Jump to content
delano

Пропадане на обороти при не напълно загрял двигател

Recommended Posts

Автомобилът е Хонда Акорд 93г. CB7, мотор F22A. Проблемът е пропадане на обороти при не напълно загрял двигател. След това няма проблеми, но е дразнещо. Свалени и почистени до блясък дросел и клапан/т.нар. моторче/ за празен ход, сменени темп. датчик на двг. и датчик за темп.входящ въздух /знам, че не е решаващ, но имах такъв и за всеки случай смених и него/, обезвъздушена охладителна с-ма. Продължавам да ровя, но някой, ако се сети нещо може да ме улесни в търсенето. На пръв поглед с вакуумите всичко е наред, но не съм ги тествал. Със сервото също няма проблем.Някакъв хондовски феномен ще да е това... :rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FITV чисти ли?http://www.hondapartsnow.com/diagrams/small/throttle-body-460276.pngПозиция № 8. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FITV -то го прескочих, досега всичките ми коли са се оправяли с някоя от изброените процедури. Ще го проверя и него. ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених въпросния клапан с такъв от добре работещ мотор. На първото спиране на баир /докато още не е загряла/ направо угасна. Екстра. Търсенето продължава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно върнах моя клапан /FITV/ на мястото му. Изцяло разглобен и почистен във вид, както е излязъл от завода. На 99% решен проблем, държи се значително по-добре. Ще я излекувам :D/>.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...