Jump to content
Guest Iltcho

Искам да споделя мъката си с вас

Recommended Posts

Guest Iltcho

Преди около година и 1 месец се сдобих с колата на мечтите си - а именно моята малка сладка 2000 кубикова принцеса - прелюдката. Колата беше на името на инвалид, но до подписване на тогавашния "ДОГОВОР" аз незнаех за нередностите и с документите. В талона на колата пише регистрация - 11.05.2002 година. Преди 2 седмици се започна и с ходенето по мъките. Предишния собственик на автомобила (или по-точно баща му) сега си вкарал кола на името на същия инвалид и настоява прехвърлянето да стане веднага. Дотук добре - съгласен съм, защото и аз искам колата да си стане и документално моя собственост. Отиваме днес в КАТ, и се оказва, че автомобила има неплатена ЕКО такса за 2002 година, когато колата не е била моя собственост. Започна се с така нареченото "Извиване на ръце" заплахи, че ще обявят колата за открадната, изчезнала и т.н. :) ТА мисълта ми колеги към вас е - ВНИМАВАЙТЕ, КОГАТО КУПУВАТЕ АВТОМОБИЛ. НЕ СЕ подавайте на емоцията както мен, преглеждайте ВНИМАТЕЛНО ДОКУМЕНТАЦИЯТА, защото ще ви коства доста - за 2 дни ми се появи бял кичур, не мога да спя, да ям като хората а съм само на 23 години!!!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

М...да ,сори френд,

аз не мога да си обясня зак къв ...... са въобще тия високи мита на японските коли-кого защитава този закон-ние произвеждаме ли коли-кого защитава??????-FUCK VEEE....- лансира се купуването на френски и немски пръчки ли КВО???

Тъпа чиновническа държава-в хубавите неща ни няма-ама лошите веднага ги копираме-абе европейци сме -кво говориш :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec
Отговорено (Редактирано)

Колега много е кофти това найстина е гадно. Да ти се струпва нещо на главата по чужда вина и заради немърливост,гледай да се оправиш :):D

Редактирано от V-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Кви са тия бе!Кифли!Аз сашто го чакам тоя от когото я взех да ми направи палномошно,и започвам да се изнервя ,че не6то ме мота!Немогеш ли по някакав начин да ги сложиш на мястото им?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Приятел искрено ти съчувствам,не мога да разбера обаче заплахите идват от страна на бившите собственици или ??? :D Пожелавам ти да се оправиш и ако има нужда от нещо казвай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Бате, не си струва заради 80-90 лева (ЕКО-такса) да се косиш.Имай предвид че няма как да е купил колата при закон за еко-таксата влязъл в сила и да не я плати. Еко-таксата се плаща еднократно за всяка кола - плати я, не се ядосвай и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Приятел искрено ти съчувствам,не мога да разбера обаче заплахите идват от страна на бившите собственици или ??? :D Пожелавам ти да се оправиш и ако има нужда от нещо казвай :D

Заплахите идват от бившите собственици на колата. А какъв е случая - просто инвалидното право на колата е продадено преди 3 дни :D:D В понеделник оформям окончателния договор за покупко-продажба и тоя да се е** в зад***а !!!:) Само че защо трябваше да ми къса по тоя долен начин нервите се питам аз!!! А и да не се забравя, че ми дължи още резервни части за колата, които влизаха в сумата, която съм му платил!!! Направо страшна каша се заформя. Ще я разплета каквото и да ми коства !

jamie: Бате, не си струва заради 80-90 лева (ЕКО-такса) да се косиш.

Тук си много прав. И ще го направя като тръгна да сменям талона на колата. Проблема беше да я отпишем тая кола от данъчното от името на ИНВАЛИДА !!! И пак приятели - за да не берете ядове - искайте да ви представят всички документи на колата! И гледийте какво подписвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vassil Spassov

Приятел, напълно те разбирам и ти влизам в положението. Но просто си плати и толкоз. Сумата не е толкова голяма. Един приятел си купи акорд, много добър, и след като го плати (вкл. и екотаксата) и прехвърли нотарялно, в КАТ се оказа, че има проблем с номерата на рамата. Арестуваха колата и за малко и него. Добре, че предния собственик се оказа честно момче и му върна цялата сума. Та увисна само с парите за екотаксата. Не е необходимо да ти казвам да внимаваш, просто има непредвидими неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mba

влизам ти в положението, не се ядосвай. моята не можах да я оправя от февруари до днес. стигна се до там ,че щяха да я арестуват в първо районно. слава Богу и омбре всичко приключи благополучно,но бях забравил как върви (от февруари до юли, направо бях болен) и всичко това заради един откраднат преден номер. дано ги застигнат всички мои клетви. то не беше четвърто районно, пето , първо ... абе остави се, нямам думи. прехвърли си колата и не съжалявай за нито един даден лев за нея щом си я обичаш. със здраве да си я караш щом ти е харесала и си я обичаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

доколкото знам инвалид може да вкарва (притежава) само 1 автомобил, ползвайки там еди си кой член за митото и данъците, за срок от 3 години без право на продаване. тай че оня кавал може да е внесъл кола на името на инвалида, обаче неможе да ползва правата на инвалида. незнам как са го "продали" това право ама и да го продават и да не го, държавата си знае и ги е е***. да не се косиш.верно е че могат да обявят колата за открадната и да те дърпат обаче (трябвало е да драснеш един договор още навремето).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Прелюде, ти нямаш ли предварителен договор ? ;) Кати си я купил трябва да си си направил пълномошно и предварителен договор които да е нотариално заверен и можеше да им кажеш ся на тия да се шибат в г***. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

