Jump to content
Guest ivaivalito

Aуди А6 и Хонда Акорд

Recommended Posts

Guest ivaivalito

Имам спор с колеги шефа ми кара Ауди А6 2000година 2.5 дизел и е с чип ръчка е и е 180 коня .И идва един клиент с Хонда Акорд 2005 година 2000 кубика мисля двувалов Втек на 30 000км и мисля че е 130 коня автоматик е .Кой според вас ще бие на 400м и на 3 км .Аз залагам на Хондето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DjSprite
;) Аз залагам на А6....., не знам дали има такъв Акорд 2,0 двувалов Втек ..4е и 130 коня ... :blush1: нормално ако е 2005-та 2,0 е едновалов 155 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mastorpetko

мисля че няма такъв 2.0 vtec 130 кс. 2005 година. По 155 к.с. след 2002 година. Иначе по технически характеристики, Аудито е по-бързо до 100 км.ч, обаче акорда е по-лек на килограми. Ако е 180 коня заводско - е 8.8/8.9 до 100, докато акорда е 9.1А ако случайно този Акорд е 130 коня по някаква причина, за съжаление няма никакъв шанс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

мисля че няма такъв 2.0 vtec 130 кс. 2005 година. По 155 к.с. след 2002 година. Иначе по технически характеристики, Аудито е по-бързо до 100 км.ч, обаче акорда е по-лек на килограми. Ако е 180 коня заводско - е 8.8/8.9 до 100, докато акорда е 9.1А ако случайно този Акорд е 130 коня по някаква причина, за съжаление няма никакъв шанс.

Пичове не съм проверил колко коня е точно но като вдигна капака пишеше DOCH VTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beast

Акое пишело DOHC VTEC значи не е 2000сс и със сигурност ще отвеее аудито :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Аз с това на аватара ми бия А6 2.5 тди но 96год.,аудито ми се опира само на максимална скорост,говоря за фабрично А6.Така че и аз мисля че хондата ако е витек ще бие аудито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Така че и аз мисля че хондата ако е витек ще бие аудито.

аве всички съвременни и не толкова съвременни акорди са витек-въпроса е дали е 2,4 или 2,0 литра маторя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

ами да ви кажа маи бъркате нещо няма такава хонда 2000 година 2 литра 155 коня има 2 0 147втек ми да аудито ще я бие ако е 180-се коня 150 ятката ще падне -аудито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

ами да ви кажа маи бъркате нещо няма такава хонда 2000 година 2 литра 155 коня има 2 0 147втек ми да аудито ще я бие ако е 180-се коня 150 ятката ще падне -аудито

моя м) грешка видял сам 4е акорда ем) 2000 пък тои бил 2005 сорка зна4и е 155 коня и за е 9 до 100 пък аудито и то е там нещата ще са на кантар зна4и

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

залагам за акорда - 155кс на бензин бият 180кс дизел, още повече че конете са немски и аудито си е просто едно тежко гьобре!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mastorpetko

За съжаление, не съм карал такова ауди, но акорда определено не е "бегачка", то вено, че и аудито е тежко, но по каталожни данни ще бие. Предполага, че ако акрода е 2.4 резултата ще е вече в полза на хондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

За пореден път ще се упуша и заставам зад дизела :) ,ако Акорда е 2 литра.При положение че е 2.4 незнам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

При положение че е 2,4 - печката няма шанс.Намери такова Ауди и ще пробваме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Абе тои 2.4 прескача А6 дет е 2.7 би турбо...Не знам по каталог ма на практика на 2 пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord6

И двата Акорда 7-ма ген. са двувалови - едновалки са 6-та ген.Единия е 155к.с (2000 см3), а другия е 190к.с. (2400см3)Ако е 2 литров, с Аудито ще са на кантар, но при 2,4л. аудито няма никакъв шанс :)

Редактирано от Accord6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

Значи на старта Аудито дръпна с малко защото е куатро тръгна веднага .Акорда и той ама той нали е автоматик и по кофти тръгна.Аудито нали на 3000 се изтрлва с турбото ама Хондата го изяде още след 300 метра .Все пак В тека да не е Халва до края хондата увеличаваше Преднидата .Има и друго Шефа ми си пазеше аудито щото си е негово а Хондата е служебна :angry: нали има един лаф чуждата пут.а кокали няма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

да ти кажа и да не го беше пазил :angry: тоя двигател - дизеляка на ауди не е много оборотен и най-много да се беше забавил още ако се пробва да го пържи ... пък и тоя автоматик !? от де на къде е тръгнал да сравнява ръчна с автоматична на старт ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

нормално :) от кога пея че нафтата е добро гориво ........ за печки :angry: а 180 немски коня=130 японски (акорда е бил с автомат при това) ;) завчера се пробвах с гондолата с С220 CDi 150кс чисто новичък - до 2-ра бръмчеше на 10м зад акорда, като набих 3-та направо спря :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

Този автомат -типтроник не е обикновен и колата не губи при старт щото веднага затяга и тя с лекота отлита , + това не пили гуми , +това в ръчен режим следващата предавка може да КЛИКНЕШ чак в лютеницата , +това го прави толкова бързо че колата веднага получава осезаем тласък в правилната посока . Казвам го от опит въпреки че моя Аккорд е 6-та генерация и е 4 скорости , а доколкото разбрах в двубоя е участвала 7-ма ген. която е с 5 предавки , но дали е била в ръчен режим ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

