Jump to content
Soichiroo

разглобяване на шибидах

Recommended Posts

Здравейте колеги.Интересувам се някой свалял ли е и може ли да опише начинът на сваляне на въпросният шибидах на Хонда Сивик / пета/ генерация.Предстои му боядисване тези дни и искам да го сваля да го разглобя да се изчисти всичко и съответно да се боядиса от всякъде както трябва.Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от моя опит 3пъти съм го свалял по същата причина -боя ;) - вдигаш го от 2те му страни има 2държача с по 4(по спомен) шестограма развиваш ги и тавата пада това е внимавай като го сваляш да не го надереш от страната на тапицерията там има едни крачета които се изкривяват и става тъпо после :) при сглабянето му внимаваи да не го обърнеш и разбира се и го тествай защото на моя сега му стана нещо и понякога не трябва външна намеса за да се затвори но нямам нерви да се разправям :) долната част я свалих с отверката тя е на щипки но леко и бавно :) запомняй кое как е било :) особено с оплътненията на тавата като ги свалиш че аз така го свалях пак защото ги обърках :) направи снимков материал ще е полезно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.За снимков материал нямаше възможност ,но мога и аз да кажа две приказки по въпроса с люка.Като цяло беше много лесно.Вдигнах го нагоре и с леко натискане на кората с тапицерията назад и на доло много леко тя излезе без проблем.След това погледнато от вътре има по три болта от двете страници (шестограмни) развиват се и люкът е доло.Издърпвате го от горе и започвате да го разглобявате изцяло за да може да извадите самото странично уплътнение -това което е около люка отвън.Та него го държат четири лайсни които са с крастата отверка и гайки 8 мм развивате ги и вадите уплътнението.Почиствате старателно уплътнението и другите механизми ,проверявате каналите за оттичане на водата дали не са запушени и започвате да работите по тавата.Много препоръчително е да имате преобразувател за ръжда на Wurth ,защото в повечето случай са избили ръжди по целият край на тавата и е добре след изтъргване с флекс да се намаже поне два пъти през 5 часа и да престои 12 часа след това поне така пише в инструкцийте така направих и аз.От там добре е да минете едно тънко китване с стъклен кит (влакнест) защото той има предимството да не попива вода което е ключово в случая и от там следва китване с стандартен кит по възможност по качествен.Следва дебело нанасяне на основа ,водна шкурка и боя.Е това направих аз и мисля се получи добре да видим колко ще изкара сега.Монтажът е по обратният ред само + едно леко регулиране на самият люк колко да слиза на доло или на горе което се извършва от шестограмните болтове с които се захваща люкът.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...