Jump to content
J's Racing BB8

Блокирала врата-не се отключва.

Recommended Posts

Здравейте.Колата е сивик 6ген хеч,японка.Блокира ми шофьорската врата.Заключих я с алармата и повече не се отключи дори и с ключа.Махнах лайсната на вратата и пробвах с тел да я отключа(отварял съм я и преди така),но пак не сава машинката явно блокира и няма как да я отключа.Ако имате някакви идеи казвайте,че съм на зор не ми се влиза утре цял ден през дясната :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш от дясната врата и пробваш да раздвижиш палеца за заключване на шофьорската вратата - на същата рейка е захваната машинката на алармата за заключване.Като успееш да отключиш - отваряш вратата от вътрешната страна с ръчката , демонтираш кората и виддаш какво точно се е случило....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Там е работата,че лосчето е като силно натегната пружина.Когато го натисна се връща веднага,това става защото машинката не помръдва нищо в нея и това лосче се угъва-виждал съм го с свалена кора и за това знам какво се случва но машинката явно е блокирала.Миналата седмица я смазах с масло и се раздвижи много добре,тогава ми правеше проблем отключването ама от вътре само с лосчето.

Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен два пъти ми се е случвало същото нещо след като отида на автомивка и след няколко часа, ако е по-студено времето /около 0 градуса/ машинката замръзва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен.С натискане на вратата отвън(където е бравата)и с дърпане на дръжката за отваряне,също и от вътре с дърпане на лосчето за отваряне и по4укване на кората също където е бравата :)/>/>Сега централното работи по бързо и по добре и много лесно се отключва и заключва само,че сега ми отказа алармата.Когато отключвам и заключвам се чува,че цъкат машинките но лосчетата изобщо не помръдват.Имам и още една аларма която е свалена от стария ми сивик,но кабелите са одрязани и не знам как се свързва.Мога ли по старата да се ориентирам с кабелите или няма да съвпаднат като модели?Някакви идеи :)/>/> ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак като свалиш кората на шофьорската врата ще откриеш допълнително поставената от алармаджията машинка , която считаше , че е блокирала . Огледай при заключване и отключване хода и който прави - вероятно не е достатъчен за да натисне бутона за задействане в ключалката - той задейства машинката на пасажерската врата. Регулира се с машинката в шофьорската врата , като се премести на нормалното и положение по лостчето за заключване/отключване и се фиксира отново с двата винта/болта . По описанието , което си дал в момента не е фиксирана машинката за лостчето и се движи свободно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...