Jump to content
2pac

Ламбда сонда за D15Z6

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам малък проблем.Скоро бях на газаджия и останових,че сондата има склонност към "заспиване"(няма значение дали е на газ или на бензин).В смисъл на графиката се вижда,че работи нормално и в следващия момент графиката е в права линия след което пак работи нормално.Говорих с колега който кара със същия мотор и ми каза че неговата е същата.Въпросът ми е: нормално ли е това(защото нямам представа как работи една ламбда сонда)? трябва ли да я сменя с нова(и дали да е универсална или оригинална)? някой сблъсквал ли се е с това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.D15Z6 e VTEC-E и в този ред на мисли, този двигател работи при определени режими с бедна гориво-въздушна смес. В тези случаи показанията на ламбда сондата са постоянни /0 V/. Но тези режими са установени, при движение на автомобила. При работа на двигателя /на бензин/ на празен ход , не би трябвало напрежението на изхода на ламбда сондата да е постоянно. Единствено при работа на празен ход на газ е възможно да се получи права линия /0V или 1V/ от бедна или богата смес /при неправилна регулировка на газовата/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...