Jump to content
stanchevvv

Маде ин Булгария.

Recommended Posts

Описвам само случка. Вечер , тъмница , огромна дупка на прав участък, заемаща почти цялото платно, страшни звуци. Резултат: Спукана предна гума , крива джанта , задна гума с балон и задна крива джанта. Колата изгасна и светна Чек-а ?!?! Пробвам да запаля не става. Тъмно в гората , аз с един приятел с много багаж и доста пари. Добре ,че по телефона ми казаха за краш бутон,който съм чувал ,че е зад жапката , та го натиснах и колата запали. След това сваляне на задна гума,за да може резервната гума да е отзад и така нататък. Питам се нормално ли е това? И аз съм си виновен ,че не си търся правата в такъв момент , но човек си има планове ,човек е тръгнал за някъде може ли все да му е до разправии с часове , дни ,години ,съдилища и така на татък,за да докаже ,че не е плащал данъци за да си троши колата. Резултат -200 лв две нови гуми с изправяне на джанти - 2 плюс 2 нови винтила (скъсани). Представете си вие каква е дупката щом колата го отчете като катастрофа !

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да добавя само ,че се моля само това да са последствията. Не усещам нещо сега по колата и вървежа , но си мисля ,че може да има и нещо друго по окачване или кой знае какво... И стенд ли трябва да минавам? Освен всички главоболия и повредени чисто нови обувки за около 200 лв. Пожелавам на никой да не се случва. На мен ми беше за пръв път. Да не говорим ,че едни мангали 4 на борй с една Жигулка спряха да ни питат имаме ли нужда от помощ. Веднага ги отпратих и добре,че си тръгнаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то при тези щети си е чиста катастрофа :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не повярваш, че са спрели.Българи едва ли ще спрат.....държава на ъпсурдите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление си прав. Сума ти коли ни подминаваха като пътен знак. А само в един момент имахме нужда от помощ и ще се изненадате какъв. Резервната гума се държи с едно като болт за да не шава (та това нещо беше ръждясало , клеясало и няма отвъртане!) 20 минути го удрях с крика за да го отвъртя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си си отговорил, че е трябвало да си търсиш правата и да си вземеш паричките за ремонта, че и някаква компенсация за причинени нематериални щети.Друг е въпроса, че нещата ще стоят така винаги докато правим всичко за своя сметка и не си даваме сметка, че плюем като беззъби бабички и си понасяме всички несгоди на свой гръб, а това само помага този кръг да се повтаря със един резултат.Дано да си добре и да си оправиш колата с по-малко последствия. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано нямаш други поражения и всичко да е ок. Аз имах подобен случай. При мен само ,че последствията бяха шарнир, чисто нови зимни гуми на 2-3 месеца 2 броя в буклука, блокира спирачния апрат. И при мен никой не спря, даже викнах такси вечерта да ме закара до гумаджия при което ми се отговори , че няма да си цапа колата с мойте гуми. Дойде приятел да ми даде резервната гума и така с две резерви сумати нерви и стояне под дъжда се прибрах. Поне при мен запали колата явно е имало и нещо добро в ситуацията. На никой да не му се налага да остава в такава ситуация.И да добавя за правата познат същата работа. Викна кат те му казаха що е излезнал от дупката че трябвало да е в нея, той се развикал и тн при което му написали за несъобразена скорост, не помня колко беше и след няколко месеца понеже имаше пълно каско му изплатиха гумите. Без каско не знам какво става. Поздрави.

Редактирано от djvsk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кат извъртат нещата винаги при мен шахта се отвори и мен обвиниха - шахта с капак и капака поддаде :) добре че карах с 40..само колана ме посини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си си отговорил, че е трябвало да си търсиш правата и да си вземеш паричките за ремонта, че и някаква компенсация за причинени нематериални щети.Друг е въпроса, че нещата ще стоят така винаги докато правим всичко за своя сметка и не си даваме сметка, че плюем като беззъби бабички и си понасяме всички несгоди на свой гръб, а това само помага този кръг да се повтаря със един резултат.Дано да си добре и да си оправиш колата с по-малко последствия. :)

Колега и си прав и не си прав... Както казват други по-горе от КАТ винаги ще пишат несъобразена скорост! Това се случва далеч от населено място и ако чаках КАТ щеше да коства часове. След това идват съдилища. Както казах,не мисля ,че всеки може да отделя толкова време и то пак казвам без гаранция,че ще получиш нужното обезщетение. В града е по-лесно, но далеч от населено място и то в тъмницата всеки гледа да се оправи по-бързо и да се прибере жив и здрав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по добре ,че не си тръгнал да се занимаваш, с олигофрени като нашите глави в държавата....щеше и актове да имаш и сумати пари да пръскаш по нещо което накрая ще видиш че е безмислено...за жалост това е България .... плащаме им данъци ВИНЕТКИ и колите ни постоянно ядът бой по дупките....отиди направи си едно реглажче и не се занимавай , пий една студена вода за парите които си пръснал и се радвай ,че си се разминал само с толкова....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...