паркинг ТВ кула

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между двете е в нивото на оборудване - "I" - по - лабаво, "IS" - по-добро. Публикувано изображение/>

За двигателя се ориентираш по първите 5 символа от номера му, а не по буквите на купето.

 

1.4i e 75к.с, а 1.4is е 90к.с. За оборудването не съм чувал да са от значение буквите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да си сложа и 1.6 vti от зад ама пак си ми остава колата 1.4и ... най добре е да се гледа кода на двигателя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...