Jump to content
Guest Arminius

сивик 6.г

Recommended Posts

Guest Arminius

Здравейте пичове :bash: имам едно въпросче относно колата ми и искам да разбера дали и при вас е така.значи когато я запаля ,включвам на 1-ва давам газ и след като си махна крака от педала на газта без да съм превключвал на др. скорости колата започва да подскача напред назад все едно натискам педала и после си дърпам крака и натискам и дърпам а не е като да намаля постепенно ами подксача като луда.. нещо такова се получава и особено когато е студена като загрее се пооправя малко.при вас така ли е?и защо се получава това..? :blink::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest h3ll1

Ааахахахахха СМЕХгледай си оборотите - под 600 об/мин колата се опитва да навакса и сама си подава газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

е що му се присмиваш така бе колега :huh: това придърпване около 600-1200 оборота ( в зависимост от това колко е загряла) се получава на всички предавки, но на 1-ва най-много се усеща.... както каза h3ll1 колата си подава газ чрез автоматичния смукач с цел да не загасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest martin7937

При други от нас, проблема си има съвсем друго естество - като имаш здраво стъпало с корав басиор и го нахраниш, а динамото не може да ти насмогне на консумацията... - ако знаеш колко смешно придърпва, в ритъм :)Шегите настрана. Имах подобен проблем, оправи се след минимална интервенция по оборотите - лекото им повишаване скри проблема. На празен ход загряла държеше м/у 850-900, след корекцията около 950. Леко над нормалното, но на пуснат съединител без газ на първа си върви равномерно, можеш да слезеш, да се огледаш и да продължиш :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

При мене, на 1-ва и 2-ра го прави този номер когато спирам с двигателя. Давам гас до 3000 и пускам педала...насича до към 1500. На 2-ра пак така, но доста по-леко. Един приятел с Аеродек 6-та, каза че и при него е така и няма от какво да се притеснявам. В крайна сметка успях да игнорирам напълно проблема, като не спирам на 1-ва (тя и без това е за потегляне, а не за спиране :huh: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Arminius

При мене, на 1-ва и 2-ра го прави този номер когато спирам с двигателя. Давам гас до 3000 и пускам педала...насича до към 1500. На 2-ра пак така, но доста по-леко. Един приятел с Аеродек 6-та, каза че и при него е така и няма от какво да се притеснявам. В крайна сметка успях да игнорирам напълно проблема, като не спирам на 1-ва (тя и без това е за потегляне, а не за спиране :) )

Точно това имам предвид и аз като дам газ и след като пусна педала тогава го прави а не като е на 700-800 оборота ,но както и да е .. мисълта ми беше дали пречи това и дали е някакъ проблем,но щом и при други го има значи е ок.. просто не ми е приятно като реша да дам повечко газ на първа и като си махна крака... подскачам като ония американските коли ... сещате се .. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

в такъв случай може и да им проблем... и при мен е така.. лашва веднъж-два пъти и се успокоява. Ако обаче имаш скъсан тампон на двигателя ще лашка повече, така че вземи ги огледай за най-сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...