Прелюде, ти нямаш ли предварителен договор ? :) Кати си я купил трябва да си си направил пълномошно и предварителен договор които да е нотариално заверен и можеше да им кажеш ся на тия да се шибат в г***. ;)

Да ве брато ти тея документи не си ли ги направи пи6е6 вътре 4е си му дал на инвалида 10 бона и после да се оправя като си иска колата да ти върне кинтите че да го видим тогава аз за моита така съм направил и ако имат претенции треа ми дадат пари и то доста ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Виж дали са минали 3 години от вноса на колата ти в България,ако я прехвърляш по рано се плащат пълни митнически зборове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Прелюде, ти нямаш ли предварителен договор ? :dry: Кати си я купил трябва да си си направил пълномошно и предварителен договор които да е нотариално заверен и можеше да им кажеш ся на тия да се шибат в г***. :angry:

Имам го този договор, но ако се позова на него гориме и двамата. Аз плащам всички митнически простотий - а те не са малко. А той гори само с инвалидното право. Днес правя окончателния договор и до седмица съм с новия талон и там като име на собственик ще си пише моето име. Б*си мамата не мога да спя спокойно от 2 седмици и посред нощ подскачам да си видя колата дали е отвън :lol: Мислех да си му връщам ама в крайна сметка - нека живее. Ама да не ми пречи повече!!!

Hronos : Виж дали са минали 3 години от вноса на колата ти в България,ако я прехвърляш по рано се плащат пълни митнически зборове

Проверих. Слава богу минали са. Остава сега още малко ядове, а еко таксата си я плащам аз при прехвърлянето. Общо взето с малко зор и така :tooth: Само сега го чакам да ми усигори необходимите документи и се чудя до колко часа ще се тута ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

Еко-таксата (82лв) да ти е проблема.Мойта кола я купих преди година от човек, който я караше с пълномощно. Предния месец изтече инвалидното право и реших да си я прехвърлям на мое име. Отивам до поморие (там живее собственика-инвалид) със всякакви бележки нужни за пред нотаруиса за сключване на договора за покупко-продажба. От страна на собственика трябваше някакъв документ от данъ4ните, трябваше да платя за 2 месеца данък за колата, защото преди 2 месеца изтече въпросното инвалидно право. И от там започнаха мъките. Тоя агент, от който купих колата, я декларирал като 109 коня!!! и онея в данъ4ното ми викат че от 2002 е било прието инвалида да не плаща данък за колата само ако тя е до 100коня. Та за 2 години (2002-2003) трябваше да и платя данъка + лихвите: всичко около 280лв. платих ги защото исках вси4ко да си из4истя, а от страна на истинския собственик не срещнах проблеми.И сега трябва да го търся тоя от когото купих колата, 4е той трябва да "ми плати" данъците за 2002 и половината от 2003. Ама къде ще го намеря и как той ще се раздели с тези пари не ми е ясно. Но в крайна сметка сам съм си виновен..... :angry: Така, че приятели трябва много да се внимава и все пак никога не знаеш от къде мой да де мушнат :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Prelude

E бате не се коси ! Сичко ше се оправи! Аз ти казвам ти поне ме познаваш и като кажа нещо то рано или късно се случва :angry: ти и от личен опит знаеш :tooth: Така че счко ще се оправи!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest str_8

Тоя агент, от който купих колата, я декларирал като 109 коня и онея в данъ4ното ми викат че от 2002 е било прието инвалида да не плаща данък за колата само ако тя е до 100коня. Та за 2 години (2002-2003) трябваше да и платя данъка + лихвите: всичко около 280лв.

Това наистина ли е вярно :lol::tooth::dry: ,защото преди година разговарях с един данъчен и след като видя в талона ,че колата се води на инвалид каза ,че не се заплащат никакви данъци.А и когато ходя на годишен преглед винаги искат данък и гражданска,след като покажа че е инвалидна никой до момента не ми е правил проблем.Колата ми също е 109к.с.Инвалидноста ми изтече преди повече от половин година,но засега не ми се иска да я прехвърлям именно поради многото такси,а като инвалидна плащам само гражданска отговорност :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

и аз така знаех, но се оказа друго.но най-ме доядя, 4е мойта кола е 124 коня, а оня фен е излъгал и я писал 109.....да беше я писал 99 коня.ама както и да е.а за пред данъ4ните нищо не мога да кажа. казаха ми 4е трябва да се плати тази сума, ако искам да си прехвърля колата. и това е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Колеги, да ви се похваля ;)!!! Колицата вече си е МОЯ ;):tooth:;):lol:;):dry:;););) Днес (06.07.2004 г.) бе подписан прословутия ДОГОВОР за покупко-продажба и този сладък прелюд на аватара ми си е МОЯ СОБСТВЕНОСТ ;) НЕ мога да изразя щастието си ;) Съвсем скоро ще сменя талончето и там ще пише МОЕТО име, а и ако е рекъл "Свети Парастасий" ще имам и нов регистрационен номер - ВР 0007 АН ;) НА седмото небе от щастие съм и мога да се заема и ЗДРАВО с ремонта и подобренията. Благодаря на всички ви за моралната подкрепа :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

:lol::tooth::angry: Ами газ до ламарината тогава и ...........ROCK'N'ROLL.

P.S. Много си падам по прелюдите,ама и моята хрътка не е за изхвърляне :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Приятел честито , направи и мене радостен ;):lol::dry: Така ще мога да ти скъсам г*за като се видим :angry::tooth:;) А лека и безаварийна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...