мотора на аудито е доста як ама има 6 скорости и е нискооборотно което налага честа смяна на предавки и губи време при ускорение а верно автомаматика на хонда е добър - наскоро се возих в седан 7ма сивик авт невероятно дърпа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Ха ха ха,къде беее,немска при тва дизел.Значи правилно се ориентирах. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

ако това ауди има път към Пловдив - 0887334908, нека се пробва със 131кс Акорд и съм убеден че на 400м ще падне отново и хич не ма бърка с колко чипа е, колко коня и на къв бууст на турбото:angry: дори влача и газова уредба засега!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

Не бе хора С Аудито ми е шефа той е улегнал не се пуска по гонки простоимахме фирмен спор средколегитеполовината бяха за аудито другата половина за хондата и най накрая се реши спора .Няма да има други дърпания :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The_fastest

ако това ауди има път към Пловдив - 0887334908, нека се пробва със 131кс Акорд и съм убеден че на 400м ще падне отново и хич не ма бърка с колко чипа е, колко коня и на къв бууст на турбото:ph34r: дори влача и газова уредба засега!!!

Майна, махам "чипа" и идвам да се гоним ( който стигне първи поръчва пържолите и ракията )...този след него плаща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

идвай Ванка че кат чуя за лесни пържоли и полудявам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZERO

мотора на аудито е доста як

кво му е якото на матора на голфчето :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

С 2 ръце за аЛдито :)

уйде вече ... пробваха се и падна :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

 

С 2 ръце за аЛдито :shy:

уйде вече ... пробваха се и падна :cool:

 

Така се разрешават спорове, че като видя вече тема "Кое според вас е по-бързо?" и ми става зле. Почваме да приличаме на децата от детската градина и се вадят от 10 кладенци вода, влизаме в незнайни философски спорове, даже взимаме предвид обстоятелства и факти, които и инженери във Ф1 пренебрегват. Та чак се включват да помагат и хора от други форуми и го удрят на чест. :tooth::bye:

Бях сигурен за развръзката, честито на Акорда и дано повече спорове в бъдеще да завършат с факти, а не заключени заради безмислени спорове прерастващи в обиди и закани! :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

 

 

С 2 ръце за аЛдито :D

уйде вече ... пробваха се и падна :D

 

Така се разрешават спорове, че като видя вече тема "Кое според вас е по-бързо?" и ми става зле. Почваме да приличаме на децата от детската градина и се вадят от 10 кладенци вода, влизаме в незнайни философски спорове, даже взимаме предвид обстоятелства и факти, които и инженери във Ф1 пренебрегват. Та чак се включват да помагат и хора от други форуми и го удрят на чест. :D:P

Бях сигурен за развръзката, честито на Акорда и дано повече спорове в бъдеще да завършат с факти, а не заключени заради безмислени спорове прерастващи в обиди и закани! :thumbs1:

 

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

Що бе, тъкмо се заформи интригата - една ГАЗарка срещу нафтова дискотека! :worthy: Да не говорим, че и цър-пър щяло да има, стружки от някое свинско погребение покрай коледа!!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

......ГАЗ-арката отдавна е бензинопил !!! не ма радва хич газчицата, няма я тръпката с нея - нещо като нафтичката е :worthy: върви, върви ама на бензин друга песен пее :plane: Колегата аmtrak бе свидетел как се въртят гуми на 2-ра с гондолата, сега само на бензин може да види и на 3-та как става номера на сух асфалт :drunk: Аре идвай с пържолите Ванкаааа :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Aз с мойта малолитражка оня ден си пнаправихме кефа с 1 авер с такова А6 180 коня.2 старта 1-вия летя6т на 200 км/ч бе6е около 20 м зад мене.От място 6амара бе6е о6те по- кофти направо цигански !!! О4акванията на авер4ето бяха да ме размаже :worthy:

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The_fastest

...... сега само на бензин може да види и на 3-та как става номера на сух асфалт ;) Аре идвай с пържолите Ванкаааа :)

Хммм, Майна ще взема да оставя половината "чип"...и половината музика ;) Аз пържолите ще ги донеса ама ти бая бира ще трябва да доставиш ;)

Aз с мойта малолитражка оня ден си пнаправихме кефа с 1 авер с такова А6 180 коня.2 старта 1-вия летя6т на 200 км/ч бе6е около 20 м зад мене.От място 6амара бе6е о6те по- кофти направо цигански ;) О4акванията на авер4ето бяха да ме размаже :D

Ако не е тайна колко е малолитражна твойта малолитражка ? А6-цата 4х4 ли беше ? Че бая тия 180 коня( те на колелата са 160 де ) Редактирано от The_fastest

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Ако не е тайна колко е малолитражна твойта малолитражка ? А6-цата 4х4 ли беше ? Че бая тия 180 коня( те на колелата са 160 де )

B16A2 е малолитражката а А6-цата е само предно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The_fastest

B16A2 е малолитражката а А6-цата е само предно :)

Ха, браво ! Повдигам си самочувствието така...То и аз съм с "печка" де ама не се давам на конкуренцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest amtrak

............Колегата аmtrak бе свидетел как се въртят гуми на 2-ра с гондолата...........Потвърждавам думите на Майната,гондолата върви като змей крилат,така че колеги внимавайте със залаганията,да няма после "дека са ми бирите,дека са ми пържолите..." :) Айде със здраве и наздраве на победителя..!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest meraklia

Пичове не се ебавайте,повторете гонката три пъти и аудито ще се скапе,така че хондата винаги ще го бие,много по надеждна е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The_fastest

....... хондата винаги ще го бие,много по надеждна е.

Ей тва е истината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...